Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Festivalul coruptilor

dna

56 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 10:32

Festivalul coruptilor este in plina cantare la Antena 3, Romania TV si la anexa Antena 3 de la TVR1 - emisiunea Romania 9.

 

Ce parere aveti de conferinta de presa a Codrutei? Ce va face Tudorel azi?

 



#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 11:05

Mie Kovesi aseara mi s-a parut super-profesionista, clara, coerenta, ferma , fara istericale. Un om foarte inteligent , un om care isi stie meseria si un foarte bun comunicator. 



#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 11:10

Am sa spun pe scurt.

 

Imi este atat de sila si lehamite sa discut despre acest subiect! Sa mai discut despre politica de rahat din Romania.

Este inadmisibil ca niste incullpati sa se foloseasca de niste televiziuni pentru a scapa basma curata.

 

De cand a inceput prostia asta nu m-am uitat la TV. Nu pot. Ma apuca nervii.

 

Am citit azi in ziar transcriptul de la conferinta de presa a lui Kovesi. Mi-a placut foarte mult. Mai ales ca a explicat si pe intelesul gurilor casca de la antene si Romania ce inseamna si cum se deruleaza un proces, ce e aia DNA, CSM si Inspectia Judiciara, daca or sa aiba destula materie cenusie sa inteleaga.

 

Nu, nu ar fi normal ca Tudorel Toader, sa ceara revocarea ei,  pentru ca niste inculpati, condamnati in prima instanta la 8 si 5 ani puscarie, vin cu casete audio masluite atacand procurorul lor de caz din Ploiesti. Pentru niste inculpati care fac procese la televizor. In ce tara normala la cap se dau sentinte si se fac procese prin intermediul tv-ului? [vom]

Dar probabil ca o sa o faca cu ajutorul Parlamentului ca singur nu are curaj.

 

Citeam azi in ziar ca aseara fuse o emisiune la Antena 3 in care Gadea cu mai multi invitati in platou neputand domle de loc sa-l convinga pe un PNL-ist sa aiba aceeasi parere despre Kovesi, s-a ridicat din scaunul de moderator si s-a dus langa el sa-l intimideze si i-a spus: "asa, pupati-o-n cur pe Kovesi"



#4
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 11:23

Mie Kovesi aseara mi s-a parut super-profesionista, clara, coerenta, ferma , fara istericale. Un om foarte inteligent , un om care isi stie meseria si un foarte bun comunicator. 

 

 

si mie la fel.

(nu stiu cati ati ascultat-o, dar este omul care atata timp cat vorbeste nu se opreste, nu un "aa", nu un "dar/deci" si nicio abundenta de pronume demonstrative care zici ca sunt noua Mecca a "discursurilor". asta zice multe de tot despre un caracter)



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 11:53

sa vadem ce face dl Tudorel azi ... 

E presiune mare  - niste dosare grele ticaie...



#6
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 11:56

Sunt rezervat ca min Justitiei va solicita revocarea. Este profesionist si stie ca nu ar avea oricum sanse de succes.

Personal cred ca toate aceste demersuri media vor ramane doar la nivel de media, pentru ca tehnic, legal, nu au cum sa produca efecte reale.



#7
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 13:05

Da, Marius, legal, tehnic nu are baza sa ceara revocarea conducerii DNA pentru ca niste posturi de televiziune asa spun.

 

Dar nimic nu ma mai  mira. toate deciziile importante ale tarii se iau la televiziuni, de catre televiziuni si de catre consilieri care au fost prinsi cu tablouri ascunse in pereti.

 

Normal ar trebui ca Toader sa ceara explicatii de la DNA Ploiesti si sa afle si partea lor nu numai a unor inculpati. Nu sa participe la o sedinta de guvern in care sa se hotareasca ce face.



#8
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 13:20

Orice ministru este prin excelenta politic deci te poti astepta sa reactioneze politic. Dar aceasta nu inseamna ca real tehnic, legal se intampla la fel.



#9
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 14:33

si mie la fel.

(nu stiu cati ati ascultat-o, dar este omul care atata timp cat vorbeste nu se opreste, nu un "aa", nu un "dar/deci" si nicio abundenta de pronume demonstrative care zici ca sunt noua Mecca a "discursurilor". asta zice multe de tot despre un caracter)

eu o apreciez pe femeia asta, face cat 1000 de barbati gen badea @gadea.  ce o mie? , fara numar!  [il]  din pacate acesti barbati au ales sa se folosesca de mintea celor slabi si sunt multi , atat de multi!!!

 

pana una alta , kosevi arata ce inseamna sa fii profesionist in meseria ta si tare grea meserie si-a ales! 



#10
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 14:38

Am sa spun pe scurt.

 

Imi este atat de sila si lehamite sa discut despre acest subiect! Sa mai discut despre politica de rahat din Romania.

Este inadmisibil ca niste incullpati sa se foloseasca de niste televiziuni pentru a scapa basma curata.

 

De cand a inceput prostia asta nu m-am uitat la TV. Nu pot. Ma apuca nervii.

 

Am citit azi in ziar transcriptul de la conferinta de presa a lui Kovesi. Mi-a placut foarte mult. Mai ales ca a explicat si pe intelesul gurilor casca de la antene si Romania ce inseamna si cum se deruleaza un proces, ce e aia DNA, CSM si Inspectia Judiciara, daca or sa aiba destula materie cenusie sa inteleaga.

 

Nu, nu ar fi normal ca Tudorel Toader, sa ceara revocarea ei,  pentru ca niste inculpati, condamnati in prima instanta la 8 si 5 ani puscarie, vin cu casete audio masluite atacand procurorul lor de caz din Ploiesti. Pentru niste inculpati care fac procese la televizor. In ce tara normala la cap se dau sentinte si se fac procese prin intermediul tv-ului? [vom]

Dar probabil ca o sa o faca cu ajutorul Parlamentului ca singur nu are curaj.

 

Citeam azi in ziar ca aseara fuse o emisiune la Antena 3 in care Gadea cu mai multi invitati in platou neputand domle de loc sa-l convinga pe un PNL-ist sa aiba aceeasi parere despre Kovesi, s-a ridicat din scaunul de moderator si s-a dus langa el sa-l intimideze si i-a spus: "asa, pupati-o-n cur pe Kovesi"

viviana, sa stii ca nici eu nu ma mai uit la televizor , ma apuca nervii ca si pe tine, dar asta nu inseamna ca nu putem discuta ce se intampla in tara noastra.

 

recunosc ca tacerea pe segmentul politic ma face sa inteleg sa ca toata lumea e ok cu ce se intampla in romania, iar eu care nu locuiesc acolo nu gasesc ca e ok sa schimbi 3 ministri intr-un an.  ce stabilitate ofera aceste schimbari pentru educatia maselor?





Etichetat si cu dna

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -