Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici in iunie 2018


130 raspunsuri la acest subiect

#21
CrisTinaR88

CrisTinaR88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 16:11

 Buna mamici frumoase si felicitari pentru minunile ce sunt pe drum. 

Si eu sunt o mamica de iunie, summer baby cum se spune pe aici, am termenul pe 23 iunie. Sarcina mea, multumesc lui Dumnezeu este foarte usoara, nu am avut greturi sau probleme cu varsaturile.  Sunt un pic ingrijorata deoarece nu am apetit, nu prea mananc si nici mancarurile ce-mi placeau inainte, acum nu imi mai plac.

 Este primul nostru bebel si suntem tare emotionati. 

Luni mergem la ecografia de 12 saptamani, speram sa fie bine si poate cine stie, vedem si ce ne aduce barza



#22
Daniela89stefan

Daniela89stefan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 16:57

Eu nu sunt curioasa sa știu sexul. Vreau o surpriza la naștere 



#23
DanaDanutza27

DanaDanutza27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 17:23

Bună. Mămici. Eu am DPN-UL 27 iunie. Următoarea eco o am saptama viitoare pe 15 Decembrie. Abia aștept să văd ce zice dl doctor și cum va decurge eco de trimestrul 1. An emoții!

 



#24
DianaIS

DianaIS

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 10 decembrie 2017 - 10:53

Cristina, ne anunti daca a vazut sexul la eco. Faci dublu test? Asteptam vesti bune! Bafta multa!



#25
anyas

anyas

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 10 decembrie 2017 - 11:30

Buna cat ma bucur ca ne strangem usor usor mai multe mamici din iunie!!! Sarcina usoara va doresc la toate, Cris TinaR88,nu trebuie sa iti faci griji,se intampla ca la unele sa aibe apetit iar altele nu,probabil odata ce vei trece de primul trimestru o sa incepi sa mananci mai bine...in sarcina,se intampla multe schimbari in corpul nostru,unele au pofte ,altele nu,unele au stari de voma,altele nu,unele nu suport miros de mancare,altele nu au nici o problema,unele nu au treaba cu mancarea pe care si inainte de sarcina o manca,altele sa nu mai auda de mancarea respectiva...sunt muuulte muuulte!! Asa ca eu zis sa nu te ingrijorezi,deoarece starea ta o transmiti bebelusului.sper sa fi bine si sa intrebi si doctorul la urmatoarea consultatie.te pup  sarcina usoara !



#26
CrisTinaR88

CrisTinaR88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 10 decembrie 2017 - 13:04

Buna cat ma bucur ca ne strangem usor usor mai multe mamici din iunie!!! Sarcina usoara va doresc la toate, Cris TinaR88,nu trebuie sa iti faci griji,se intampla ca la unele sa aibe apetit iar altele nu,probabil odata ce vei trece de primul trimestru o sa incepi sa mananci mai bine...in sarcina,se intampla multe schimbari in corpul nostru,unele au pofte ,altele nu,unele au stari de voma,altele nu,unele nu suport miros de mancare,altele nu au nici o problema,unele nu au treaba cu mancarea pe care si inainte de sarcina o manca,altele sa nu mai auda de mancarea respectiva...sunt muuulte muuulte!! Asa ca eu zis sa nu te ingrijorezi,deoarece starea ta o transmiti bebelusului.sper sa fi bine si sa intrebi si doctorul la urmatoarea consultatie.te pup  sarcina usoara !

Da, multa lume mi-a spus acelasi lucru, astept sa vedem cum decurg lucrurile dupa 13 saptamani. Nu am multe lucruri care sa ma deranjeze, decat anumite mirosuri de parfum sau anumite mancaruri, insa per total nu ma pot plange, nu prea am simtit ca sunt insarcinata . 

 Ma bucur insa ca suntem toate aici si ne putem povestii si sfatuii pe durata sarcinii. 



#27
Daniela89stefan

Daniela89stefan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 10 decembrie 2017 - 15:08

Fetelor voi aveți burtica? Eu sunt cam slăbuță și nu se vede burtica deloc. La voi cum se prezintă sarcina? 



#28
CrisTinaR88

CrisTinaR88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 10 decembrie 2017 - 18:46

@DianalS - da, cred ca voi face dublu test, am inteles ca inafara de eco imi vor lua si sange. Eu sunt in UK, aici este mult diferit fata de cum sunt tratate gravidutele acasa. Unele analize nu ti le fac ei decat daca le soliciti tu. Eu nu am un medic care sa-mi urmareasca sarcina, am o moasa cu care ma vad foarte rar ( mai ales daca este o sarcina fara probleme) si multe nr. de tel la care ar trebui sa sun in caz de ceva. Primul eco l.am facut la 7 sapt. la privat din propie initiativa, altfel trebuia sa astept pana acum la 12 sapt pt a avea prima eco si pt ca ei sa considere sarcina viabila si pe mine, evident, insarcinata .

 

 Va voi anunta daca reusim sa vedem ce aduce barza, desi e cam devreme si cred ca ne putem pacalii

 Cat despre burtica, a mea e cam marisoara, m.a intrebat cineva daca nu cumva am  2 bebei , dar la eco de 7 sapt era doar 1 bebel. Mai confirmam maine o data



#29
anyas

anyas

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 10 decembrie 2017 - 19:01

Si ei sunt slabuta,dar incet incepe sa se vada cat de cat!!! Fata de cum eram eu,e ceva diferenta...ma bucur ca am in sfarsit cu cine impartasii tot ce am pe suflet in legatura cu sarcina...va pup si astept vesti de la voi 



#30
DianaIS

DianaIS

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 11 decembrie 2017 - 09:51

@DianalS - da, cred ca voi face dublu test, am inteles ca inafara de eco imi vor lua si sange. Eu sunt in UK, aici este mult diferit fata de cum sunt tratate gravidutele acasa. Unele analize nu ti le fac ei decat daca le soliciti tu. Eu nu am un medic care sa-mi urmareasca sarcina, am o moasa cu care ma vad foarte rar ( mai ales daca este o sarcina fara probleme) si multe nr. de tel la care ar trebui sa sun in caz de ceva. Primul eco l.am facut la 7 sapt. la privat din propie initiativa, altfel trebuia sa astept pana acum la 12 sapt pt a avea prima eco si pt ca ei sa considere sarcina viabila si pe mine, evident, insarcinata . Va voi anunta daca reusim sa vedem ce aduce barza, desi e cam devreme si cred ca ne putem pacalii Cat despre burtica, a mea e cam marisoara, m.a intrebat cineva daca nu cumva am 2 bebei , dar la eco de 7 sapt era doar 1 bebel. Mai confirmam maine o data

 

 

Daca iti ia sange e clar dublu test. Multa bafta. 

Eu am gemeni si inca nu am burtica decat ff putin si imi dau seama doar eu dimineata cand nu sunt balonata.

 

 

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -