Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV in Olomouc, CZ cu Dr Stepan Machac


5 raspunsuri la acest subiect

#1
Miracle_wish

Miracle_wish
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 decembrie 2017 - 13:28

Buna fetelor!

 

Sunt noua pe forum si încerc sa găsesc informații despre IVF Clinic Olomouc si Dr Stepan Machac. Am contactat mai multe clinici din Cehia si ne-am hotărât sa mergem la IVF Clinic anul viitor. Este cineva aici care a făcut tratament sub urmărirea Dr Machac si ce părere are despre el? A reușit tratamentul?

 

Eu l-am contactat direct si mi-a răspuns f repede, m-a pus in legătura cu asistenta lui, Iveta si am stabilit sa merg la o consultație in prima vineri din Februarie. După câteva zile, timp in care am cumpărat deja biletele de avion, Iveta m-a contactat sa îmi spună ca tb sa schimbam data consultației pt ca Dr Machac nu va fi la clinica. Am intrat in panica si atunci soțul meu i-a scris un email spunându-i ca avem deja biletele si l-a intrebat dacă putem conta pe el sau nu. Ne-a spus ca in ziua când stabilisem consultația va pleca pt câteva zile la schi si ca nu poate schimba data, ca asistenta lui nu avea calendarul lui la zi si își cere scuze. Am stabilit alta zi însă nu am schimbat încă biletele de avion de frica sa nu patim la fel.

 

Mi se pare f neprofesional sa faci așa ceva unor pacienți care nu vin din același oraș (dar chiar si așa!!) si care tb sa își rezerve din timp biletele de avion, hotel,etc. Nu mai spun de zile libere de la serv sau de alte aranjamente care tb făcute ( noi mai avem un bAietel de 5 anișori jumate). Am citit pe niște forumuri din străinătate ca au fost femei din SUA care au făcut tratamentul cu el si ma întreb cum au reușit sa se sincronizeze sa nu treacă prin situații de genul celei descrise mai sus....

 

Am citit multe lucruri bune despre el ca medic si as dori sa încerc totuși dar spuneți-mi dacă este cineva dintre voi care il cunoaște, a făcut tratament cu el si cum a fost colaborarea. Orice detaliu m-ar ajuta f mult.

 

 

va mulțumesc! 



#2
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 04 februarie 2018 - 17:47

buna!

 

eu voi merge in viitorul apropiat. nu am reusit sa am inca o parere despre ei, au fost destul de prompti, dar protocolul este clasic, nu stiu ce sa zic...poate diferenta o face laboratorul in toata povestea asta cu Cehia...

tu ai mers la ei? ceva recomandari?



#3
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 05 februarie 2018 - 09:58

Buna,

 

Eu am fost pacienta dnului dr, dar la Reprofit.

 

Este un medic foarte bun, ai incredere.

 



#4
Mateika24

Mateika24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 10 martie 2018 - 08:45

Aura ai facut testul? Sunteti bine?



#5
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 24 martie 2018 - 13:20

mateika, acum am vazut ca ai scris, nu am mai intrat de mult. rezultatul meu a fost sarcina biochimica. am vazut ca tu solicitai Clexane, si m-am bucurat pentru tine! felicitari! vine sigur si la mine, doar ca se lasa asteptat :p te pup si sa ai sarcina usoara dar mai ales la termen!

 



#6
Crisu2017

Crisu2017
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 septembrie 2019 - 13:58

Buna fetele,

 

A facut cineva recent FIV cu domnul doctor Machac?ma pregatesc de al doilea FIV ,si nu as vrea sa mai fac in Romania. Ati simtit ca isi da interesul? 




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

  • Trimestrul 2 de sarcină

    BiancaDragnea
    - Ieri, 07:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -