Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Fiv cu ovocite donate 111


274 raspunsuri la acest subiect

#31
selket

selket

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 23:25

Nu mi s-a facut si biopsie. Inafara de o sinechie care s-a debridat nu au vazut probleme. 

Fiv cu ovule donate fac din cauza insuficientei ovariene. AMH 0.05 FSH in ziua 3 mi-a iesit si 17 si 12, dar si 23.5. Ciclul imi este neregulat, sunt luni in care nu vine si trebuie provocat sau pur si simplu vine peste 2 luni. 

Nu stiu ce e NK uterine. Am facut imunofenotiparea limfocitara unde limfocitele NK au iesit de 11%. Asta e altceva? Drept e ca din rezultatul la imunofenotiparea asta n-am inteles nimic. Stie cineva la ce anume tre sa fii atent acolo?

La toate analizele ce mi le-am facut nu am gasit niste probleme majore. 

TSH mi-a crescut in decebrie anul trecut la 6 (nici inainte nu era f mic, dar macar era in limite 3-4), iar pentru asta sunt de atunci pe tratament cu Euthyrox.

Am cele doua mutatii MTHFR in stare heterozigota pentru care am luat femibion. am mai facut anticoagulantul lupic, antitrombina, toate ok,  factor V Leiden si factor II care au iesit negative. Altele nu am mai facut, dar cum am primit si clexane ... practic erau acoperite si altele neverificate (cel putin asa spunea hematoloaga).

Ce mi-a mai iesit a fost anticorpii cardiolipinici igg care la prima analiza au iesit 18.5 (pozitiv, dar repetat peste 12 sapt a iesit 4 (negativ). Mi s-a prescris totusi preventiv pentru asta clexane 0.4

 

protocolul pe care l-am avut a fost cu estrimax 2mg 1-1-1, utrogestan 100 4-1-4, prednison 5mg (citind pe aici eu am luat 10) si clexane 0.4

 

As vrea sa mai incerc o data, dar daca pana acum eram foarte increzatoare acum parca nu mai am speranta.. Ma gandesc ca daca totusi din 4 embrioni f buni nu s-a prins nici unul ... poate mai am probleme nedescoperite ... 



#32
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 20 octombrie 2017 - 06:30

Neata Fetelor am o pacienta care nu a ramas niciodata gravida nici cu materialul ei nici cu donate are 3 incercari cu donate 2 in Cehia si una in Grecia and a venit in Grecia medicul avand  in vedere cazul ei ca nu a ramas niciodata gravida dupa atatea incercari ia propus sa faca o analiza dar sotul nu a fost deacors nu stiu de ce dar clar este ca nu sa prins nici de data asta si acum va veni sa faca analiza asta https://www.research...sy-day-LH-6-The

Ca pun linck ul poate ajuta si pe voi cele care nu aveti nici o implantare 

 

Electron microscopy for endometrial pinopodes asa se chiama analiza


Editat de amaliaro, 20 octombrie 2017 - 06:32 .


#33
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 octombrie 2017 - 00:23

Selket histeroscopie am facut si eu cu dr Albu si mi a spus ca in afara unor sinechii pe care le a rezolvat totul este ok, insa la turci dr a observat la eco ca ceva nu e in regula cu uterul meu si mi a propus ca dupa fiv sa fac din nou o histero si abia dupa transferul. M am intors in tara si am luat legatura cu dr Rudi Campo care mi a cerut un rmn si surpriza a iesit uter in forma de T. Cu forma asta sansele mele de reusita erau minime asa ca am facut o histero operatorie pentru corectarea formei dupa care in final am avut beta pozitiv. Eu iti recomand sa faci si un rmn sa te asiguri ca e ok


Editat de m3ryro, 23 octombrie 2017 - 00:23 .


#34
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 10:02

M3ryro, RMN e ok sa facem oriunde, sau si aici sunt diferente? eu am inclus in ab de la Medlife si de mult ma bate gandul sa-l fac, insa stau cu griji ca nu as vrea sa-l fac si apoi sa aflu ca trebuia facut altfel sau altundeva. ai ceva sfaturi in privinta asta? tu unde l-ai facut? cine ti l-a interpretat?

multumesc!



#35
selket

selket

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 14:26

Am facut si HSG ..care e ca un fel de raza. Oare nu s-ar fi vazut si la asta daca ar fi fost? La poza de la analiza asta se vedea clar forma si era cat se poate de normala, nu mi-a spus nimeni ca ar putea fi vreo problema. [doh]

Ma voi interesa si de RMN


Editat de selket, 27 octombrie 2017 - 14:36 .


#36
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 28 octombrie 2017 - 21:42

Fetelor eu RMN-ul l-am facut la Medlife in Constanta. Interpretarea a fost facuta si de dr de la Medlife dar am trimis CD-ul si in Belgia la Rudi Campo, dar si doctora de la Medlife a mentionat pe raport uter in forma de T. Sunt cateva fete care au fost dupa mine la Rudi Campo si toate sunt insarcinate acum, una ramanad natural chiar in luna in care a facut interventia



#37
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 30 octombrie 2017 - 12:13

Neatza fetelor, am scris si la babute dar activitatea de acolo sa cam racit....asa ca scriu si aici...am tot citit in ultimul timp de diverse chestii legate de pb pe care o am eu...trompa infundata, am mai fost si la un medic de la filantropia care nu mi-a dat nicio sansa pe natural si sanse de 4% cu FIV (ceea ce mie mi se pare nimic....) Asa ca am inceput sa caut mai adanc....Am descoperit ca exista o enzima SERRAPEPTASE care face minuni (asa zic ei) si ar desfunda trompele...si pe langa enzima asta uleiul de ricin (castor oil) este indicat in tratarea diverselor probleme ale aparatului reproducator (un lucru foarte interesant....stiam ca se foloseste pentru par) asa ca imi fac si impachetari cu ulei de ricin. Am o intrebare, a mai incercat cineva asa ceva?

Sa incep sa imi fac sperante? Sau doar sa le fac si sa imi vad de viata (adica sa raman resemnata...)?



#38
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 30 octombrie 2017 - 13:13

M3ryro, multumesc frumos! 



#39
MirceaLidia

MirceaLidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 31 octombrie 2017 - 14:23

Buna,problema mea Este rezerva ovariana foarte scazuta Imi pote spune coneva daca se poate trata?

Am facut un IVF Si a fost negativ ,IVF am facut in UK Si am facut tratamentu acasa trebuea Sa tin tratamentu lla frigider nu credd ca am facut acel tratament bine ori nu am facut injectile bine ori nu a fost bine tratammentu la rece



#40
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 03 noiembrie 2017 - 08:35

MirceaLidia, rezerva ovariana odata "pierduta" nu mai revine. restul intrebarilor nu prea le inteleg. eu ca si tratament am avut menopur si gonal si da, l-am tinut la frigider. acum nu stiu daca tratamentele pt stimulare se pastreaza la frigider. am avut si alte injectii, dipherelin si clexane care nu necesita pastrarea la frigider. ce rezerva ovariana ai, ce probleme, ce te intereseaza mai exact?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -