Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

scrisoare catre femeia de care s-a indragostit sotul meu


29 raspunsuri la acest subiect

#11
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 20:01

Mie mi se pare ca te injosesti trimitandu/i ei o astfel de scrisoare.

Tu te/ai casatorit cu sotul tau si el e singurul care are datoria fata de tine sa nu te insele, sau sa te insele cu cap, sau sa iti spuna cand e gata, sau sau sau.

 

Nu femeile din jur, el.

Crezi ca ii spui vreo noutate amantei?

 

Poate doar faptul ca si tu faci sex cu el, cine stie, o fi spus sotul tau asa cum spun multi, ca sunteti in prag de divort. Dar in rest, nimic nou sub soare.

 

in principiu sotul tau ar trebui sa dispuna de maturitate si de 'cojones' pt a lua o decizie. Dar cred ca lui ii este bine asa, tu esti acasa, cu copiii, ai grija de ei, ai grija de el, viata sexuala e, presupun ca esti si dragastoasa pt ca il vrei in relatie. In partea cealalta e amanta care e fructul oprit, mai face sex si cu ea, se simte dorit si adulat de 2 femei, una isi inseala sotul pt el iar cealalta ii accepta orice ca sa ramana cu ea.

Ce poate fi mai bun decat atat? Poate un menage a trois, cand se satura de situatie.

Si asa parca ai spus undeva ca isi facea griji din cauza andropauzei si ca nu mai poate sau nu mai e tanar.

 

Acum stiu ca depinde de om, difera in fctie de caracterul si constructia fiecaruia, dar la mine singura situatie in care as contacta amanta, ar fi aceea in care am sta toti 3 la o masa pt 1 minut in care as spune ca suntem adulti si deja s/au depasit limitele. Sa se decida, eu sau ea. Asta daca as vrea neaparat sa imi petrec restul vietii alaturi de el.

dar nu as trai in paralel si in nici un caz nu i/as accepta relatia in paralel.

Avem o singura viata, nu avem timp de pierdut cu chestii puerile.

Si cand spun asta cu decizia, ma gandesc la faptul ca intr/o relatie, cand ceva nu mai merge sau cand unul dintre parteneri inseala dar continua sa ramana in relatie, se prea poate sa aiba si celalalt o vina. Sau sa se fi creat o situatie care sa duc la problema, de obicei sunt 2 parti vinovate.


Editat de XIO, 23 noiembrie 2017 - 20:05 .


#12
jenny_jack

jenny_jack
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 23:07

Ma bucur ca v-am amuzat de dimineata [hia]

 

Nu am trait dublu 5 ani si nu a existat nimeni pana in vara aceasta. Nu a plecat de acasa.

 

Da, in acesti ani m-am uitat dupa ce posibilitati am ca si mama singura.Cam stiu pe cine ma pot baza, cine cu ce ma poate ajuta. Si, ca sa am eu constiinta curata am incercat sa vad daca a mai ramas ceva din "Noi".

Aveti dreptate cand spuneti ca imi merit soarta.Asa e, eu am ales sa raman deocamdata.

 

Am simtit ca trebuie sa ne intalnim sau macar sa ii scriu. Daca e cu adevarat persoana care mi-a fost descrisa ca e nu ar fi amuzata nici o clipa.

 

O seara frumoasa



#13
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 23:15

Ma bucur ca v-am amuzat de dimineata [hia]

 

Nu am trait dublu 5 ani si nu a existat nimeni pana in vara aceasta. Nu a plecat de acasa.

 

Da, in acesti ani m-am uitat dupa ce posibilitati am ca si mama singura.Cam stiu pe cine ma pot baza, cine cu ce ma poate ajuta. Si, ca sa am eu constiinta curata am incercat sa vad daca a mai ramas ceva din "Noi".

Aveti dreptate cand spuneti ca imi merit soarta.Asa e, eu am ales sa raman deocamdata.

 

Am simtit ca trebuie sa ne intalnim sau macar sa ii scriu. Daca e cu adevarat persoana care mi-a fost descrisa ca e nu ar fi amuzata nici o clipa.

 

O seara frumoasa

 

Tare naiva esti!

Dar nu e neaparat un lucru rau. Unii au nevoie de momentul lor de naivitate pentru a evolua. Tu ai invatat ceva din greselile tale? De ce crezi ca ai atras un asemenea specimen in viata ta?

 

 

https://nedeleamaria...umite-persoane/



#14
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 23:40

Ma bucur ca v-am amuzat de dimineata [hia]

 

Nu am trait dublu 5 ani si nu a existat nimeni pana in vara aceasta. Nu a plecat de acasa.

 

Da, in acesti ani m-am uitat dupa ce posibilitati am ca si mama singura.Cam stiu pe cine ma pot baza, cine cu ce ma poate ajuta. Si, ca sa am eu constiinta curata am incercat sa vad daca a mai ramas ceva din "Noi".

Aveti dreptate cand spuneti ca imi merit soarta.Asa e, eu am ales sa raman deocamdata.

 

Am simtit ca trebuie sa ne intalnim sau macar sa ii scriu. Daca e cu adevarat persoana care mi-a fost descrisa ca e nu ar fi amuzata nici o clipa.

 

O seara frumoasa

 atata timp cat o persoana nu are copii poate sa scrie cui vrea,  sa accepte orice , sa traiasca asa cum ii vine, dar atunci cand ai dorit , ai purtat si ai nascut un copil te gandesti in primul rand la ce vede acel copil in cresterea lui.   nu spun de ce simte , pentru ca acest aspect e foarte putin inteles , dar ce vede si aude in familia lui.  

 

depinde numai de tine daca e ok cum se dezvolta copiii tai .  scrisoarea catre amanta ar trebui sa se tranforme intr-o scrisoare pentru copiii tai  dar inainte de ea ar trebui sa scrii o scrisoare catre tine.   



#15
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 09:41

am citit topicul de acum 5 ani...

 

din vara asta exista cineva?esti sigura?ohoo,daca ai sti cat de bine se prefac!mai ales ca sotul tau se poarta si urat  de ani...da,fiecare traieste ce alege.dependenta psihica si obisnuinta sunt ff puternice.been there,done that...dar,vine un moment cand spui punct!mai ales cand sunt copii,dar nu numai.te anulezi pe tine pt ce?pt un om cu cel mai mic "o"?cat sa suporti?pt a pastra un statut social de "maritata"?cat sa conteze?eu il trimiteam la asta sau alta amanta,ca au mai fost,cu siguranta anii astia,definitiv.chiar daca te descurci mai greu.o iei de la capat,fara mizerie langa tine.

 

si acum 5 ani ai ales prost.si acum faci la fel.vrei sa vezi cate iti mai poate face?o sa iti faca,din pacate,multe...



#16
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 10:35

aaa,si inca ceva-de ce ai vrea sa mai stai langa un barbat care iubeste o alta femeie?nu inteleg,oricat ma strofoc  [alcool]



#17
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 10:56

 

Am simtit ca trebuie sa ne intalnim sau macar sa ii scriu. Daca e cu adevarat persoana care mi-a fost descrisa ca e nu ar fi amuzata nici o clipa.

 

O seara frumoasa

Jenny, nu stiu cine ti-a dat detalii dar deschide putin ochii; daca tipa e o persoana cu principii sanatoase, cum se face ca desi fiind intr-o relatie se intalneste si cu sotul tau? inteleg ca lucreaza impreuna, oare chiar nu stie ca are nevasta si copii acasa? nu conteaza ca relatia voastra nu merge, atata timp cat un cuplu locuieste sub acelasi acoperis nu te bagi in casa omului; astepti frumos sa se elibereze locul.

 

ce ar trebui tu sa intelegi, este ca ea nu are nici o obligatie fata de tine; isi traieste viata asa cum ii place si cum ii vine. cu sotul tau ai tu de vorbit si de tras la raspundere, el e cel ce te inseala, te minte, te umileste. n-are sens sa ii gasesti responsabili pe altii.

daca tu poti sa traiesti cu infidelitatile si minciunile lui, e alegerea ta, continua. dar nu te umili mai mult, si in afara casei.

 

si un ultim sfat: nu uita de bolile cu transmitere sexuala; statutul de sot/sotie cu acte in regula nu protejeaza si te mai trezesti si cu altele pe cap



#18
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 11:00

Lea bine c-ai mentionat de BTS uri.uitasem.da,ff important de stiut! cu siguranta HPV ul e in floare.cu atatea femei.plus altele nasoale..



#19
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 11:02

Ma bucur ca v-am amuzat de dimineata [hia]

 

Nu am trait dublu 5 ani si nu a existat nimeni pana in vara aceasta. Nu a plecat de acasa.

 

Da, in acesti ani m-am uitat dupa ce posibilitati am ca si mama singura.Cam stiu pe cine ma pot baza, cine cu ce ma poate ajuta. Si, ca sa am eu constiinta curata am incercat sa vad daca a mai ramas ceva din "Noi".

Aveti dreptate cand spuneti ca imi merit soarta.Asa e, eu am ales sa raman deocamdata.

 

Am simtit ca trebuie sa ne intalnim sau macar sa ii scriu. Daca e cu adevarat persoana care mi-a fost descrisa ca e nu ar fi amuzata nici o clipa.

 

O seara frumoasa

TU esti singura pe care te poti baza. TU esti singura care te poate ajuta.

Nu te mai uita in jurul tau dupa posibilitati de ajutor. Puterea se gaseste in tine.

Altfel nu nu ai sa treci niciodatai  mai departe. 

 

Scrisoarea catre amanta, conversatia cu amanta sunt chestiuni  injositoare pe care  stapana casei, sotia legala  (cu copii) nu ar trebuie sa le faca.

Ai pierdut multe macar pastreaza demnitatea si respectul de sine.

 



#20
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 11:25

Draga jenny_jack, ceea ce simti tu, ceea ce exprimi tu prin scrisoarea asta... Ei bine, ai ascultat vreodata melodia Jolene? (ti-o recomand in varianta cantata de Dolly Parton, desi si Miley Cyrus se descurca mai mult decat onorabil cu ea...) 

 

Scrisoarea ta catre "Jolene" este onesta, este sfasietoare, dar vezi tu?  Nu Jolene este cea care poarta responsabilitatea relatiei intre sotul tau si tine... Relatia ta cu el este diferita de relatia ei cu el, punctul comun al ambelor relatii este EL. 

 

Viitorul casniciei tale este in mainile tale si ale sotului tau.

 

Crezi ca daca ai avea o discutie cu ea, onesta si din suflet, asa cum pari sa-ti doresti tu, si ea ar renunta la jobul ei, si l-ar "lasa in pace" (poate nu e cea mai buna exprimare...) tu ai reusi sa continui casnicia stiind ca esti impreuna cu el numai pentru ca ea a renuntat la el? Eu personal pot (sau cred ca pot...) ierta o infidelitate a sotului meu, dar numai atata vreme cat asta e alegerea LUI. Dar daca ar fi parasit de amanta... nu cred as digera situatia... Pana acum in subiectul asta nu ne-ai spus nimic despre ce vrea el. L-am citit si pe cel mai vechi... Erau multe detalii acolo care ma fac sa cred ca relatia dintre voi se clatina, cel putin atunci. Cum e acum? Problemele pe care le intampinati atunci si-au gasit rezolvare in tot timpul scurs de atunci incoace? Sau s-au agravat, si relatia in care s-a implicat acum este doar o concluzie fireasca la o casnicie muribunda?

 

Si lasand-o pe ea la o parte, daca lucrurile merg in sensul dorit de tine, si acea relatie se incheie... tu ai putea continua frumos casnicia dupa asta? O chestie de genul asta, chiar daca se vindeca, lasa cicatrice. Tu ai putea continua cu cicatricea asta pe suflet? Pentru ca daca nu crezi ca poti, e mai bine sa renunti, o viata in care ii vei reprosa la fiecare pas infidelitatea de acum va fi agonie pura, pentru amandoi...

 

Tu cum vezi lucrurile?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -