Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie 2018

sarcina gravida septembrie 2018

122 raspunsuri la acest subiect

#31
Kati34

Kati34
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 00:36

buna Kati ,maine am programare la eco sa vad exact ce si cum....dupa calendar sarcina ar fii de 5 sapt si 3 zile.....

Buna, Gina!

 

Asa-mi iese si mie dupa calculatoarele de sarcina de pe internet. 

Astept vesti de la tine in leg cu ecograful. Asa as vrea sa ma teleportez in Romania, sa mi fac rapid un ecograf si sa intreb un medic daca e normal sa ai scurgere maronie deschis in saptamana 5-6 de sarcina...

 

Doamne Ajuta la eco, sa fie totul bine! :) 



#32
moraruk

moraruk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 08:04

Kati ar trebuii sa te duci cat mai repede la un medic, nu sunt normale scurgerile..Nu vreau sa te sperii dar asa am stat si eu.Aveam scurgeri ,ma durea rau mijlocul, ma durea burta.Am crezut ca nu e ceva grav dar uite ca am avut extrauterina.Am stat pana a plesnit trompa si am facut hemoragie interna,am fost la un pas de ce-i mai rau.

Inca o data, nu vreau sa te sperii dar e mai bine sa faci o vizita unui doctor cat de repede poti ca sa-ti dea un tratament pentru oprirea sangerarii.


Editat de moraruk, 09 ianuarie 2018 - 08:10 .


#33
Kati34

Kati34
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 11:16

Kati ar trebuii sa te duci cat mai repede la un medic, nu sunt normale scurgerile..Nu vreau sa te sperii dar asa am stat si eu.Aveam scurgeri ,ma durea rau mijlocul, ma durea burta.Am crezut ca nu e ceva grav dar uite ca am avut extrauterina.Am stat pana a plesnit trompa si am facut hemoragie interna,am fost la un pas de ce-i mai rau.

Inca o data, nu vreau sa te sperii dar e mai bine sa faci o vizita unui doctor cat de repede poti ca sa-ti dea un tratament pentru oprirea sangerarii.

Buna, MoraruK,

 

am sunat la clinica, am lasat mesaj si ma suna ei azi (aici asa se procedeaza.... [smulgpar] ). Insa vad ca nu mai am scurgeri. Dureri burta nu am deloc,am avut intepaturi pelvine aseara, cateva, dar seara mereu ma iau si ma lasa odata ce stau in pat. Mama mi-a zis ca ea cand era insarcinata cu mine, primele trei luni a avut aceste intepaturi. Greturi nu am, decat putine si dupa amiaza de regula. Doar spatele jos ma doare, la osul sacru. Eu am si avut probleme mari acolo, am un disc lombar care se atinge de osul sacru, de la o cazatura veche. Cica osul sacroiliac doare in primul trimestru la unele femei, cand ligamentele se inmoaie pentru a face loc sarcinii sa creasca. Oricum sapt asta trebuie neaparat sa ajung la un eco, ptr o parere avizata. Nu am liniste pana nu vad ca Bebelul e bine ancorat in uter, cu placenta ok, cu toate in regula. 

Te tin la curent cu ce am aflat! Doamne Ajuta sa fie bine la toate  [deziuata]



#34
mikygheatza

mikygheatza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 11:51

Bună burtici

 

Kati fugi la medic! 

 

Fetele, de unde sunteți? 



#35
moraruk

moraruk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 12:44

Buna! Eu sunt din Mioveni.

Voi la a cata sarcina sunteti? 

Kati si eu abia asteptam sa fac ecograf sa fiu eu sigura ca e bine bb si chiar am fost linistita de la inceputul sarcinii mai ales ca nici nu banuiam ca sunt  [batcap] .

 



#36
IzabelaSofia

IzabelaSofia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 13:04

Katy,mergi cat mai repede la urgenta,durerile si cheagurile alea nu sunt normale. Eu am avut in august aceiasi problema dupa care am aflat ca sarcina s-a opritdin evolutie. Eu tot la urgente am ajus deoarece noaptea  cand am observat sangerari nu aveam cum sa ajung la medicul meu.



#37
IzabelaSofia

IzabelaSofia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 13:08

Nu mai sta dupa programari la privat,mergi la spital la urgente.



#38
mikygheatza

mikygheatza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 13:38

Buna! Eu sunt din Mioveni. Voi la a cata sarcina sunteti? Kati si eu abia asteptam sa fac ecograf sa fiu eu sigura ca e bine bb si chiar am fost linistita de la inceputul sarcinii mai ales ca nici nu banuiam ca sunt [batcap] .

Constanța here!

 

Sunt la a 3a sarcina. Am o fetita de 9 ani și jumătate și un băiețel pe care l-am pierdut la 25 săptămâni acum 6 ani.

 


Editat de mikygheatza, 09 ianuarie 2018 - 13:40 .


#39
moraruk

moraruk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 14:06

Constanța here! Sunt la a 3a sarcina. Am o fetita de 9 ani și jumătate și un băiețel pe care l-am pierdut la 25 săptămâni acum 6 ani.

 

Ohh..imi pare rau sa aud asta...



#40
IzabelaSofia

IzabelaSofia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 ianuarie 2018 - 14:08

Din Constanta sunt. Si eu am avut o nastere la 24-25 saptamani,din pacate medicii nici nu au vrut sa se complice,i-au dat din start verdictul inainte sa se nasca ca nu va supravietuii:(





Etichetat si cu sarcina, gravida, septembrie 2018

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -