Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#1581
Biutabiuta

Biutabiuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 30 septembrie 2019 - 10:29

Cred ca intr-o zi Dumnezeu i-si va aduce aminte si de noi si o sa ne tinem si noi copilasii in brate. Doamne ajuta!!!



#1582
DoryDFF

DoryDFF
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 octombrie 2019 - 20:05

Bună seara! Sunt nouă pe acest forum și am decis sa va împărtășesc și eu bucuria noastra [:)]  De aproximativ 5 ani ne chinuim sa avem un bebe, am la activ o inseminare o operație destul de complicata și un FIV nereusit. În iulie la indemnul domnului doctor Ispășoiu am făcut un transfer de embrioni congelați care a fost o reușită  [flo2] Acum avem 13 săptămâni și mâine avem programare la ecograf. Nu a fost ușor nici financiar dar nici spiritual dar cu sprijinul soțului meu și ajutorul domnului doctor trăim minunea. E foarte greu dar trebuie să vă înarmați cu răbdare și totul o sa fie bine. Și la cât mai mulți bebeluși. Cu siguranță sunt multe reușite care nu ne sunt împărtășite. 



#1583
YoaYoana

YoaYoana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 octombrie 2019 - 10:29

Buna tuturor!

Ma numesc Ioana din Jud. Brasov (30 ani) si vin si eu cu cazul meu pentru a incuraja fetele care incearca sa ramana insarcinate.

Dupa 4 ani de investigatii la mai multi medici si diagnostic pus "infertilitate primara" datorita "endometriozei", ne-am hotarat sa apelam la o clinica de infertilitate, incurajati de Dr. Iacovache, medicul ginecolog la care merg si acum.

Am sunat la Imed fara sa citesc absolut nimic despre medici sau procedura, pe 20 mai avand prima programare la Dr. Chicea Radu, un medic de nota 10, de care am fost f multumiti pe tot parcursul tratamentului, care ne-a felicitat pentru decizia luata si ne-a incurajat sa facem direct FIV, datorita "endometriozei" mele.

Dat fiind tot dosarul meu stufos de analize si cele ale sotului f bune, a doua zi am si inceput tratamentul, care s-a incheiat pe 19 iunie cu transferul a 2 embrioni fresh de ziua a 5 a si inca 4 pusi la criogenat pt viitor (13 au fost la punctie).

Pe 28 iunie am aflat ca a fost cu succes transferul si vom avea gemeni. Dupa ultimul ecograf de confirmare la Sibiu, am revenit la Brasov la Dr. Iacovache, care ne-a felicitat si ne urmareste sarcina in continuare.

Intre timp, unul dintre puiuti s-a oprit din evolutie din pacate (fapt des intalnit la inceputul sarcinilor gemelare spune doctorul), iar acum avem 18 saptamani si urmeaza sa devenim parintii unei fetite la anul in martie.

Experienta noastra a fost una foarte rapida si frumoasa, echipa Imed este foarte prietenoasa, iar Dr Chicea un medic extraordinar.

Va doresc tuturor sanatate si rezultate pozitive!


Editat de YoaYoana, 03 octombrie 2019 - 14:08 .


#1584
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 05 octombrie 2019 - 14:35

Felicitari, Dory si Ioana!!!

 

Sarcina usoara in continuare si multumim de incurajari!



#1585
Cochita79

Cochita79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 07 ianuarie 2020 - 09:38

La multi ani tuturor!

Fetelor am 40 de ani si sunt insarcinata in 9 saptamani prin fiv la dr Ispasoiu , sarcina obtinuta dupa multeeee incercari esuate.

urmeaza sa fac testarea genetica pt trim I si nu stiu ce test sa aleg: panorama, nifty, harmony ???

un dr imi recomanda panorama, altul harmony.... vreau sa fac cea mai buna alegere avand in vedere varsta mea.

ajutati ma cu un sfat va rog! Voi ce test ati facut in trim I ? 

Va multumesc din suflet


#1586
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 11 ianuarie 2020 - 14:38

 

La multi ani tuturor!

Fetelor am 40 de ani si sunt insarcinata in 9 saptamani prin fiv la dr Ispasoiu , sarcina obtinuta dupa multeeee incercari esuate.

urmeaza sa fac testarea genetica pt trim I si nu stiu ce test sa aleg: panorama, nifty, harmony ???

un dr imi recomanda panorama, altul harmony.... vreau sa fac cea mai buna alegere avand in vedere varsta mea.

ajutati ma cu un sfat va rog! Voi ce test ati facut in trim I ? 

Va multumesc din suflet

Felicitari pentru sarcina! Doamne ajuta sa fie totul bine :) Eu nu te stiu sfatui, dar este un grup pe facebook din care fac parte fete care au luptat cu infertilitatea si au devenit mamici sau sunt insarcinate. Cred ca daca pui intrebarea acolo ai sanse mai mari sa ti se raspunda. 

https://www.facebook.../Lucky.Us.SOSI/

 

Sarcina usoara in continuare!



#1587
kyty_83

kyty_83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 16 ianuarie 2020 - 11:08

Buna tuturor!

Ma numesc Ioana din Jud. Brasov (30 ani) si vin si eu cu cazul meu pentru a incuraja fetele care incearca sa ramana insarcinate.

Dupa 4 ani de investigatii la mai multi medici si diagnostic pus "infertilitate primara" datorita "endometriozei", ne-am hotarat sa apelam la o clinica de infertilitate, incurajati de Dr. Iacovache, medicul ginecolog la care merg si acum.

Am sunat la Imed fara sa citesc absolut nimic despre medici sau procedura, pe 20 mai avand prima programare la Dr. Chicea Radu, un medic de nota 10, de care am fost f multumiti pe tot parcursul tratamentului, care ne-a felicitat pentru decizia luata si ne-a incurajat sa facem direct FIV, datorita "endometriozei" mele.

Dat fiind tot dosarul meu stufos de analize si cele ale sotului f bune, a doua zi am si inceput tratamentul, care s-a incheiat pe 19 iunie cu transferul a 2 embrioni fresh de ziua a 5 a si inca 4 pusi la criogenat pt viitor (13 au fost la punctie).

Pe 28 iunie am aflat ca a fost cu succes transferul si vom avea gemeni. Dupa ultimul ecograf de confirmare la Sibiu, am revenit la Brasov la Dr. Iacovache, care ne-a felicitat si ne urmareste sarcina in continuare.

Intre timp, unul dintre puiuti s-a oprit din evolutie din pacate (fapt des intalnit la inceputul sarcinilor gemelare spune doctorul), iar acum avem 18 saptamani si urmeaza sa devenim parintii unei fetite la anul in martie.

Experienta noastra a fost una foarte rapida si frumoasa, echipa Imed este foarte prietenoasa, iar Dr Chicea un medic extraordinar.

Va doresc tuturor sanatate si rezultate pozitive!

felicitari pentru bebe.Si eu sunt din BV si sunt pacienta d-nlui dr Iacovache.La indemnul dansului am fost si eu la SB la dr Ispasoiu si am un bebe de 2 ani jumate.Sunt  niste medici super profi.La fel ca si in cazul tau au fost 2 embrioni dar unul sa pierdut.

Am mai avut unul congelat si vineri am fost si am facut embriotransferul.Inca nu stiu daca sa prins sau nu dar pot spune ca sunt mult mai linistita decat data trecuta poate si ca deja avem un puiut.

Sa ai o nastere usoara [flo2]



#1588
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 22 ianuarie 2020 - 16:18

Am mai avut unul congelat si vineri am fost si am facut embriotransferul.

 

Bafta multa! Sper sa aiba bebele tau un fratior sau o surioara! Tin pumnii si sa ne dai veste buna! Doamne ajuta!



#1589
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 28 ianuarie 2020 - 13:21

Buna, fete dragi! Eu nu am mai intrat pe aici pt ca, dupa cum v-am mai zis-am mutat la sectiunea mamici. Vad ca nu mai prea e activitate, oare ce se intampla? S-au mutat discutiile in alta parte? 

Vreau sa va incurajez pe toate sa continuati pana cand veti reusi. 

Eu am acum 37 sapt de sarcina si astept un baietel, urmare a unui fiv reusit cu dl dr Ispasoiu. 

Bafta multa tuturor si nu aveti retineri sa scrieti aici pe forum, pe mine m-au ajutat enorm experientele celorlalte fete. 

Maria, tu ai mai facut transferul? 

Goodlife probabil a nascut. 

O sa va dau de stire si eu cand apare minunea. 

Va pup! 

 



#1590
YoaYoana

YoaYoana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 28 ianuarie 2020 - 13:30

felicitari pentru bebe.Si eu sunt din BV si sunt pacienta d-nlui dr Iacovache.La indemnul dansului am fost si eu la SB la dr Ispasoiu si am un bebe de 2 ani jumate.Sunt niste medici super profi.La fel ca si in cazul tau au fost 2 embrioni dar unul sa pierdut. Am mai avut unul congelat si vineri am fost si am facut embriotransferul.Inca nu stiu daca sa prins sau nu dar pot spune ca sunt mult mai linistita decat data trecuta poate si ca deja avem un puiut. Sa ai o nastere usoara [flo2]

 

Multumim! Suntem pe ultima sută acum, avem 35 de săptămâni. Suntem f mulțumiți de Dr Iacovache si de echipa de la Imed. Mai avem si noi 4 embrioni la Sibiu, vom apela inca o data daca va fi nevoie.

Sănătate multă!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -