Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Iulie 2018 (Trandafirasi de Iulie 2018)

sarcina iulie 2018 gravida

110 raspunsuri la acest subiect

#91
ancabraticevici

ancabraticevici
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 ianuarie 2018 - 20:57

Buna mamicilor! Sunt noua pe aici. Sarcina 12 saptamani dpn 19.07.2018. Mai sunt mamoco insarcinate in 12 saptamani?



#92
Alidia

Alidia
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 ianuarie 2018 - 17:35

Bună mămici! Și eu sunt insarcinata în 12 saptamani. Am facut morfologia de trim I și dublu test. Astept rezultatele!


#93
Alidia

Alidia
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 ianuarie 2018 - 17:45

Bună mamici! Sper să apară mesajul meu! Sunt în saptamana 12 de sarcina! Pupici! 



#94
Ydm201

Ydm201
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 14:51

Buna mămici , și eu voi naște in Iulie mai exact 10 Iulie , problema este ca locuiesc in Anglia și este foarte greu pt mine sa ma obișnuiesc cu sistemul lor medical ... pana acum nu am văzut decât moașa ... 



#95
Deea1287

Deea1287

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 21 ianuarie 2018 - 06:15

Buna mămici , și eu voi naște in Iulie mai exact 10 Iulie , problema este ca locuiesc in Anglia și este foarte greu pt mine sa ma obișnuiesc cu sistemul lor medical ... pana acum nu am văzut decât moașa ...

 

 

buna mami, si eu sunt in Anglia , vrei sa intri pe Facebook pe grupul nostru de mamici in iulie ? 



#96
Zanutaella

Zanutaella
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 23 ianuarie 2018 - 10:38

Buna fetele! Am 31 de ani si Ma alătur si eu mămicilor de iulie , Dpn 31.07.2018., prima sarcina. Astazi avem 13 sapt si maine mergem sa facem bitestul. Am citit tot ce ati scris fiecare dintre voi aici si va doresc multa sanatate si sarcini ușoare, eu am senzații de greață de dimi pana seara, sunt constipata, sânii tensionați si imi este somn, dar mai îngrijorător pt mine este ca ma doare burtica. Simt înțepături in abdomenul inferior. La recomandarea medicului sunt acasă in concediu medical si incerc sa stau mai mult in pat. Am observat ca asa nu ma mai doare. Ca si tratament iau: 4 ovule arefam, acid folic, nospa, Aspenter si cicloprogymiva ( un fel de anticonceptionale pe baza de progesteron ) . Am facut si profilul genetic pt trombofilie si se pare ca am risc de trombofilie de aceea iau Aspenter. Voi cum mai sunteti ? Va doare burtica? 

Multa sanatate! 



#97
miha36

miha36
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 februarie 2018 - 10:44

Bună! Și eu sunt o mamica de iulie 2018, sunt insarcinata în 16 săptămâni. Aseară la control, am aflat că o sa fie fetița, ne-am bucurat tare mult că e bine insa mă confrunt cu ceva probleme: in urmă cu două luni am aflat că placenta e poziționată în partea de jos iar ieri la ecograf domnul doctor mi-a zis că acum placenta e poziționată bine insa mi s-a scurtat lungimea colului care este acum de 35 mm. Recomandarea medicului este repaus la pat si tratament Cu ovule arefam, no Spa și magnerot. Oare v-ați confruntat cu așa ceva? Sarcină ușoară tuturor!!


#98
vim20

vim20
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 februarie 2018 - 10:11

Salutare viitoare mamici! Ma alatur si eu grupului vostru asteptam minunea noastra pe 21 iulie - la fel ca Betsie din ce am citit. Sunt la prima sarcina - FIV , dupa 2 nereusite. Asteptam un baietel, acu saptamana 16 de sarcina, tocmai mi-au venit rezultatele la testul Panorama, din ce stiu eu sa citesc cred ca totul ok. Ma ingrijoreaza ca nu simt inca miscarile lui bebe, dar stiu ca unii sunt mai lenesi...simt din cand in cand dureri in partea inferioara a abdomenului, oare o fi normal?! Voi aveti astfel de simptome? Astept vizita la medic pe 13.02 sa ma linistesc. Numai bine tuturor



#99
Iulia Sorina

Iulia Sorina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 08 februarie 2018 - 19:40

Bunã mãmiiiciii şi burticiii  [flo2]

 

Eu sunt Iuuuliiiaaa, am 19 sãpt şi 4 zileee, sunt la prima sarcinã, sperãm sã avem o fetiţã(aşa ne-a zis gineco, de 2 ori) ....dar aşteptãm confirmarea oficialã, de pe 15 febr, de la morfo 2!❤

Posibil sã nasc pe 1 iulie...şi de asta am intrat pe aici....posibil totuşi sã fie..şi mai devreme


#100
Iulia Sorina

Iulia Sorina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 08 februarie 2018 - 19:48

Salutare viitoare mamici! Ma alatur si eu grupului vostru asteptam minunea noastra pe 21 iulie - la fel ca Betsie din ce am citit. Sunt la prima sarcina - FIV , dupa 2 nereusite. Asteptam un baietel, acu saptamana 16 de sarcina, tocmai mi-au venit rezultatele la testul Panorama, din ce stiu eu sa citesc cred ca totul ok. Ma ingrijoreaza ca nu simt inca miscarile lui bebe, dar stiu ca unii sunt mai lenesi...simt din cand in cand dureri in partea inferioara a abdomenului, oare o fi normal?! Voi aveti astfel de simptome? Astept vizita la medic pe 13.02 sa ma linistesc. Numai bine tuturor

 

 

Heelllooo! Eu am 19 s 4z...şi am simţit ussooare miscari dupa 17 saptamani! Deci nu te panica...+ ca depinde de bebe! Fetita mea, este mai activa seara...de exemplu, sau cand mananc ceva dulllceee❤Dar au fossst greeu de sesizat miscarile la inceput! Le vei simtiiii! Sanatateee!





Etichetat si cu sarcina, iulie 2018, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -