Sari la conținut

Sari la conținut


A murit actrita Stela Popescu


94 raspunsuri la acest subiect

#51
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 22:01

Mie mi se pare o moarte buna, ca sa zic asa. De ce atata revolta?

 

De ce ar fi o moarte buna cand vrei sa traiesti si poti fi salvat?



#52
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 22:14

Nu m-am uitat pana acum la acea ultima aparitie, m-am uitat acum.
Socant ca nimeni nu a observat indiciile, efectiv mi se pare incredibil ca a fost lasata sa plece in acea stare. Numai faptul ca abia tinea microfonul in mana si apoi premiul pur si simplu i-a alunecat printre degete fara ca ea sa observe ar fi trebuit sa ridice semne de intrebare oricui. La fel si zambetul stramb.

 

Varsta nu are nicio relevanta si mi se pare bizar sa fie amintita, era clar mai mult de atat. Sa fi fost jena invitatilor atat de mare incat sa nu spuna nimic? Refuz sa cred ca e vorba de lipsa de educatie in masa, intr-un mediu totusi presupus cult.

Era un eveniment la care se serveau si bauturi alcoolice? Poate de aici jena si lipsa de ractie. Cine stie la ce s-or fi gandit participantii...



#53
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 22:26

Nu m-am uitat pana acum la acea ultima aparitie, m-am uitat acum.
Socant ca nimeni nu a observat indiciile, efectiv mi se pare incredibil ca a fost lasata sa plece in acea stare. Numai faptul ca abia tinea microfonul in mana si apoi premiul pur si simplu i-a alunecat printre degete fara ca ea sa observe ar fi trebuit sa ridice semne de intrebare oricui. La fel si zambetul stramb.

 

Varsta nu are nicio relevanta si mi se pare bizar sa fie amintita, era clar mai mult de atat. Sa fi fost jena invitatilor atat de mare incat sa nu spuna nimic? Refuz sa cred ca e vorba de lipsa de educatie in masa, intr-un mediu totusi presupus cult.

mie una nu mi se pare bizar sa amintesti varsta , organismul uman se deteriorizeaza in timp nu se innoieste  dar si eu uitandu-ma a doua oara la eveniment am observat ca a avut o dificultate de cand s-a ridicat de pe scaun, chiar andreea marin zambind a batut-o pe spate,  deci da cei care o cunosteau nu doar de pe ecrane puteau sa se sesizeze .  

 

nu cred ca a fost jena , a fost indiferenta.



#54
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 22:45

Era un eveniment la care se serveau si bauturi alcoolice? Poate de aici jena si lipsa de ractie. Cine stie la ce s-or fi gandit participantii...

 

Dar nu era nimeni acolo care s-o cunoasca si sa stie daca e genul care se imbata atat de rau? Plus ca la betie oamenii se clatina, ea pe scena se tinea bine pe picioare.



#55
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 22:48

nu cred ca a fost jena , a fost indiferenta.

 

Ieri maica-mea s-a dus afara, in gradina din fata blocului, sa ia niste pamant sa planteze cateva flori. Cat a stat aplecata sa scurme acolo, in 1-2 minute, doua persoane au intrebat "doamna, va simtiti bine, va e rau?". Si era 6-7 seara, pe o strada nu prea circulata.

 

Nici asta cu indiferenta parca nu e plauzibila...



#56
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 23:30

Ieri maica-mea s-a dus afara, in gradina din fata blocului, sa ia niste pamant sa planteze cateva flori. Cat a stat aplecata sa scurme acolo, in 1-2 minute, doua persoane au intrebat "doamna, va simtiti bine, va e rau?". Si era 6-7 seara, pe o strada nu prea circulata.

 

Nici asta cu indiferenta parca nu e plauzibila...

tu ce crezi ca a fost?

 

din punctul meu de vedere ( stiu ca nu place multora)  toti suntem datori cu o moarte si romanul face din ea o tragedie in loc sa o inteleaga.  nu stim cum ar fi fost daca ar fi fost dusa la spital, pentru ca nu avem cum stii asta, dar stim sa judecam .

 

eu am in continuare in minte faptul ca nici dupa 2 ani de la incediul din colectiv nu s-a schimbat nimic in spitale si acum suntem foarte indignati ca stela nu a fost salvata. 

 

eu consider in continuare ca a avut o moarte exact cum mi-as dori-o si eu. 


Editat de a_alinta, 26 noiembrie 2017 - 23:34 .


#57
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 23:41

Eu nu mi as dori sa mor singura, nestiuta si in indiferenta generala.

 

Semnele de intrebare in privinta mortii ei vor ramane.



#58
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 23:51

Aici exista campanii la tv de educare in privinta diverselor boli. Una din ele este despre AVC, cum sa detectezi imediat semnele. Ameteli, vorbire incoerenta, imposibilitate sau dificultate de a face anumite miscari, " prabusirea" partiala a fetzei, nu le mai retin acum pe toate. Dar vazand aproape zilnic reclama ceva ceva iti ramane in minte. Se spune clar ca detectat in primele ore e tratabil. Varsta NU e mentionata ca factor de risc. Actorul care interpreteaza bolnavul e un barbat de varsta medie.



#59
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 11:56

De ce ar fi o moarte buna cand vrei sa traiesti si poti fi salvat?

Pentru ca avea 81 de ani si noi nu suntem educati in  acorda acelasi respect si aceleasi drepturi si varstei de 30 si 50 si de 90.

 

Noi zicem  eh, avea 81 de ani, tot i se apropia sfarsitul, hã, hã, eu nu cred ca voi ajunge acolo - cam asta aud eu in jurul meu.

 

Nu aud nici macar o soapta despre ce simte un om trecut de 70, despre ce  lupte se dau in interiorul lui, despre depresii, frici, boli, dorinta de a nu deveni povara, regrete...

 

In fine, am o mama de 81 de ani care a plecat de curand in SUA, a zburat 16 ore si sa stiti ca aici la noi in aeroport nu au lipsit niste remarci la aflarea varstei.

 

Asa cum am auzit despre Stela - ce-i mai trebuia la varsta ei sa profeseze?

 

 



#60
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 12:53

A alinta, eu nu pot intelege gandirea ta. Toti murim la un moment dat. Daca un om de 30 de ani moare maine din cauza unui anevrism, mai spui ca a avut o moarye frumoasa si ca toti murim?

Nu e nici o difetenta dpdv al tratamentului medical intre un om sanatos de 80 de ani si unul sanatos de 30 de ani.

exact la fel ii tratezi.

De asta cand ajung oamenii in spitale intrebam cum se descurcau inainte. E valabil la cei in varsta. 

Daca avem un om cu dementa severa care are 50 de ani nu il vom resuscita pt ca nu ii imbunatateste in nici un fel viata (bineinteles in fctie de ce se discuta cu familia).

Daca avem un om ca Stela Popescu facem tot!!!

Nu se multumeste nimeni zicand ca a trait destul. Nu! Acum am externat o doamna in varsta de 100 de ani si jumatate. Fara dementa. La care am facut tot ce am face si la un tanar pt ca femeia era fit. 

 

Cum Dumnezeu sa spui ca nu conteaz ca a murit cu zile????? Cum???????

Ba conteaza.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -