Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Printesa Diana de la realitate la mit

diana fericire mit

18 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 30 august 2017 - 11:12

Cam in fiecare an, de vreo 20 de ani, la final de august, presa ne aduce aminte de moartea Printesei Diana. 

Sau Daiana...

 

De la nunta ei cu acea rochie grea pana in ultima clipa a vietii, Daiana a trait intens. Si cred ca  i-a placut. Stiu ca pentru englezi a ramas un mit (si o sa imi sara cu argumente Letitia) insa eu nu prea pricep de ce a pozat mereu trista cand ea avea 2 copii frumosi, amanti cat cuprinde si o lumea intreaga care o adula. De ce ne este mereu prezentata ca fiind o victima?

 

voi ce credeti?



#2
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 30 august 2017 - 11:35

Phuuu...am crezut ca ist e un subiect Din ala in care ne este prezentata Diana ca un inger imaculat.

 

Recunosc ca privirea Aia a Dianei nu mi-a placut niciodata,uitatul ala oe sub ochi ,nu mi-a placut niciodata(nu numai la ea,in general nu-mi plac oamenii care privesc oe sub ochi ...e ceva viclean,nesincer Don Experimente mea).

 

Si eu as vrea sa sriu raspunsurile la intrebarile de Mai aus,am vazut acum decent in Reportaj....si exact intrebarile astea Mi le-am pus.



#3
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 august 2017 - 11:44

era o persoana atat de labila si cu o depresie asa accentuata ca nimic si nimeni nu era asa cum isi dorea. nici anumite circumstante nu au ajutat-o. mare pacat, buna treaba in schimb pentru vândutul de ziare si facutul de jdemii de documentare.



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 30 august 2017 - 11:47

Intr-adevar, e plina iar presa engleza cu Daiana in sus si Daiana in jos... cu lacrimi si oftaturi intense... insa imaginea ei a fost lucrata cu grija de un aparat imens de imagine si PR ... 

Si atunci, si acum.



#5
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 30 august 2017 - 12:05

A avut o viata nefericita, incontestabil. N-a fost deloc o poveste cu Feti-Frumosi si printese. Taica'su era cam psihopat, a gonit-o pe maica-sa de acasa, s-a reinsurat cu o adevarata mama vitrega, mama ei era labila psihic. Cind s-a casatorit cu cel mai vinat celibatar al Regatului a descoperit ca nu a ales-o pe ea decit ca era virgina si pentru uterul ei menit sa-l nasca pe viitorul mostenitor, nimeni din familia regala nu a ajutat-o, au snobat-o pt ca era inculta si nu avea aceleasi gusturi cu ei, era vinata de presa cancan ca nimeni altcineva, nu putea sa discute cu nimeni fara ca discutia sa fie etalata pe prima pagina a doua zi si cireasa de pe tort, afla (tot din ziare) ca barbatu'su si doreste sa fie tampax ca sa fie cit mai aproape de amanta. Pe bune, cum sa nu-ti pierzi capul pentru mai putin?!



#6
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 30 august 2017 - 12:28

Eu...acum...dupa atitia Ani de speculatii,supozitii,fapte,Interesse etc ,am Ajuns sa nu Mai cred povestea asta cu "uterul virgin"(am pus intre ghilimele ca nu-mi place deloc expresia ,insa observ  ca "uterul"a decent in Leit Motiv oe forum de vreun an)...permiteti-mi sa ma indoiesc ca Diana ,ramasese singura virgina cu pozitie din Uk.

 

Altele au fost motivele alegerii ei.



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 30 august 2017 - 12:29

Phuuu...am crezut ca ist e un subiect Din ala in care ne este prezentata Diana ca un inger imaculat.

 

Recunosc ca privirea Aia a Dianei nu mi-a placut niciodata,uitatul ala oe sub ochi ,nu mi-a placut niciodata(nu numai la ea,in general nu-mi plac oamenii care privesc oe sub ochi ...e ceva viclean,nesincer Don Experimente mea).

 

Si eu as vrea sa sriu raspunsurile la intrebarile de Mai aus,am vazut acum decent in Reportaj....si exact intrebarile astea Mi le-am pus.

La noi abunda de documentare cu Diana zilele astea! Un rasfat pentru mine care sint un fan avid Diana spre disperarea lui barbata-miu! [:)]  Si in unul din aceste documentare fotografii profesionisti care lucrau cu ea, au spus ca se uita asa in jos din cauza ca avea nasul lung si acea pozitie a capului o avantaja grozav in poze. Ii placea sa pozeze si era foarte auto critica, ii placea sa arate bine si avea si ce arata.

 

Dragostea ei cea mai mare a fost Charles, deci oriciti amanti a avut nici unul nu l-a putut inlocui pe Charles in inima ei. Ce o fi gasit la el, nu stiu!



#8
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 30 august 2017 - 12:38

A avut o viata nefericita, incontestabil. N-a fost deloc o poveste cu Feti-Frumosi si printese. Taica'su era cam psihopat, a gonit-o pe maica-sa de acasa, s-a reinsurat cu o adevarata mama vitrega, mama ei era labila psihic. Cind s-a casatorit cu cel mai vinat celibatar al Regatului a descoperit ca nu a ales-o pe ea decit ca era virgina si pentru uterul ei menit sa-l nasca pe viitorul mostenitor, nimeni din familia regala nu a ajutat-o, au snobat-o pt ca era inculta si nu avea aceleasi gusturi cu ei, era vinata de presa cancan ca nimeni altcineva, nu putea sa discute cu nimeni fara ca discutia sa fie etalata pe prima pagina a doua zi si cireasa de pe tort, afla (tot din ziare) ca barbatu'su si doreste sa fie tampax ca sa fie cit mai aproape de amanta. Pe bune, cum sa nu-ti pierzi capul pentru mai putin?!

Nu, n-a fost asa. Maica-sa si-a gasit un amant si a plecat cu el, lasind 4 copii de izbeliste. Taica-su simtindu-se tradat a facut tot ce a putut sa o indeparteze de copii, copiii resimtind si raminind marcati pe viata de chestia asta. 

 

Mama ei vitrega Raine Spencer (despre care am vazut un documentar foarte interesant) e fiica lui Barba Cartland- scriitoarea. Nu a fost un om rau, a avut mare grija de tatal Dianei dupa ce a avut un stroke, practic ea l-a readus la viata, insa era excentrica rau de tot iar copiii. In ultimii ani de viata a Dianei au fost foarte bune prietene. A murit anul trecut in octombrie la 87 de ani.



#9
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 30 august 2017 - 13:00

Charles a fost incurcat cu sora mai mare a Dianei, dar aia avea "past", precum a avut si Camila. Ori la vremea aia (anii 70)  viitorul rege nu se putea casatori decit cu cineva neprihanit, fara trecut! Ce prostie! Daca nu exista atita inchistare, ea ar fi in viata, caci Charles s=ar fi putut casatori cu "the love of his life" Camila din prima!

 

Nu stiu de ce este asa o fascinatie nebuna cu Diana asta si acum dupa 20 de ani de la moarte? Nu-mi explic pentru ca si eu sint printre cei fascinati, am urmarit zeci de documentare despre ea si tot nu ma mai satur. Imi amintesc ca eram in Romania cind a murit, nu stiam prea multe despre ea, dar imi placea sa o vad la stiri cind si cind si tin minte ca asa am inceput sa pling cind a murit, ai mei se uitam siderati la mine! [:)]  Am urmarit apoi cu sufletul la gura toate stirile despre ce si cum s-a intimplat, toata inmormintarea. Cind m-am mutat in UK a fost mana cereasca pentru mine [:-)))]  [:-)))] ! Documentare dupa documentare despre Diana! Nimic nu mi-a scapat!

 

Cind ma vede ca ma mai uit la cite un documentare despre DIana barbatul ma intreaba: ei, ce a mai facut Diana in ultimii 5 ani? Ceva noutati? [:)]  [:)]



#10
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 august 2017 - 13:23

 

Cind ma vede ca ma mai uit la cite un documentare despre DIana barbatul ma intreaba: ei, ce a mai facut Diana in ultimii 5 ani? Ceva noutati? [:)]  [:)]

 

 

ahahahahahahaha ce tare e asta!!!! [:D]





Etichetat si cu diana, fericire, mit

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -