Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


930 raspunsuri la acest subiect

#901
Missis

Missis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 07 ianuarie 2020 - 14:01


La multi ani tuturor! Fetelor am 40 de ani si sunt insarcinata in 9 saptamani prin fiv cu ovocite proprii , sarcina obtinuta dupa multeeee incercari esuate. urmeaza sa fac testarea genetica pt trim I si nu stiu ce test sa aleg: panorama, nifty, harmony ??? un dr imi recomanda panorama, altul harmony.... vreau sa fac cea mai buna alegere avand in vedere varsta mea. ajutati ma cu un sfat va rog! Voi ce test ati facut in trim I ? Va multumesc din suflet

 

Daca nu e problema de Bani, EU iti recomand panorama extinsa, e cel Mai complet test LA Ora actuala.



#902
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 20 ianuarie 2020 - 16:27

Fetele, ați luat careva la transfer prograf? 

Cum a fost la voi schema de tratament? Se mai ia cumva și după transfer sau doar in ziua transferului? 
​multumesc! 

 



#903
Dea1788

Dea1788
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 28 ianuarie 2020 - 13:25

Buna fetelor

A făcut cineva Fiv la Acibadem?

O zi buna!



#904
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 13 februarie 2020 - 20:32

Buna fetele! Ce părere aveți despre OVOENERGEN? Ați folosit? 



#905
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 02 iulie 2020 - 10:02

Buna fetelor vechi si noi, nu am mai scris de aproape 3 ani nimic, nu am mai facut nimic dupa FIV ul nereusit din 2017, am vrut sa mergem in Cehia pt ovo donate dar au iesit analizele rau, prin 2018 in noiembrie m-am operat de endometrioza (si apoi au urmat 2 tratamente de inducere a menopauzei pentru a nu se reface chistul ce m-au dat peste cap), dna docot a reusit sa imi desfunde trompa pe care o  mai aveam, iar atunci am inceput din nou sa ne facem sperante...in zadar...pana acum....AM RAMAS NATURAL dupa vreo 8 ani de incercari, chin si sperante desarte....Niciodata nu am crezut ca se va intampla asta speram sa fie totul bine si sa duc sarcina la termen, deocamdata suntem la inceput de drum....

 

Sfatul meu e sa nu renuntati niciodata la speranta (cu toate ca eu renuntasem) va pupam si va uram succes in tot ceea ce faceti.  [flo2]



#906
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 05 iulie 2020 - 15:05

Felicitari si bafta, in sfarsit mai scrie cineva si vesti bune, sa dea altora speranta. Aud in jurul meu numai povesti de genul acesta...



#907
Crisu2017

Crisu2017
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 23 august 2020 - 07:40

Buna ,

 

Nu mai face nimeni Fiv?Ne gandeam sa mergem la Reprofit dar cam dificil acum cu covid-ul, poate trebuie sa stam in carantina...



#908
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 11 ianuarie 2021 - 10:45

Bună fetelor! Ligiuta sper că merge bine sarcina. Dea eu am făcut la Acibadem. Dar mai degrabă recomand la Dracea, la Gynera. Nu are sens zboruri, cazare. Și nu îmi place testarea, Iar Tayfun testează. Daca testam și la Gynera poate nu mai aveam băiețelul minunat de acum. Embrionii se repara de fapt. Deci aruncatul la gunoi când ai un embrion nu e ok. Practic daca testezi după 40 de ani înseamnă că îti tai toate șansele. Mă bucur că mai scrieți pe aici, îmi era dor de voi. Gynera are laborator bun, am am ajuns cu 2 blasto din 2 ovo. La Acibadem cu 1 blasto din 3 ovo, și acela defect in urma testării. Bănuiesc că nu întrebi pentru tine, as spera sa întrebi pentru tine. 



#909
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 12 ianuarie 2021 - 15:04

Bună fetelor! Ligiuta sper că merge bine sarcina. Dea eu am făcut la Acibadem. Dar mai degrabă recomand la Dracea, la Gynera. Nu are sens zboruri, cazare. Și nu îmi place testarea, Iar Tayfun testează. Daca testam și la Gynera poate nu mai aveam băiețelul minunat de acum. Embrionii se repara de fapt. Deci aruncatul la gunoi când ai un embrion nu e ok. Practic daca testezi după 40 de ani înseamnă că îti tai toate șansele. Mă bucur că mai scrieți pe aici, îmi era dor de voi. Gynera are laborator bun, am am ajuns cu 2 blasto din 2 ovo. La Acibadem cu 1 blasto din 3 ovo, și acela defect in urma testării. Bănuiesc că nu întrebi pentru tine, as spera sa întrebi pentru tine. 

 

Buna Marushelu37. Felicitari Ligiutam fix asa am patit si eu, am ramas asa usor ca aproape mie jena. Deci in momentul de fata am 3 copiii sub 3 ani, baietii vor face luna aceastra 3 ani. Sunt extrem de fericita, si inca am momente in care nu imi vine sa cred ca toti sunt ai mei. 

 Va doresc mult succes!



#910
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 12 ianuarie 2021 - 18:23

Felicitări Moon! uau! ! 3! Și cum au venit? 2 și apoi 1 sau invers? 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -