Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#1551
radu23

radu23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 30 iunie 2019 - 09:15

Buna ! Am fost ieri la Sibiu endometru arata super, joi facem embriotransferul.



#1552
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 03 iulie 2019 - 22:25

Buna, fetelor! Sunt pacienta dr Ispasoiu si am inceput protocolul lung pt Fiv. Ca tratament de inhibare mi-a fost prescris Diphereline 0,1mg din ziua 21, timp de 14 zile. Ieri am avut programare la dr I si la eco s-a vizualizat un chist pe ovarul drept care se pare ca a aparut ca efect secundar al injectiilor. Dl dr a zis sa asteltam o saptamana sa vedem daca se retrage pt a putea incepe stimularea. Am fost atat de demoralizata incat am omis sa intreb ce se intampla daca nu se retrage chistul. Va fi nevoie sa astept 1 luna, 2...pana dispare? S-a confruntat cineva cu o astfel de situatie? 

Buna, 

eu nu am avut chist, dar mi-a aparut un polip intrauterin, care va trebui scos, s-a amanat o luna cel putin embriotransferul...

Bafta maine la control! Iti va spune domnul doctor daca si cat mai trebuie asteptat. Si mie mi s-a intamplat de cateva ori sa plec din cabinet si atunci sa-mi vina toate intrebarile. Pt intrebarile importante i-am trimis mail domnului doctor si mi-a raspuns.

 

Bafta!



#1553
radu23

radu23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 05 iulie 2019 - 07:56

Salutare! Ce liniste este pe aici!

Am fost ieri la Sibiu si am transferat puiuti! Sâmbătă viitoare beta!



#1554
nadia40us

nadia40us

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 06 iulie 2019 - 10:05

Salutare! Ce liniste este pe aici! Am fost ieri la Sibiu si am transferat puiuti! Sâmbătă viitoare beta!

Salut,sa ai bafta de un beta mare si multa sanatate!



#1555
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 09 iulie 2019 - 09:01

Salutare! Ce liniste este pe aici!

Am fost ieri la Sibiu si am transferat puiuti! Sâmbătă viitoare beta!

 

Bravo! Sa stai linistita perioada asta si cu incredere ca va fi beta mare! Tinem pumnii :)



#1556
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 09 iulie 2019 - 19:06

Salutare! Ce liniste este pe aici! Am fost ieri la Sibiu si am transferat puiuti! Sâmbătă viitoare beta!

Doamne ajuta! Sa auzim de bine! 



#1557
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 09 iulie 2019 - 19:27

Buna, dragelor! Nu am mai intrat de ceva timp pe forum. Eu am aproximativ 6 saptamani de la embriotransfer, am avut si niste mici sangerari care m-au speriat foarte tare, iar de cateva zile s-au instalat si stari de voma si de repulsie fata de alimente/lichide/mirosuri  destul de deranjante, pentru ca mi au dat o stare generala foarte proasta si nu am mai putut merge nici la serviciu, dar nu ma plang,  am zis ca sunt dispusa sa indur orice.  As sta numai in pat. Saptamana trecuta am fost la eco si bebe era acolo, micut ce-i drept, a marit dr imaginea foarte mult ca sa pot vedea si eu ceva. M-am bucurat enorm, nici nu va pot descrie in cuvinte, insa am o stare permanenta de neliniste, sper sa fie bine in continuare, se zice ca primul trimestru e cel mai dificil si decisiv si mi se pare ca mai e atat de mult pana trece... Dar nu am ce sa fac decat sa stau cumintica, sa astept sa treaca timpul si sa sper ca totul va fi bine si ca bebe va ramane cu mine. Va imbratisez pe toate si va doresc numai bine! 



#1558
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 11 iulie 2019 - 10:27

Buna, dragelor! Nu am mai intrat de ceva timp pe forum. Eu am aproximativ 6 saptamani de la embriotransfer, am avut si niste mici sangerari care m-au speriat foarte tare, iar de cateva zile s-au instalat si stari de voma si de repulsie fata de alimente/lichide/mirosuri  destul de deranjante, pentru ca mi au dat o stare generala foarte proasta si nu am mai putut merge nici la serviciu, dar nu ma plang,  am zis ca sunt dispusa sa indur orice.  As sta numai in pat. Saptamana trecuta am fost la eco si bebe era acolo, micut ce-i drept, a marit dr imaginea foarte mult ca sa pot vedea si eu ceva. M-am bucurat enorm, nici nu va pot descrie in cuvinte, insa am o stare permanenta de neliniste, sper sa fie bine in continuare, se zice ca primul trimestru e cel mai dificil si decisiv si mi se pare ca mai e atat de mult pana trece... Dar nu am ce sa fac decat sa stau cumintica, sa astept sa treaca timpul si sa sper ca totul va fi bine si ca bebe va ramane cu mine. Va imbratisez pe toate si va doresc numai bine! 

 

Draga de tine, chiar ma gandeam zilele trecute la tine si ma intrebam oare in cate saptamani esti si cum te simti... Ce ai descris tu suna a simptome pe care mi le-au povestit multe din prietenele mele care au copii :) Primul trimestru e mai cu greturi si stari de somnolenta, desi am o vecina care a zis ca toata sarcina numai ar fi dormit :))

 

Te inteleg ca esti nelinistita, dar fii optimista si cu incredere in Dumnezeu, ca o sa creasca bebe mare si puternic si o sa vezi si timpul trece repede si o sa ne anunti ce frumos e sa tii bebele in brate

 

Goodlife oare cum mai e? Si parca si Nadia era cu bebe in burtica?

 

Eu trebuie sa fac histeroscopie, dar o fac la cluj, ca nu se potriveste programul doctorului Ispasoiu cu menstruatia mea.

 

A mai facut cineva histeroscopie? Ce ma sfatuiti?

 

Va pup pe toate



#1559
Simmoli

Simmoli
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 iulie 2019 - 08:08

Buna fetelor, imi puteți spune cam cat mar costa un protocol lung pt fiv la Imed Sibiu? Săptămâna viitoare am programare si as vrea sa am o idee cam la ce preț ar iesi. O zi minunata vă doresc. 



#1560
Simmoli

Simmoli
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 iulie 2019 - 08:09

Buna ! Am fost ieri la Sibiu endometru arata super, joi facem embriotransferul.
. Multa baftă vă doresc. 


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -