Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

scrisoare catre femeia de care s-a indragostit sotul meu


29 raspunsuri la acest subiect

#1
jenny_jack

jenny_jack
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 05:44

Fetelor imi pare bine sa revin macar putin pe forum.Mi-a fost dor de voi!

trebuie sa pun aici scrisoarea aceasta, poate am curaj si trimit cui trebuie....poate nu va fi cazul .....ramane de vazut [fri]

 

 

 

 

 

Buna draga mea,

De mult timp ma pregatesc sa "vorbim"...pana la urma am ales sa scriu aceasta scrisoare.

Urmaresc de ceva vreme evolutia povestii voastre de dragoste, probabil ca daca nu eram in postura de sotie mi s-ar fi parut incitanta.

Poate ti-a spus ,poate ca nu, dar a fost foarte indragostit de tine.Initial nu am reusit sa imi dau seama cat de grava e problema, apoi am incercat sa discut cu el despre familia noastra , planurile lui de viitor si atunci mi-a marturisit , prima data :(

Stii ce este hilar ? Faptul ca ani de zile m-a acuzat pe NEDREPT de toate aceste lucruri care s-au intamplat intre voi.Da, sufera/suferea de posesivitate si traiam intr-o relatie toxica.In paralel cu incercarile noastre de a ne salva casnicia s-a indragostit de tine. Comportamentul lui fata de mine s-a schimbat in bine.Ei, era cu musca pe caciula, nu imi mai venea la indemana sa comenteze cum ca eu as fi infidela :)

Oare, tu ce simti pentru el? Cum vezi viitorul vostru?

Stiu ca tu nu ai nici o obligatie, esti vaduva, dar, daca e adevarat, intr-o relatie.Care nu pare cea mai fericita din moment ce ai acceptat sa va intalniti pentru relatii intime cu sotul meu.
 

Oare, cum ai putut sa te uiti in ochii fetelor tale in ziua urmatoare, sau in ochii prietenului tau cand l-ai mintit in legatura cu noaptea petrecuta altundeva? Macar o secunda, te-ai gandit ca poate peste cativa ani, fetele tale pot sa pateasca asa ceva in casnicie si sa vina sa planga pe umarul tau? Era mai simplu pentru noi toti daca principiul care ai zis ca nu il incalci (de  a nu  te intalni cu oameni insurati/cu copii) chiar nu il incalcai:(
 

Eu am suferit/sufar destul de mult si sunt in doliu pentru relatia nepatata de infidelitate pe care am avut-o cu sotul meu.
 

Am acceptat faptul ca s-a indragostit , ca nu a observat la timp ca devine periculos, l-am crezut ca ne alege pe noi, ca este pe drumul cel bun, ca se straduie sa iasa valtoare. Stiai ca am intuit multe lucruri ce s-au intamplat intre voi? M-a lovit in moalele capului totusi confirmarea aventurii si marturisirea ei sincera. (mi-a povestit aproape tot)
 

Stiai ca de cand mi-a marturist ca are sentimente foarte puternice pentru tine, imi spune mereu ca ma iubeste si vrea sa traiasca cu noi? Ca se straduie sa iasa din povestea voastra  de dragoste?  Stiai ca in seara dinainte sa va intalniti am facut dragoste?

Stiai ca noi aveam/avem relatiii intime ? NU SUNTEM 2 STAINI NICI IN PAT NICI IN AFARA LUI! NU AVEM O CASNICIE DOAR DE FATADA!
 

Da, minciunile sunt cel mai greu de inghitit. Mai ales, acum ,cand bajbai in intuneric, si nu stiu ce este adevarat sau nu :(
 

Noi doi avem mult de lucru la relatia noastra, acum ne va fi mai greu de cand i s-a adaugat si aceasta infidelitate :( sau poate ne va ajuta sa ne straduim mai mult sa rezolvam problemele.
 

Trebuie sa stiu daca s-a incheiat totul intre voi? Daca mai speri ceva in legatura cu el?
 

Daca tu simti ca doresti sa continue relatia dintre voi , alege sa imi spui/ sau sa ii spui lui.Nu vreau sa traiesc in minciuna, vreau sa stiu daca sa construiesc/repar casnicia sau sa gasim solutii viabile pentru noi toti.
 

Daca alegi sa nu mai aveti nimic ne-ar fi tuturor mai usor daca ai putea sa iti gasesti alt loc de munca.
 

 

Stiu/simt ca esti o persoana deosebita incercata in multe feluri de viata si pentru asta te imbratisez si iti doresc doar binele.
 

 

Scrisoarea mea a iesit , pana la urma o varza :)
 

 

 



#2
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 08:45

 Ai si mancat cuvinte.

Scrisoarea mea a iesit , pana la urma o varza :)

 

Daca alegi sa nu mai aveti nimic ne-ar fi tuturor mai usor daca ai putea sa iti gasesti alt loc de munca.

 

Asta-i partea cea mai tare, dpmdv.



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 10:27

fain subiect - chiar m-a amuzat de la prima cafea. 

E intotdeauna interesant sa faci o analiza a dragostei :)



#4
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 10:39

O singura intrebare:
Cum ar arata aceeasi scrisoare daca s-ar face rocada? Adica sotia sa devina amanta si sa o scrie din aceasta postura? 



#5
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 10:59

de ce-ai mai vrea acest barbat cand el iubeste pe alta?a avut/are o relatie cu ea de ceva timp...pt statut social?dependenta financiara?ce motive ar mai fi....hmmm...si credeam ca eu am fost cea mai cea [:D]



#6
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 11:36

Scrisoare emana nesiguranta si resemnare.

Eu zic sa nu i-o trimiti.



#7
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 11:46

jenny_jack, daca "rupeai pisica" acum 5 ani, nu ai fi ajuns in aceasta situatie. ti s-a spus la vremea respectiva ca traiesti intr-o relatie abuziva,  ca sotul tau are o amanta si n-ai vrut sa accepti aceasta posibilitate, credeai ca este doar gelos si posesiv.

http://comunitate.de.../?hl=jenny_jack

 

te injosesti si ii dai moara la apa amantei, daca ii trimiti aceasta scrisoare.

daca ai scris-o doar pentru tine, ca terapie, sa te descarci, e ok.

dar daca o vei trimite amantei, ea nu va face altceva decat sa rada si sa te desconsidere...

faptul ca ai cedat si faci sex cu sotul nu arata altceva decat ca i-ai acceptat duplicitatea. si ca nu accepti realitatea, ca este un om de nimic, care ti-a irosit ani buni din viata si ti-a facut zile amare.

copiii ce fac, cum se impaca cu situatia din familie ? tot asa, esti abuzata verbal si denigrata de fata cu copiii sau persoane straine ?



#8
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 13:10

nu stiam povestea veche de 5 ani...o sa citesc cand am timp.dar sa fii si abuzata si cu amanta...hmmm...viata merge doar inainte!eu n-as fi stat atat cu o mizerie langa mine.oricat de mult l-ai iubi.daca-l mai poti iubi in aceste conditii.imbatranesti langa o mizerie umana...asta e trist si dureros...capu'sus macar acum!si trimite-l tu la amanta!ce eforturi?face eforturi sa se culce cu tine,sa isi pastreze famila de fatada,ca asta e-de fatada...eforturi mari  [alcool] sa vrea sa fie cu tine.nu esti fericita,de fapt esti mai nefericita cu el decat fara el.doar ca nu stii asta acum.ai afla daca ai vrea.ai puterea sa te rupi!macar acum!



#9
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 14:41

cu scuzele de rigoare, eu sa fiu amanta si sa primesc o astfel de scrisoare... m-ar amuza teribil si m-ar face sa ma simt si mai cu mot

insa nu sunt amanta, sunt doar sotie; si never ever n-as cauta sa discut/ sa-i scriu amantei ca doar nu ei ii spal camasile si nici de mancare nu-i fac. si cred ca nici cu el n-as sta prea mult la discutii in astfel de situatie;

 

parerea mea e ca te amagesti (am citit rapid si vechiul subiect) si cauti scuze, iti pui ochelari roz ca sa poti suporta/ duce casnicia voastra. poate nici o casnicie nu e roz, toti avem suisuri si coborasuri, insa sunt anumite limite ce nu trebuie depasite/ acceptate.

nu uita ca ai doi copii, si ei din exemple, din ce vad, invata :-((



#10
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 23 noiembrie 2017 - 15:16

Hmmm...deci scrisoarea o scrii in calitate de sotie a carui sot se reintoarce?

 

Nu te intreb ca sa te supar,sa te ranesc,dar nu inteleg in ce calitate scrii...

 

Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa divorteze,insa totusi voi Aveti o relatie toxica de 5 ani.Nu vorbim de o abatere,nu vorbim de o greseala,Ci de o viata dubla timp de 5 ani.

 

Si da,casatoria ta e de fatada Din pacate,oricit te amagesti tu sa cauti sa dezminti.

 

Eu nu as trimite scrisoarea si mi-as pune intrebari serioase despre relatia asta,daca chiar asta e ceea ce vreau de la o viata in doi.


Editat de andacos, 23 noiembrie 2017 - 20:05 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -