Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lipsa dragostei parintesti naste monstri

dragoste terorism arme adolescenti

137 raspunsuri la acest subiect

#51
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 23:56

Viitorul suna bine! Not!

 

Letitia, dar sunt alte solutii ? stiu ca poza e pusa la misto...

 

cand in America sunt mai multe arme decit populatie, ce e de facut acum?

o lege ia ani buni sa se schimbe,constitutia nu mai zic...background check e  deja si normal se poate face mai bine, se pot lua armele celor bolnavi mental si refuza sa se dea alte noi, angaja politie dar nu cred ca au suficienti...toate astea sunt solutii pe termen lung.

 

deci ce e de facut acum, cu situatia care exista, nu utopia care o visam, sau ce exista in alte tari?

 

sa nu fii surprinsa dar f multi din profesori au deja arme acasa si stiu sa le foloseasca. 

profesorul de fizica a lui William e ex Navy Seal....si mai stiu citiva de la scoala care au arme acasa.

 

deci, nu e vorba de toti profesorii, numai cei care vor....poate ca, chiar ei vor insista, si poate vor dori sa isi aduca arma de acasa....daca scoala nu le poate oferi.

 

nu treb sa se faca public care profesor e dotat cu arma si sa o faca publica.

 

si inca ceva, ce am scris si la subiectul celalat (am pus chiar o harta cu scoala).... la voi in scoli intra oricine, oricind?

scolile voastre au gard si o ingura poarta...sau hai sa zic 2?

la voi,  poate sa intre oricine, oricind direct in clase?

 

o, well...la noi la scoala nu exista gard, nu exista poarta...nu e security guard...nimic care sa protejeze scoala, profesorii, elevii.

orice nebun poate intra oricind direct in clasa.



#52
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 23:58

Oh come on. SRA e un cusy job, in care 99% din timp fac educatie, lustruiesc imaginea politiei ca viitoarea generatie sa aiba incredere in ea, fac programe anti drog, anti traficking , anti gang, fac counseling one-on-one cu elevii. Si chipurile "provide law enforcement" dar la scoala tot in cea mai mai perioada a timpul nu sunt probleme de magnitudinea asta. 

Sa te apuci sa te arunci in fata unui atacator cu arma semi-automata care are 30 de gloante per incarcator si care poate fi bumped la 100 de gloante pe incarcator cu un Glock care are 15 gloante intr-un mediu cum e scoala in care ai o aglomerare de elevi? Asta de la un politist care prefera sa fie o imagine nu sa fie in front line. 

 

NRA-ul ala e dus cu pluta. Trebuie sa fii nebun sa crezi ca aducand mai multi oameni inarmati (cu ce ii inarmam AR-15?) si facand posibil un shoot-out intre agresor si defenders vei avea mai putine victime. Poti sa fii crack-shot si tot cresc sansele la victime colaterale. Mai multe gloante, mai multe victime.


Editat de Madanic, 23 februarie 2018 - 23:59 .


#53
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 00:06

Letitia, dar sunt alte solutii ? stiu ca poza e pusa la misto...

 

cand in America sunt mai multe arme decit populatie, ce e de facut acum?

o lege ia ani buni sa se schimbe,constitutia nu mai zic...background check e  deja si normal se poate face mai bine, se pot lua armele celor bolnavi mental si refuza sa se dea alte noi, angaja politie dar nu cred ca au suficienti...toate astea sunt solutii pe termen lung.

 

deci ce e de facut acum, cu situatia care exista, nu utopia care o visam, sau ce exista in alte tari?

 

sa nu fii surprinsa dar f multi din profesori au deja arme acasa si stiu sa le foloseasca. 

profesorul de fizica a lui William e ex Navy Seal....si mai stiu citiva de la scoala care au arme acasa.

 

deci, nu e vorba de toti profesorii, numai cei care vor....poate ca, chiar ei vor insista, si poate vor dori sa isi aduca arma de acasa....daca scoala nu le poate oferi.

 

nu treb sa se faca public care profesor e dotat cu arma si sa o faca publica.

 

si inca ceva, ce am scris si la subiectul celalat (am pus chiar o harta cu scoala).... la voi in scoli intra oricine, oricind?

scolile voastre au gard si o ingura poarta...sau hai sa zic 2?

la voi,  poate sa intre oricine, oricind direct in clase?

 

o, well...la noi la scoala nu exista gard, nu exista poarta...nu e security guard...nimic care sa protejeze scoala, profesorii, elevii.

orice nebun poate intra oricind direct in clasa.

Tu vorbesti serios? Ai tras cu arma vreodata? stii cat de greu e sa obtii 100% accuracy?

Ai idee cat de mult iti scade sansa la un good shot sub stres si in conditii in care exista obstacole? 

Nu vorbesti de lunetisti care sa vaneze tinta, vorbesti de oameni care trebuie sa traga in conditii de criza. 

Ce se intampla daca unul greseste si trage intr-un nevinovat? Te vei simtii mai bine?

Daca uita arma pe veceu, daca are o depresie si i se pare ca lumea e nedreapta si trebuie sa se razbune? 

 

Orice nebun poate intra in orice clasa pentru ca nu tratam nebunii, sau mai bine zis pentru ca in loc sa-i tratam medical ii tratam cu indiferenta ca nu sunt "utili societatii".



#54
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 01:07

NYPD împușca cu o rata de acuratețe de 18% in condiții “de strada”. Și sint antrenati. Ce face un profesor? Chiar înghițim pe nemestecate tot marketingul NRA???? 


Editat de antmil, 24 februarie 2018 - 01:12 .


#55
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 01:15

Nu contează asta, dar faptul ca se stie ca profesorii scolii ar putea fi armati, nu s ar mai duce astia cu asa curaj sa impuste prin scoli. 



#56
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 01:44

Garduri, nu- ca e scoala ca puscaria, arme pt aparare, nu -ca nu e accuratete, security guards nu- ca sunt lasi.... atunci ce?  asteptam pana cand nebunii se fac bine???



#57
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 02:03

Nu contează asta, dar faptul ca se stie ca profesorii scolii ar putea fi armati, nu s ar mai duce astia cu asa curaj sa impuste prin scoli.

 

Madalay Bay (Las Vegas) au avut paznici înarmați.

Fort Hood era baza militară...plină de oameni înarmați pina in dinti si antrenați. 

 

Nu i-a oprit.



#58
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 02:04

Garduri, nu- ca e scoala ca puscaria, arme pt aparare, nu -ca nu e accuratete, security guards nu- ca sunt lasi.... atunci ce? asteptam pana cand nebunii se fac bine???

 

Sa le luam armele automate și semi-automate ar fi un început. 



#59
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 02:06

Nu pot sa cred... asa nepregatiti sunt si mai iau si salariu pt 18%accuracy???



#60
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 24 februarie 2018 - 02:18

Oh come on. SRA e un cusy job, in care 99% din timp fac educatie, lustruiesc imaginea politiei ca viitoarea generatie sa aiba incredere in ea, fac programe anti drog, anti traficking , anti gang, fac counseling one-on-one cu elevii. Si chipurile "provide law enforcement" dar la scoala tot in cea mai mai perioada a timpul nu sunt probleme de magnitudinea asta. 

Sa te apuci sa te arunci in fata unui atacator cu arma semi-automata care are 30 de gloante per incarcator si care poate fi bumped la 100 de gloante pe incarcator cu un Glock care are 15 gloante intr-un mediu cum e scoala in care ai o aglomerare de elevi? Asta de la un politist care prefera sa fie o imagine nu sa fie in front line. 

 

NRA-ul ala e dus cu pluta. Trebuie sa fii nebun sa crezi ca aducand mai multi oameni inarmati (cu ce ii inarmam AR-15?) si facand posibil un shoot-out intre agresor si defenders vei avea mai putine victime. Poti sa fii crack-shot si tot cresc sansele la victime colaterale. Mai multe gloante, mai multe victime.

Pt asta sunt politisti, in caz de ceva sa plateasca cu viata, ca sa salveze pe altii. Macar daca at fi incercat sa il impuste pe la spate. Dar daca mai multi at fi avut arme nu cred ca ar mai fi fost impuscati atitia. 





Etichetat si cu dragoste, terorism, arme, adolescenti

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -