Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

scrisoare catre femeia de care s-a indragostit sotul meu


29 raspunsuri la acest subiect

#21
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 22:18

Eu as scrie altceva in locul tau.

In locul tau  era deja istorie domnul sot,viata este prea frumoasa si plina de bucurii ca sa se piarda in durere oftica si incrancenare.La ce bun?Copiii fac ce vad...si vor face in viitor.Daca vad in jur calm si iubire la fel vor proceda si ei.

 

Oricine poate avea un nou inceput.De ce sa te agati de o balustrada stricata care risca oricand sa se rupa?

 

Fa-ti alta balustrada solida si gata.

 

Ai putea sa-i scrii,in loc de chestia aia altceva..

De exemplu "draga mea....bla..bla...daca tot va iubiti asa de mult,poti sa-l iei.A sta in calea unei iubiri ,cand iubirea e un lucru pozitv si a transform iubirea intr-o lupta e o incalcare a legilor firii.

Pentru ca universul/dumnezeu....(alege tu ce doresti) ne da ceea ce dam..eu iti dau pe cel pe care-l iubesti ca sa fii fericita.Asa voi fi si eu fericita.....doar am facut pe cineva fericit.

Ps....(acum ii spui ca cheltuielile cu copiii in divort sunt comune...ii spui cam in ce consta aceste cheltuieli...gen scola,activitati,meditatii,hainute....)ii scii ce prefera copiii) si continui: ti-l dau cu tot cu defectele lui(gelos,posesiv..etc0.Asa tu esti fericita si eu sunt fericita ca am scapat.

 

Bla,bl de incheiere.

 

II va cadea fata la propriu si ti-l va face pachet....si nu e nevoie de o scrisoare...ci de un email,eventual pe emailul de serviciu,sau si mai bine,pe emailu de la secretariat sau ce o fi ..email trimis "in atentia d-neiXY...LIVRARE SOT INFIDEL.



#22
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 22:28

mada  [:D]  tare!  [pk]  si dupa ce i-l face pachet,sa arunce si ea cu el pe scari!  [:D]

 

stiu ce greu e inceputul,dar...decat cu gunoiul mereu in casa care se tot aduna si pute...


Editat de velvet, 24 noiembrie 2017 - 22:29 .


#23
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 08:31

Vorbesc foarte serios.Cand esti bolnav mergi prin doctori pana gasesti unul bun si ii urmezi sfaturile si te vindeci.

 

Altfel boala se cronicizeaza.

 

E vorba de o abordare diferita.Ceva interzis este mult mai dorit decat ceva permanent disponibil.Ai sa fii surprinsa daca le dai liber ca se rupe relatia chisr daca e de mult.Si te eliberezi si tu.

 

Abordarea incrancenata gen"sac,sac" e puerila si e fara efectele scontate.Daruieste lumina si vei primi lumina.

 

Stii ca stresul imbolnaveste?Medical vorbind?



#24
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 12:02

Am fost destinatara unei astfel de scrisori, pentru mine nu a avut nici un efect, am simtit ca nu e pentru mine, i-am dat-o lui sa isi rezolve problemele cu sotia, caci nu ma priveau. Circumstantele erau diferite (eu 18 ani, el 38; nu ne-am vazut niciodata si ne spuneam "frate" si "sora", doar ca a fost o conexiune fantastica si ne petreceam multe nopti impreuna - pe net). Insa cred ca ideea ramane, problema ori cheia casniciei voastre nu e la ea.

 

Si eu m-am gandit din prima la Jolene, e de o tristete unica piesa... [:)]

 

jenny_jack, pe mine nu m-a amuzat deloc subiectul. E o magie cu sotul tau, ceva te tine legata de el... iubire, dependenta, faptul ca e tatal copiilor tai, toate la un loc sau un alt motiv, dar e ceva care te face sa cobori foarte jos pentru a fi inca alaturi de el si pentru a-l cere inapoi.

Problema cu magia e ca e.. magica atunci cand e reciproca. In cazul in care nu e, e un calvar.



#25
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:14

pacat ca ai ales sa nu mai scrii si sa te prefaci ca e totul bine,fara sa schimbi nimic...eu nu vorbesc din carti sau ca mi-e usor.eu am trait cam asta..."putin"mai mult in plus.fara abuz.de niciun fel,in schimb.ia-ti inima in dinti si apoi puneti-o in piept inapoi!si lasa-l! merita altceva,crede-ma...


Editat de velvet, 09 decembrie 2017 - 17:14 .


#26
jenny_jack

jenny_jack
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 16 decembrie 2017 - 13:26

Fetelor, voi mai scrie, doar ca acum am o perioada superaglomerata....

Sunt bine si nu ma prefac, fericirea mea nu depinde de el :)

 

Va doresc Sarbatori fericite si va imbratisez cu drag [flo2]



#27
monabella

monabella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 19 decembrie 2017 - 21:30

Parerea mea e sa NU trimiti scrisoarea. Te va cobori in ochii amantei.



#28
IoanaBoiu

IoanaBoiu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 22 decembrie 2017 - 16:51

In locul tau, eu as trimite scrisoarea, nu pentru a schimba ceva in toata situatia asta, ci pentru mine, sa fiu impacata cu mine insami, sa stiu ca am facut tot posibilul si ca am luptat pana la capat, si sa stiu ca m-am putut exprima si ca vocea mea a fost auzita.

 

Personal, consider ca este sanatos sa nu-ti refulezi sentimentele. Spune tot ce ai de zis fara teama de ce cred altii. Parerea mea. 



#29
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 22 decembrie 2017 - 19:04

Vocea poate fi auzita si altfel. Indiferenta doare mai tare.

Scrisoareaasta nu ii aduce nimic bun, din contra. 



#30
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 22 decembrie 2017 - 22:56

Daca as fi in rolul sotiei as strange amanta putin de gat,  nici vorba sa stau sa scriu scrisori. [batcap] 

Daca as fi amanta m ar lasa ( ca si pe rall ) indiferenta sau l as trimite pe impricinat sa si rezolve problemele.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -