Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


971 raspunsuri la acest subiect

#21
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 01 ianuarie 2018 - 17:12

Am capatat 5.60 lire la sorcova. Daca stiam, in celelalte 4 revelioane cati bani as fi strans... :)



#22
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 01 ianuarie 2018 - 17:28

An Nou fericit, cu multe bucurii si zambete!

 

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!  [artif]  (vad ca si eu am pe FB 3 amici nascuti in 1 ianuarie [:)] )

 

am supravietuit primului revelion in piata. a fost cam cum mi-am imaginat - mai putin temperatura, a fost destul de cald. motiv (cel putin asa presupun) pentru care piata a fost extraordinar de aglomerata - din ce mi-au spus prietenii mei care au iesit an de an in piata (inclusiv cand au fost - 20 de grade) n-a fost niciodata atat de multa lume.

 

am inceput anul facand miscare [:)]  (macar de m-ar tine asa tot anul). am mers pe jos de acolo de unde faceam revelionul pana in piata, intr-un ritm sustinut, fiindca plecasem destul de tarziu (la 10 jumate, iar la 11 incepea Voltaj). am ajuns la marele fix, exact in momentul cand urcau ei pe scena. cat i-am ascultat pe ei am stat departe de scena (dar erau pretutindeni ecrane mari). dupa ce au terminat, ne-a venit nefericita idee sa mergem mai in fata. cand am realizat cat de aglomerat e, nu prea mai aveam ce face, asa ca am ramas pana la miezul noptii in aglomeratie. nu asta a fost cel mai nasol moment, ci cel in care ne-am hotarat sa plecam, in momentul in care s-au terminat artificiile. greu, da' am reusit [:)]

 

ne-am intors tot pe jos, dar de data asta intr-un ritm de voie. dupa care am mancat, am baut, si n-am dansat, fiindca nimanui nu-i venea sa mai paraseasca scaunul [:-)))] dar ne-am simtit bine, am plecat dupa 5 jumate.



#23
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 01 ianuarie 2018 - 17:31

Buna dimineata in 2018!

 

Azi noapte am ciocnit o sampanie la 12, am rontait ceva si ne am culcat la loc. Am vazut un pic la tv artificiile din centru, din vechiul port, au fost superbe si cu podul Jacques Cartier si alte edificii iluminate. La noi in cartier liniste totala, noi ce am mai suflat in goarna sa trezim vecinii...

 

E frig polar afara, macar e soare si frumos. Deocamdata stam la caldurica, poate iesim un pic mai incolo.

 

Rox, frumosi is, nu le fie de deochi!

 

Ioana, eu is tare mandra ca am castigat 10$ la loterie ieri, cu numere alese de baiat ( are o sfera din aia din care se extrag numere). E cea mai mare suma pe care am castigat o  vreodata!

 

La multi ani sarbatoritilor de 1 ianuarie. Am si eu o prietena nascuta de 1 ian. Iar nasul meu de botez se numea Vasile, in fiecare an, in tara, mergeam la nasi de Sf. Vasile. Tocmai a plecat dintre noi, acum cateva zile, nasul meu...



#24
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 01 ianuarie 2018 - 21:37

Fleurdelise, imi pare rau pentru nasul tau



#25
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 02 ianuarie 2018 - 08:38

bUNA DIMINEATA!

 

Si uite ca s-au dus sarbatorile.Maine la munca.

Dar a fost foarte fain...de erevelion am avut pana la urma 17 invitati din care 7 copii....a iesit o distractie pe cinste.

 

Musafirii au plecat la 5 dimineata,cu chiu cu vai....

Daca va zic ce am patit....cand i-am invitat am zis clar.Sa nu aduca nimeni nimic,sunt de toate si da-i si fa...sambata,duminica,aranjeaza,etc.Bine nu foarte mult dar destul.

Vine seara,ne aranjam noi,decoram masa si asteptam...maica mea......cand au ajuns invitatii aveau niste genti cat casa.Au adus si fetele la aperitive fel de fel...cu avocado,somon,frigarui ,diverse platouri,prajituri de caeva feluri..ca ziceai ca s-a anuntat cod rosu si vom ramane izolati cam o luna.Nu mai zic de cantitati imense de suc(noi nu bem) si le-am zis sa aduca o sticla sau doua de suc...da,au venit cu baxul ca de...poate nu avem...bere ,vin sampanie artificii...mai taica...si mai facusem si eu rulada de carne,friptura..o tava imensa,dupa reteta sotului meu,si legume garnitura,plus doua torturi.......care surpriza au fost singurele mancate integral.Cat au mancat cu totii si mi-a mai ramas un frigider side by side plin....

Azi ii astept ir la masa sa terminam..macar o parte.din mancare ..si sa ne distram.....



#26
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 02 ianuarie 2018 - 08:40

Va doresc un an nou plin de ce e mai bun pentru fiecare!



#27
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 02 ianuarie 2018 - 10:31

Buna dimineata!

 

Am petrecut foarte frumos ieri. Am plecat pe la 13 si ne-am intors pe 22, asta dupa ce am dat o tura si pe la sora mea cea mica.

 

A fost o zi excelenta de inceput de an...hahaiala la maxim si multa voie buna. De maine la munca. Bine ca cei mici mai sunt in vacanta.



#28
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 02 ianuarie 2018 - 12:17

Ah ce lux in Ro! E liber și azi. 

 

Mada voi vineri ați petrecut revelionul? 

 

 



#29
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 ianuarie 2018 - 12:17

Buna dimineata din Glasgow. Stam la o ciocolata calda intr-o cafenea cu muzica buna si ne uitam ce frumos ploua afara ;). Hotelul permite check-in abia la 15.00 asa ca o sa cascam ochii prin magazine si pe exteriorul punctelor de atractie, ptr ca azi fiind zi libera toate muzeele et co care tin de Glasgow Council sunt inchise. [batcap]



#30
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 ianuarie 2018 - 12:19

Miha, in Wales nu e liber azi, in Scotia insa este.

 

A zis ‘vine seara’, parca nu vineri.




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -