Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rujeola nu exista, cica

vaccinare olivia steer aberatii rujoela

32 raspunsuri la acest subiect

#21
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 09:52

Cum...el e presedintele asociatiei salvezi copiii ca te sustine vaccinarea?

 

Pai nu Se bat cap in cap,ce spui, cu ce faci?

 

 

Daca rujeola nu exista,care a fost cauta decesului atitir copii?



#22
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 09:54

inca mai este presedinte la Salvati COPiii? 

Eu cred ca ar trebui macar sa se delimiteze FOARTE CLAR - DE ABERATIILE  nevestii.



#23
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 10:21

Ce aberatii! 

 

Povestea cu caritatile e o mare, mare, farsa . O farsa imensa . Voi credeti ca Andi Moisescu sau ceilalti care sustin si lucreaza pentru anumite organizatii caritabile o fac asa de.... caritate ? Au niste salarii  destul de mari care sa ii motiveze pe altii sa doneze.

In UK e mare scandal cu Oxfam, salvati copiii si altele . In medie doar o infima parte din bani ajung unde ar trebui , restul sunt salari si alte cheltuieli . Un presedinte de organizatie caritabila are un salariu mai mare decat un prim-ministru.



#24
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 10:24

Si ce-ar putea face ? Sa divorteze ? Au 2 copii impreuna.

E alaturi de ea, altfel n-ar face tipa atatea / asta. 

 

Nu, pentru ca sunt la fel. Tinta lor sunt banii.



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 10:25

Asa e Collins, insasi aceste asociatii celebre sunt in multe scandaluri, au ramificatii cu statul, cu politicienii, etc. Salvati Copiii primeste EXTREM  de multi bani de la stat, de la corporatii...

Sunt extrem de aroganti. De cate ori i-am contactat sa le propunem diverse cazuri sau proiecte - nu ne-au raspuns. 



#26
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 10:25

Eu zic ca ce face ea cu ce face el nu au nici o legatura si ca nu ar trebui sa ii influenteze. Nu mai traim in secolele in care femeia trebuia sa faca frumos pentru ca barbatul era cine era si..."sa nu il faca de rusine cumva". E libertatea la exprimare si fiecare persoana trebuie perceputa prin faptele ei nu ale celor din jur. E ca si cum copilul ar fi judecat in functie de ce face parintele. Ca abereaza, ea...clar..ft mult si ft vehement...insa, la urma urmei e libertatea fiecaruia sa se ghideze sau nu dupa povestiri sau dupa stiinta. Se mizeaza pe faptul ca nu sunt campanii explicative...ca pentru oameni simpli cu beneficiile vaccinarii, ca omul slab de inger si neinformat "pune botul" la orice chestie pompoasa si de impact pe care i-o prezinti, pe lipsa educatiei...si alte chestii. 



#27
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 10:52

Se mizeaza pe faptul ca nu sunt campanii explicative...ca pentru oameni simpli cu beneficiile vaccinarii, ca omul slab de inger si neinformat "pune botul" la orice chestie pompoasa si de impact pe care i-o prezinti, pe lipsa educatiei...si alte chestii. 

 

 

exista multe campanii oficiale pro-vaccinare, anti abuz de antibiotice, etc. dar din pacate senzationalul si minunatul "ce stie medicul ala, eu stiu mai bine ca am citit pe internet" este atotprezent, atotputernic si primeaza in multe cazuri. si nu, nu exista prea multe cai de a combate acest "eu stiu mai bine".



#28
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 10:59

Eu zic ca ce face ea cu ce face el nu au nici o legatura si ca nu ar trebui sa ii influenteze. Nu mai traim in secolele in care femeia trebuia sa faca frumos pentru ca barbatul era cine era si..."sa nu il faca de rusine cumva". E libertatea la exprimare si fiecare persoana trebuie perceputa prin faptele ei nu ale celor din jur. E ca si cum copilul ar fi judecat in functie de ce face parintele. Ca abereaza, ea...clar..ft mult si ft vehement...insa, la urma urmei e libertatea fiecaruia sa se ghideze sau nu dupa povestiri sau dupa stiinta. Se mizeaza pe faptul ca nu sunt campanii explicative...ca pentru oameni simpli cu beneficiile vaccinarii, ca omul slab de inger si neinformat "pune botul" la orice chestie pompoasa si de impact pe care i-o prezinti, pe lipsa educatiei...si alte chestii. 

eu cred ca fiecare in cuplu are dreptul la opinie separat  - desigur si e perfect normal ca unul sa fie peseditt, altul userist   insa aici vorbim despre victime - COPII. Despre faptul ca EA - isi bazeaza celebritatea pe statutul sau de VEDETA.

 

iAR, el - in calitate de pressedinte al unui asociatii care se numeste SALVATI COPII - AICI scuze, problema e grava. 

SI daca el are o alta opinie - sa o spuna - pentru ca tacand, e clar ca are aceeasi opinie.



#29
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 11 mai 2018 - 14:35

reactia tip pamflet, marca times new roman:

 

"Soția celebrului Andi Moiesescu de la ProTV, Olivia Steer, nu se poate abține și scoate tâmpenie după tâmpenie pe gură. După ce a afirmat că rujeola nu există, fosta vedetă de televiziune a spus pe facebook o idioțenie și mai halucinantă: „Emisiunea lui Andi este una din cele mai amuzante de pe TV”.

„Va trebui să ne hotărâm odată și odată în ce lume vrem să trăim. Vrem să stăm în țara unde o persoană fără pic de pregătire medicală și, din ce observ, nici măcar gimnazială, spune că rujeola nu există și în care o emisiune în care un trist comentează reclame TV amuzante și pare și el glumeț prin asociere este considerat amuzant, de parcă am fi o țară de lumea a treia fără internet, ei bine, dacă vrem de-astea n-avem decât să lăsăm capul plecat și să nu ne mai plângem de nimic din țara asta”, a explicat un cunoscut analist media și TV. 

Experții în glumițe de pe internet recunosc că, într-adevăr, nu orice prostie care se vrea amuzantă este și amuzantă, dar măcar nu au decăzut atât de jos încât să share-uiască reclame făcute de oameni mult mai deștepți pe televizor și să zică „hei, vedeți, eu râd la astea, că sunt deștept și am umor, și dacă râdeți și voi veți fi la fel ca mine”. Experții, dar și oamenii normali, consideră că așa ceva este penibil, dar nu la fel de penibil cât să fii atât de bleg încât să râdă o țară întreagă de tine că nu poți să-i atragi atenția nevestii tale că, în unele cazuri, e cam proastă și ar trebui să-și țină gura."



#30
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 mai 2018 - 17:14

Da, e normal ca partenerii sa aiba opinii diferite.

Cand se prezinta in societate ca un cuplu trebuie sa arate ca parteneriatul lor e coerent. Poate asta e motivul pentru care Andi tace.

Sau poate  e de acord cu ea.

 

In fond au 2 copii impreuna, nevaccinati, vegani care traiesc cu niste persoane publice/vizibile, comentate.

 

Cam asa se nasc si sectele. E nevoie doar de o capetenie nebuna si  niste personaje care se lasa spalate pe creier.

Acestora se alatura parintii cu copii ce, din pacate, au avut de suferit de pe urma vaccinarii.

 

Iaca ingredientele crearii oricarui curent.





Etichetat si cu vaccinare, olivia steer, aberatii, rujoela

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -