Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce mananca familia Macron


31 raspunsuri la acest subiect

#21
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 noiembrie 2017 - 11:11

Eu nu am vazut comentarii vis a vis de virsta unei femei,comentarii-civilitate de altfek(eu le-as nu-mi constatari),au fost referitoare la diferenta de virsta dintre ei.

 

Iar subiectul,e deschis pentru comentarii,nu Pot intelege tendinta actuala de a sanctiona orice nu e pe o Linie.

 

Ne place Sau nu,lumea e inca Formats Don...mucegaiuri,bube si noroi.



#22
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 10 noiembrie 2017 - 12:20

Da, exact, 

Acum sa gandim si simtim la unison. Nu ma deranjeaza varsta ei , ci diferenta de varsta care e vizibila intre ei. Dar e viata lor pana la urma.

Limbaj suburban este de ex : Si? a venit in vizita cu bunica ? Auzit de mine si care nu este o minciuna, este o realitate. 



#23
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 10 noiembrie 2017 - 15:47

ma deranjeaza (...) diferenta de varsta care e vizibila intre ei

 

Cu atat mai putin pot intelege cum poti fi deranjata de alegerea unor persoane majore de a fi impreuna.


Editat de rall, 10 noiembrie 2017 - 17:52 .


#24
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 10 noiembrie 2017 - 17:02

Daca e sa facem analiza pe text, mai bine spus nu " imi place " diferenta mare de varsta intr un cuplu.



#25
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 12 noiembrie 2017 - 12:42

nasol sa citesc asa ceva de la tine. Pacat. 

 

Nooo....acum ce sa faci, fiecare are zile in care este mai mult sau mai putin cinic, asa e viata. Parerea mi-o pastrez in orice caz, indiferent daca corespunde sau nu cu a altor persoane, pana la urma cu totii avem dreptul la o opinie.  [:)]



#26
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 12 noiembrie 2017 - 16:16

Degeaba mananca asa ca tot e batrana.

Pt prima oara ma mananca degetele sa scriu ceva dar ma abtin, ca cica nu e frumos sa jignesti :))

Roxana draga, traiai cu impresia ca daca mananci sanatos ajungi de la 50 la 18 ani?

sau care Dumnezeu e logica pe care te/ai bazat cand ai scris afirmatia?

Ea nu mananca sanatos ca sa intinereasca, mananca sanatos ca sa fie sanatoasa sau mai exact, ca sa incerce sa contribuie la sanatatea ei.

la fel, salata nu te face frumoasa. Sau urata. Te ajuta eventual sa ai o silueta anume, sa slabesti sau sa iti mentii muschii.

 

 

Las la o parte faptul ca tie ti se pare urata, dar ce ai impotriva varstei femeii?

Batrana nu e. Pt mine, ca medic, peste 85 de ani esti batran. La varsta ei in nici un caz.

daca e sa analizam cum arata, le da clasa multora care au jumatate din varsta ei. Dar asta e chestie de gusturi, dintre Nicoleta Luciu si Sarah Jessica Parker, as vrea sa arat ca ultima, care  a fost votata cea mai urata femeie. Ceea ce mi se pare o prostie fara margini, dar sarim peste asta.

 

Sunt curioasa cum vei arata la varsta ei si ce vei spune tunci despre perioada respectiva.



#27
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 12 noiembrie 2017 - 21:27

Probabil la varsta ei voi fi undeva la 2 metri sub pamant ....

Pe ce m-am bazat ? Pe articol, normal. Se stie si se comenteaza despre diferenta de varsta dintre ea si sotul ei , citind minunatul articol din Clik nu poti sa nu te intrebi daca alegerea dietei este pentru a contribui la sustinerea unei mai bune sanatati sau doar o incercare disperata de a-si incetini procesul normal de imbatranire tocmai din dorinta ca diferenta de ani intre cei doi sa nu fie mai vizibila decat acum . 

Faptul ca eu o gasesc pe prima doamna a frantei urata , e o chestie de gust, as vrea sa va spun cu cine o aseaman eu de cate ori o vad , dar ati zice din nou ca sunt rea. 

PS : Sarah Jessica Parker nu este frumoasa , dar are ceva special care ii da o frumusete aparte. Iar Nicoleta Luciu ? Era intr-adevar frumoasa pana a slabit prea mult .  Frumos sau urat , tine de perceptia fiecaruia , nu putem fii condamnati pentru perceptia noastra. 

 



#28
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 12 noiembrie 2017 - 22:25

Probabil la varsta ei voi fi undeva la 2 metri sub pamant ....

 

Dar de ce sa mori asa tanara?

Esti bolnava  [:-/]



#29
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 13 noiembrie 2017 - 13:29

Dar de ce sa mori asa tanara?

Esti bolnava  [:-/]

 

Din pacate cand ai avut un cancer in viata, nu iti mai garanteaza nimeni ca o sa traiesti pana la adanci batraneti ! Desi sunt bine acum, nu stii niciodata ce iti rezerva viata in continuare, asa ca sincer, daca prind primul an de pensie ma pot considera norocoasa . [sad]



#30
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 13 noiembrie 2017 - 18:32

Nu stiu in ce tara stai, dar in germania majoritatea oamenilor mananca sanatos, mai ales cei trecuti de o varsta. Din proprie initiativa, ca stiu ca ii ajuta si ii face sa se simta mai bine.

mancand salate nu incetinesti procesul de imbatranire, dar una e sa ai 80 de kg si alta e sa ai 150 dpdv al sanatatii.

La sala unde merg eu sunt multi, extrem de multi oameni in varsta, adica de 70 de ani. care vin si fac sport. Unii doar greutati, altii merg la ore de tot felul.

 

in loc sa aplaudam ideea asta si exemplul, noi ii acuzam pe oameni ca fac asta din disperare :))))

 

Citesc cateodata diverse rautati din prtea diverselor persoane din mediul virtual, ca ma intreb care e placerea asta sadica a omului cand il vede pe unul la pamant, sa dea cu sete. In cazul asta nu e asa, ca femeia arata bine, e o doamna, are un sot frumos si e implinita. Nu se culca la pamant pt ca unii ii spun ca nu mai arata ca la 20 de ani.

nici nu ar avea de ce, pt ca daca ne uitam atent, femeile care arata la varsta ei ca unele de 30 de ani sunt la randul lor blamate si fugarite in mediul rural de oameni cu rosii in mana, ca nu isi arata varsta si asta cica nu e frumos, sunt disperate sa arate mai tinere.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -