Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


1676 raspunsuri la acest subiect

#1371
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 15 octombrie 2019 - 17:16

Cosesti, jud. Arges

Descrierea facilitatilor incluse in pret: 

Prezentare activitate La stana;  tiroliana, tir cu arcul, plimbare cu trasura trasa de ponei;  Vizita la Manastirea Jupanesti;  Masa de pranz INCLUSA si transportul cu ghid. Cost: 95 lei de pers. daca suntem 49 persoane sau 105 lei daca suntem 33 de persoane. 

 

Pentru firma o rog pe Bulinuta sa o intrebe pe doamna.



#1372
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 20 octombrie 2019 - 15:54

Ce mai faceti?

 

Sunt tare suparata cu Ioana.

Ieri efectiv a stat toata ziua pe 4 exercitii de matematica.

Nu e punctul ei forte dar se descurca...erau adunari si scaderi de ordinul sutelor de mii.

O rog sa le puna unele sub altele....o rog sa-si noteze toate informatiile pe ciorna...orice o rog refuza sa gandeasca.

Si stie...de asta mi-e ciuda...ea ar vrea sa stau non stop cu ea la teme.

Nu am cum, plus ca vreau sa-i vad si sa-i inteleg gandirea ei.

Dar o verific, ii explic unde e cazul ...

Asa de suparata am fost ieri ca am si plans.

Si doar la matematica face asa de....4 ani [smulgpar] .

Orice am incercat, structurat cu ea merge 1 sapt.

Si cel mai tare ma supara ca in chestia asta e ambitia ei- nu stai cu mine atunci nici eu nu fac ca tine.

.....

Scuzati off topic dar poate ma ajutati cu un sfat.

In rest ma inteleg extraordinar de bine cu ea, dar matematica ne omoara [fri]



#1373
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 20 octombrie 2019 - 21:08

Exact in seara asta am citit de cursurile de soroban, matematica japoneza. Se fac si in wee, sotul apune ca i se par grozave, si vreau sa o duc pe Tamara dupa ce implineste 5 ani. Din ce am inteles, practic ii invata cateva metide de gandire matematica, lucreaza pe laptop, par atractive. Verifica oe pagina lor din Ploiesti. Costa destul de multicel, dar eu as zice ca un curs merita!



#1374
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 21 octombrie 2019 - 07:35

Multumesc de pont Anda [flo2]

O sa caut.



#1375
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 31 octombrie 2019 - 23:13

Cam liniste aici :) inseamna ca e totul bine, da?

Tamara s-a coatumat in leu, homemade costume, cusut niste blanita si copiat un model de coama de pe net :) sunt tare mandra de mine :))

Am fost si cu dansurile la un concurs, unde toate echipele au luat locul 1.. macar atat dupa ce au asteptat 2 h inceperea cu intarziere a programului... eram eu ca un leu in cusca, fara costum... nu inteleg sensul acestor concursuri, mamaitele si tanticile vor neaparat sa isi vada odraslele machiate cu sclipici si pozate pe scena, im rest nu vad absolut niciun rost... Tamara fusese racita si avusese febra, dar mi-a plans rau ca nu merge asa ca am dus-o pana la urma, desi banuiam cam despre ce e vorba, si alta data o sa fac tot posibilul sa ratam evenimente de genul asta. Ca danseaza si se bucura, face miscare, e perfect. Ca lucreaza in echipa iar e ok, dar nu sunt la nivelul de performanta de a se etala pe o scena la un concurs fals, nu pricep de ce trebuie sa le bagam in cap ideea de locul 1, de medalie, etc...  in fine, poate sunt eu sibiectiva si invidioasa ... :))

 

Raceala a trecut mai usor ca alte dati, febra de cateva ori, blegeala, curs nas si putin tusit, dar a cam trecut de la sine, fara prea mari interventii, cu somn si odihna foarte multa si ceva nurofen ... oare sa fie de la crestere ??!! Ce m-as bucura!!

 

Se Craciun vrea un leu care scuipla gheata si un dragon care scuipa foc de-adevaratelea.... dar diacutam pe tema asta, i-am pus in vedere sa nu ceara ceva ce ne poate diatruge casa ca nu mai avem unde sta apoi.... iar de ziua ei o periuta electrica, pt ca eu am fost impotriva din cauza fixului meu ca strica gingiile (am 2 prietene care au avut pb mari din cauza asta)... dar cred ca o sa ii iau totusi, ma mai interesez....

 

Astept vesti de la voi!



#1376
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 01 noiembrie 2019 - 10:56

Ce ma bucur ca ai scris [:)]

Eu inca nu am inceput noul serviciul pentru ca firma de contabilitate nu a reusit sa obtina actele de infiintare ale societatii [smulgpar] - daca ma intrebati pe mine o cam lalaie- si lucrez de acasa.

Am zile cand sunt foarte aglomerata si obosita plus saptamana asta cu fetele in vacata a fost si mai interesant.

.....

Anda- te inteleg perfect si sunt in asentimentul tau cu concursurile, cu toate in general.

Cred doar ca e vorba de mandrie si fiecare vrea sa-si etaleze trofeul- copilul.

Cred ca se uita de fapt ca este despre copii si nu despre orgoliile parintilor.

Referitor la raceala pana acum doar una f usoara- ma bate gandul sa le iau Beres Drops -multiminerale- am auzit numai lucruri bune.

Si la noi au facut lista de mos- amandoua vor tot felul de papusi- in total vreo 400 de lei [alcool]

Weekendul asta trebuie sa le cumpar de incaltat si imbracat- altii bani alta distractie [fri]

Noi sa fim sanatosi..

Daisy voi?



#1377
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 06 noiembrie 2019 - 13:00

Hei [:)]

Toata lumea e bine?

Azi am avut activitati la gradi cu parintii.

A fost asa frumos sa vezi atatia parinti lucrand cot la cot cu copiii- am pictat, colorat, decupat [:)]

Dupa parerea mea cei mai haiosi sunt taticii- sa-i vezi cu tinuta lor impunatoare cum se pun la mintea copiilor [:-)))]

Si.mamicile normal dar noi suntem asa by default [batcap]



#1378
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 06 noiembrie 2019 - 16:35

F frumos! La noi nu se fac astfel de activitati :( doar de 8 martie, ceva, dar nu e prea serios...

Mi-ar placea si mie... 

Eh, asta e!

Ultima noutate este ca Tamara cea Curajoasa a fost la dentist si are deja 3 maselute plombate!!! A stat singurica, tati a asteptat afara. Cu mine cred ca nici nu ar fi intrat, ca la cat sunt de panicoasa i-as fi transmis starea mea....uf!



#1379
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 08:32

Uau 3 plombe [fal]

Bravo Tami -esti cea mai curajoasa [pk]

Unde ai fost?

I-au facut anestezie?

Are si Bulinuta o maseluta care s-a rupt si cealalta nu isi poate face loc sa iasa.

Unde am fost a zis ca ii trebuie injectie pt anesteziere- dar ii e f frica. Si uite asa stam de ceva timp. [smulgpar]



#1380
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 16:19

La o dentista pe care o cunostea tati, daca vrei iau datele. Se pare ca ii lucreaza fara anestezie, sau doar vreun puf, ceva, pe tati il da afara si nu apuca sa vada, iar apoi uita sa intrebe de fericire ca a stat cuminte! Dar nici maselele nu necesitau injectie, cred, am zis ca ma duc si eu la dentista "zana maseluta", ca eu sunt o fricoasa, daca a convins ea copii, poate reuseste si cu mine....

Dar cred ca tot secretul e in atitudinea parintelui. Cabd a fost cu mine (la alta dentista, f draguta), nici nu s-a pus problema sa ii lucreze ca era agitata... cum a ners doar cu tati...minune!!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -