Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Noiembrie 2018 (Brumarei de Noiembrie)

noiembrie 2018 sarcina gravida

107 raspunsuri la acest subiect

#91
Alexaa_08

Alexaa_08
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 mai 2018 - 10:40

Am incercat cu apa si lamaie si ghimbir.ma ajuta doar pe moment. Iau si elevit de la inceputul sarcinii. 

 Multumesc mult pentru sfaturi!



#92
Alexaa_08

Alexaa_08
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 mai 2018 - 10:40

Am incercat cu apa si lamaie si ghimbir.ma ajuta doar pe moment. Iau si elevit de la inceputul sarcinii. 

 Multumesc mult pentru sfaturi!



#93
andruska24

andruska24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 15 mai 2018 - 14:41

Salut!

Acum am vazut ca este si grupul format de comunitatea Desprecopii si sunt deja cateva persoane prezente.Cred ca mai bine ne intalnim toate pe grupul format de comunitate si il inchidem pe cel facut de noi. 

 



#94
MirelaMM

MirelaMM
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 07:59

Buna

 

Draga Mirela. Este Ok. Valorile de lgG reprezinta anticorpii. Adica ai avut canda boala si ai imunitate. E problema cand ies valori mari la lgM ca atunci ai boala in prezent in organism si nu e ok pt bebe. Eu de exmplu am avut negativ si la lgG la rubeola si mi-a zis medicul ca inseamna ca nu am avut boala si trebuie sa am mare grija pe sarcina. Nu iti face griji, analiza e ok cat timp nu ai rezultat pozitiv la lgM... :-)

 

Draga andruska bine ai venit...si eu m-am gandit ca ne-ar fi mai usor sa cumunicam prin fbk. dar trebuie sa fim 2 persoane prietene deja sa ne putem crea grup. Cautati-ma daca doriti pe mn Gabriela (Horvath) Rusz si dati o cerere de prietenie si apoi creez eu grupul :-)

Buna ziua!

Asa este, valorile mari IgG nu sunt motiv de ingrijorae. :)



#95
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 12:32

Te pregatesti sa devii mama? Te temi de nastere sau ca nu o te vei descurca in primele saptamani dupa nastere? Crezi ca sotul nu este pregatit? Sau pur si simplu doresti sa afli sfaturi practice care sa te ajute. Vino impreuna cu partenerul tau la acest eveniment cu format special! O sa ai parte de informatie de calitate, sfaturi practice, emotie si multe surprize pregatite de Desprecopii.com si sponsorii evenimentului. O graviduta informata este mai puternica.
Intrare gratuita NUMAI pe baza de invitatie! Acceseaza pagina evenimentului! http://comunitate.de...esti/index.html

 

post-18-0-28723500-1526402966_thumb.jpg



#96
CristinaMLM

CristinaMLM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 15:11

Salut,

 

Mi-au venit rezultatele la testul Harmony si e 1:10000 pentru tot ce au testat, Down etc!

Pentru ca nu e test de diagnostic nu vine cu da/nu, ci cu un risc, standard bun fiind 1:10000.

 

Si avem o fetita!

 

Sarcina usoara la restul de mamici! Va pup



#97
CristinaMLM

CristinaMLM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 15:13

O sa intru si pe grup in curand. Pentru ca e grup deschis toti prietenii pot vedea ca te-ai inscris si ce pui acolo, si eu inca nu am spus decat la familie si prietenii apropiati.



#98
andruska24

andruska24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 15:37

O sa intru si pe grup in curand. Pentru ca e grup deschis toti prietenii pot vedea ca te-ai inscris si ce pui acolo, si eu inca nu am spus decat la familie si prietenii apropiati.
l

 

Eu am vazut ca este un grup inchis, doar persoanele care se inscriu pe el pot vedea activitatea grupului.Oricum poate se inscriu mai multe mamici pt ca deocamdata nu prea are nimeni curaj sa posteze ceva :)))) 



#99
andruska24

andruska24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 15:39

O sa intru si pe grup in curand. Pentru ca e grup deschis toti prietenii pot vedea ca te-ai inscris si ce pui acolo, si eu inca nu am spus decat la familie si prietenii apropiati.

 

Felicitari pentru fetita!!


#100
Gabi2290

Gabi2290
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 08:33

Buna ziua! Anul trecut am pierdut o sarcina care s a oprit din evolutie. La cea de a doua sarcina medicul mi a dat preventiv, motivand ca multe dintre sarcinile care se opresc din evolutie sunt cauzate de formarea unor cheaguri de sange. Recomandarea lui este sa iau aspirina pana la finalul sarcinii. Nu am facut nicio analiza in acest sens. Citind pe net (stiu ca nu e sanatos, dar am facut o) nu sunt foarte convinsa ca ar trebui sa continui sa iau aspirina deoarece ar afecta copilul. Sunt putin in dilema [fri]

 

 

       Buna MirelaMm si eu am o sarcina oprita din evolutie acum un an jumate si cauza a fost trombofilia. Adica s-au format cheaguri de sange si a oprit alimentarea cu oxigen a fatului. Eu iti recomand sa mergi urgent la hematolog. Eu am luat aspenter si multe vitamine pana sa raman insarcinata si acum fac injectii zilnice cu clexane+vitaminele. Hematologul e mai de specialitate in cazul asta decat ginecologul. Sarcina usoara iti doresc

 





Etichetat si cu noiembrie 2018, sarcina, gravida

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -