Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Iulie 2018 (Trandafirasi de Iulie 2018)

sarcina iulie 2018 gravida

110 raspunsuri la acest subiect

#31
NextGen

NextGen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 15:28

Si eu am aceeasi diferenta intre copii, imi e teama, va fi o provocare, mai ales că încă alaptez  [batcap]



#32
delice3

delice3
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 23:02

Si eu mă simt oribil inclusiv in somn, de la sarcina trecuta stiu ca nu ajuta nimic din păcate, dar vor dispărea treptat în jur de 12 saptamani stările astea. Pana atunci poti incerca biscuiți la trezire, evita mâncăruri acide, băuturi cu bule. Unii zic ca ar ajuta medicamentele din extract de ghimbir, o sa testez zilele astea. E important sa nu te deshidratezi si sa manânci câtuși de puțin fara sa vomiti.

Mda, nici eu nu stiu de ce ma iluzionez ca exista vreo potiune magica care sa ma facă sa ma simt mai bine, mai ales ca in sarcinile anterioare m-am simțit exact la fel  [batcap] si termin cu grețurile si încep altele  [smulgpar]

E bine ca poti alapta in condițiile astea. Eu l-am înțărcat pe al meu acum 2 saptamani cand am ajuns la spital ca nu ma mai opream din vomitat. Am zis ca 2a4l ii ajunge   [fiesta]



#33
NextGen

NextGen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 11:02

Mda, nici eu nu stiu de ce ma iluzionez ca exista vreo potiune magica care sa ma facă sa ma simt mai bine, mai ales ca in sarcinile anterioare m-am simțit exact la fel [batcap] si termin cu grețurile si încep altele [smulgpar] E bine ca poti alapta in condițiile astea. Eu l-am înțărcat pe al meu acum 2 saptamani cand am ajuns la spital ca nu ma mai opream din vomitat. Am zis ca 2a4l ii ajunge [fiesta]

 

Fetiță mea are de abia un an, imi e mila de ea, de asta am continuat, deși imi e foarte greu.

Sper sa o întarc si eu curând, o lună două poate mai reușesc să ii dau, sa trecem de lunile astea foarte reci macar.

Doi ani e mult! Ai avut răbdare nu gluma



#34
miaw

miaw

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 11:06

nu am mai scris. Am fost sambata la control, totul f bine, bb are cam 2 cm si 170 batai pe minut.Avea inceput de manute si picioruse deja.

Mie imi e f rau daca sunt obosita, daca ma odihbesc suficient, e ok cat de cat. E greu sa fac asta cu un copil activ de 2a5l dar am norocul sa nu muncesc, deci imi permit la pranz sa trag un pui de somn cu el.

Luna viit sunt programata sa fac un test genetic numit Panorama, imi poate arata 15 boli genetice ale copilului ( daca exista, Doamne fereste). Asa a considerat medicul ca ar fi mai precaut, avand in vedere varsta mea( 40 ani). 



#35
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 16:33

Si eu am aceeasi diferenta intre copii, imi e teama, va fi o provocare, mai ales că încă alaptez [batc9ap]

 

O sa fie o super provocare! Si eu alaptez si nu da semne sa renunte prea curand

Editat de Tigora, 28 noiembrie 2017 - 16:35 .


#36
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 16:36

Nu apare tot mesajul.... am rescris de 4 ori


#37
delice3

delice3
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 16:47

 

Fetiță mea are de abia un an, imi e mila de ea, de asta am continuat, deși imi e foarte greu. Sper sa o întarc si eu curând, o lună două poate mai reușesc să ii dau, sa trecem de lunile astea foarte reci macar. Doi ani e mult! Ai avut răbdare nu gluma

da, la 1 an si mie mi se pare f mica! Partea buna e ca pana pe la 18 luni sunt mai ușor de înțărcat decat dupa ce mai cresc


#38
delice3

delice3
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 16:54

nu am mai scris. Am fost sambata la control, totul f bine, bb are cam 2 cm si 170 batai pe minut.Avea inceput de manute si picioruse deja. Mie imi e f rau daca sunt obosita, daca ma odihbesc suficient, e ok cat de cat. E greu sa fac asta cu un copil activ de 2a5l dar am norocul sa nu muncesc, deci imi permit la pranz sa trag un pui de somn cu el. Luna viit sunt programata sa fac un test genetic numit Panorama, imi poate arata 15 boli genetice ale copilului ( daca exista, Doamne fereste). Asa a considerat medicul ca ar fi mai precaut, avand in vedere varsta mea( 40 ani).

si eu am un băiețel de aproape 2a5l...al tau e născut in Iunie?

legat de panorama, la testul asta nu iti spune si sexul copilului? Sau numai la Harmony?



#39
miaw

miaw

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 20:52

da delice3, in iunie este nascut baiatul meu. testul panorama imi va dezvalui si sexul, asa este. Am un feeling ca va fi tot baiat dar parac mi-as dori fetita. Sa vedem. Orice va fi, sanatos sa fie.


Editat de miaw, 28 noiembrie 2017 - 20:52 .


#40
delice3

delice3
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 29 noiembrie 2017 - 11:28

da delice3, in iunie este nascut baiatul meu. testul panorama imi va dezvalui si sexul, asa este. Am un feeling ca va fi tot baiat dar parac mi-as dori fetita. Sa vedem. Orice va fi, sanatos sa fie.

Al meu e născut in 3 Iulie...6 saptamani mai repede decat trebuia  [ups]  cat despre sexul copilului, parca sunt si parca nu sunt curioasa  [:D] dupa 2 baieti, visez la o fetita, dar încerc sa nu am așteptări prea mari, ca sa nu fiu dezamagita in caz ca va fi tot un băiețel  [balo] o sa fiu soacra cu 3 nurori [pk]  





Etichetat si cu sarcina, iulie 2018, gravida

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -