Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Invatatori de care sunteti multumiti


35 raspunsuri la acest subiect

#21
rosioara2

rosioara2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 07 martie 2018 - 14:14

Geuta, multumim! Ce bine ca acum fetita ta e incantata de scoala si de invatatoare. Pentru ca parintii sa se poata orienta mai bine, mai poti detalia putin? Un nume, o scoala, sector, oras....Uite, de exemplu, Andaghe este, din cate am inteles, foarte interesata de invatatorii din Ploiesti...

Si mi se pare interesanta intamplarea cu colega care o stia pe directoare, care ti-a oferit in final o referinta in conformitate cu asteptarile tale, banuiesc. Iata ca si tu ai avut parte de un sprijin si o recomandare, pentru ca in final sa poti lua o decizie bune. Felicitari si mult succes fetitei tale pe drumul cunoasterii!



#22
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 07 martie 2018 - 16:16

Multumesc Rosioara!

Si eu sunt tot din Ploiesti, scoala este G.E. Palade.

Daca va dori cineva numele doamnei il scriu pe pm.

Anda, nu cred ca va fi o optiune si pt cea mica din doua motive- ea nu va avea 6 ani impliniti cand termina cea mare cls a4a si e cam departe de casa.

Ne gandim poate la un liceu din cls a 5a pt I, o scoala in apropierea lui astfel incat sa le ia tataie pe amandoua. 



#23
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 08 martie 2018 - 21:02

...si nu inteleg de ce...

 

teama de repercusiuni.



#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 martie 2018 - 10:24

Exact, anda, e cel putin ciudat.... Adica, fie multumirea parintilor consta in altceva decat ceea ce am enuntat eu ca si asteptari, fie multi sunt de fapt nemultumiti, si atunci, practic, nu au ce sa spuna la un astfel de subiect... Sau, pur si simplu, pot fi valabile ambele variante... O mai fi si o alta categorie (desi as vrea sa cred ca gresesc) de parinti egoisti....Unii care nu vor sa "vanda pontul" si altora...

Si pana la urma, incep sa cred ca dascalii despre care vorbesc eu sunt niste....raritati....

In fine...sa mai asteptam...

Sau nu citesc subiectul.



#25
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 martie 2018 - 10:28

 

Mai e si chestia ca, multi tac daca un cadru didactic "sare calul"...cu teme, cu cerinte, etc....si nu inteleg de ce, pt ca da, copiii sufera. Avem dreptul sa ne expunem opiniile.

Pentru ca le convine. Merg pe principiul ca cu cat copilul are teme mai multe cu atat va fi mai inteligent si va stii mai multe.

Pentru ca copiii lor isi termina repede temele si nu sufera.



#26
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 09 martie 2018 - 10:33

Pentru ca le convine. Merg pe principiul ca cu cat copilul are teme mai multe cu atat va fi mai inteligent si va stii mai multe.

Pentru ca copiii lor isi termina repede temele si nu sufera.

 

Da, insa nu la categoria aceea ma refeream, ma refeream la parintii ai caror copii "sufera". Tac si nu semnaleaza ca ar fi o problema, cauta alte metofe de "rezolvare"...preparator...la cl 1 a, a 2 a....



#27
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 martie 2018 - 10:35

Da, insa nu la categoria aceea ma refeream, ma refeream la parintii ai caror copii "sufera". Tac si nu semnaleaza ca ar fi o problema, cauta alte metofe de "rezolvare"...preparator...la cl 1 a, a 2 a....

Da, pentru ca le plac temele multe si cred ca problema e la copilul lor nu la sistem.



#28
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 09 martie 2018 - 10:38

Exact...de aceea si zic...cunoaste-ti copilul,abilitatile pe care le are, limitele lui si capacitatile lui....



#29
oanaOli

oanaOli
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 martie 2018 - 13:43

buna ziua, sunt o mamica in cautarea unei invatatoare pentru fiul meu. Destre scoala la care suntem arondati nu am auzit prea multe lucruri bune, dar ma gandesc ca cel mai important este sa aiba o invatatoare buna. Daca are cineva informatii despre invatatorii de la Scoala Sf. Andrei,sect 6, care momentan au clasa aIVa, v-as fi recunoscatoare. Multumesc anticipat!



#30
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 22 martie 2018 - 21:36

eu sper sa-l fi convins pe Alex sa schimbam scoala. am emotii si cu plecarea (ca prieteni, copii de treaba) si cu noua scoala.

 

motivul: nu supraincarcarea cu teme, desi s-a intamplat si asta, ci transformatul orelor in alte ore decat ce scrie in orar. si tot asa, nici un parinte nu sufla nimic. iar lui Alex ii face rau, psihic si fizic. mi-e groaza de cum va fi in clasa a IV-a.

 

a initiat cineva cumva vreo petitie in sensul asta, anti-transformare ore? sa semnez si eu.


Editat de Pepco, 22 martie 2018 - 21:37 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -