Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A la recherche du π trouve


705 raspunsuri la acest subiect

#681
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 10:57

Salutari! Nimic nou la noi. Copiii in vacanta : rup telefoanele si telecomenzile, se dau cu rolele, cu bicicleta pe ulita, le-am pus trambulina, de gura lu' ma'sa au facut si o parte din teme. Au noroc de vreme buna zilele astea. Noi la munca. 

De Paste vom merge la ai mei 2 zile, ne reunim toti la mama (care e foarte bine, face chimioterapie in continuare, dar se simte bine, e activa, plina de viata ). 

Eu acum sunt in cercetari, caut tabara pt copii pt la vara. Problema e ca nu vor impreuna , dar Bianca nu vrea nici singura, fara sa stie nici un copil. La ei la scoala nu organizeaza nici un profesor nimic (de fapt e o profa care i-a tentat cu o tabara in Germania, dar la un buget sarit total din limitele bunului simt), sa vad cu ce reusesc sa ii conving. 

 

 

Mihaela_s, ti-am simtit fericirea printre randurile scrise [pup] , ma bucur mult pentru tine!  

 

Mianna, vacanta placuta si relaxanta, spor la vopsit! [;)] . Vineri voi colora si eu cateva cu copiii, sa fie acolo... 

 

Dana, Laura, sper sa se linisteasca lucrurile la voi! La mine e o perioada lalaiala si  frecat menta, nu am mai nimic de facut si nici nu cer, ca poate imi dau [:D]  (sper sa nu citeaca nici un sef pe aici) . 



#682
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 12:51

mi-au iesit [:)]

 

Ouale rosii 2018.jpg



#683
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 12:59

Suuuper! Foarte frumoase, Mianna!  [pk]



#684
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 13:04

laura, tabara propusa de invatatoarea noastra (clasa a IV-a) este una de limba engleza, costa 1100 lei/pers, transportul NU este inclus.

http://e-tabara.ro/i...-limba-engleza/

 

in anii anteriori au avut tabere de la ghizii romaniei, organizate in poiana brasov si vatra dornei, fetitei mele i-a placut in primul an (poiana), dar in al doilea nu prea, din cauza repetarii jocurilor/activitatilor si a mancarii nu foarte grozave (anul trecut).

 

la fel si aici, transportul nu a fost inclus sau asigurat de organizatori, fiecare a fost pe cont propriu, dar am vazut si serii de elevi care au venit cu microbuze sau autocare inchiriate.

https://tabere.oldlinetravel.ro/tabere



#685
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 13:37

Eu ma dau in bărci cu copilul mare la Chicago. Ieri a plouat de rupt și ne-am ascuns in planetariu :) :) Am văzut toate filmele oferite. Restul zilelor am bătut muzeul de arta cap-coada. Am fost la un spectacol de stand-up. Și mai ales, am fost la un film irlandez (Maze) și am avut ocazia sa întâlnim pe unul din actorii principali: Barry Ward. Joaca și intr-un serial englez Britannia. Mai avem azi zi plină și maine zburam înapoi: eu direct la servici, el acasă.

Miniaturi atasate

  • post-128087-0-21600400-1522841617_thumb.jpeg


#686
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 13:38

E sucită poza...nu o pot roti de pe telefon!!!



#687
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 14:43

Noi ne-am pricopsit cu o viroza de-aia digestiva- eu si Eva. Azi am venit acasa ca mi-era teribil de rau. S-a incalzit si aici putin, si nu ne putem bucura :(

 

Mianna, ce frumoase au iesit ouale!!!

 

Laura, ma bucur tare de vestile bune [pup]

 

Ant, rotita poza dar mi-a mers la inima!!!!!

 

Fleur, voi v-ati revenit, da?



#688
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 15:18

Servus pinguini

 

Am revenit aseara acasa, azi la munca si la scoala....am asa un chef  [zirea] bine ca mai e putin si vine weekend-ul...iar Marcia mai are 2 saptamani de scoala (fara asta) si apoi pleaca in India...ce viata pe capul ei, se tot plimba.

 

A fost ft frumos cu fetele, am stabilit sa mergem si la anul undeva impreuna...daca ne potrivim cu vacantele, poate mergem in Norvegia, la fiorduri...stabilim la sfarsit de an, depinde de multe...ma bucur ca am o prietena ca Helbi...ne-am cunoscut pe forum la umanitare...chiar vorbeam cu Marcia si ii spuneam ca ar fi cool ca ea si cu Bianca sa continue traditia noastra (adica atunci cand vor avea copii, din cand in cand sa calatoreasca impreuna).

 

Aseara am despachetat, am aranjat tot si am si spalat 3 masini de rufe...azi a ramas sa mai usuc un rand, le-am spalat de dimineata, dupa ce m-am trezit.

 

La noi a venit primavara, e asa de frumos...au inflorit pomii, totul incepe sa fie verde  [pk] spuneau ca in weekend vor fi 24°, vine un val de aer cald din Africa.

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 04 aprilie 2018 - 15:19 .


#689
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 15:20

Roxana, sa va refaceti repede.

 

Mianna, faine ouale tale.

 

Miha, ma bucur pt tine.

 

Laura, jos palaria pt ca te ocupi in continuare de copiii respectivi.

 

Ant, sa va fie de bine vacanta. 



#690
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 04 aprilie 2018 - 15:29

Am o saptmana incarcata rau. Si pana acum a fost la fel.

Ieri am alergat pe la banci dupa una alta, plati de tot felul. Azi am fost  dupa usi pentru a ruga sa vina cineva sa faca masuratorile finale si acolo m-au intrebat ce parchet am ce grosime, pfui... Am ales tot in afara de parchet.

 

Cei care imi fac placarea cu fatada ventilata ma bat la cap ca aia care imi vopsesc cornierele, glafurile nu o fac decat pentru 100 ml si eu am nevoie doar de 50 si au gasit cu ce altceva sa inlocuiasca si mi-au trimis poze si metode de fixare sa ma hotarasc. Si ma cam uit la ele cu interes  [:-)))]  [:-)))]

 

CCS imi spune: scumpa o sa fie totul bine, ai sa vezi, e saptamana mare... 

 

Repede, repede sa comand mielul si turta. Turta s-a mutat in ziua de paste. Si am trecut de la mancare de post la pulpa de miel si sarmale in foi de vita - partea mea. Nu-sh cum se face ca mie intotdeauna imi revin chestiile mai nasoale.

 

Maine dimineata duc fetitele la impartsit, dupa care incerc sa o trezesc pe fata principala sa mergem in piata.

 

Vineri - iau mielul il imbaiez si spal pe dinti ca fii-mea vrea o jumate de cap intreg in ciorba.

Sambata vine fino-nepotica cea mare la mine sa facem ouale rosii si sa invartim la sarmalute. Si sper, sper ca Silvi sa stea acasa sa nu mai umble pe coclauri.

Da, da, n-ai s-o vezi pe-asta imi sopteste duios neuronul obiectiv.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -