Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Probleme renovare - recomandare firma


4 raspunsuri la acest subiect

#1
Adriana mica

Adriana mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.200 mesaje

Postat 04 august 2017 - 07:10

BUna ziua,

 

Avem o mare problema pe care trebuie sa o rezolvam si suntem presati de timp.

 

Pe scurt, acum 5 saptamani am inceput renovarea apartamentului (3 camere, Bucuresti), a mers o perioada ok insa treptat mesterul a redus ritmul in ciuda incercarilor noastre de a-l impulsiona. Suntem mult in urma planului, daca contiuam in acelasi ritm, este posibil ca la inceputul scolii sa nu avem unde locui.

 

Avem mare nevoie de o recomandare, de preferat firma / echipa care sa preia lucrarea si sa o finalizeze intr-un interval de 2-3 saptamani. 

 

Multumesc

 

PS. Ce s-a facut pana acum: instalatia electrica si cea sanitara, indreptare pereti baie si bucatarie, faianta baie si bucatarie, gresie bucatarie. Ce ar mai fi de facut: gresie hol si baie, aplicat lavabil in 3 camere + hol + baie (tavan) + bucatarie + debara + camara + balcon, 2 pereti cu tapet, inlocuit plinte parchet in camere, finisat zidaria in zona usilor.

 



#2
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 04 august 2017 - 08:09

Sunteti foarte optimisti. Noi ne-am apucat de renovat la 1 octombrie si ne-am mutat pe 12 aprilie. Renovare completa, apartament de 4 camere. E drept ca partea de constructii s-a terminat prin ianuarie, apoi a fost mobilatul si mutatul.

 

Noi am avut un mester pentru instalatii, zugravit, gresie/ faianta, altul pt parchet (am pus parchet masiv), o firma pt usile interioare si bineinteles una pt termopane.



#3
Adriana mica

Adriana mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.200 mesaje

Postat 04 august 2017 - 08:31

Pai si noi am avut persoane diferite.

 

Tipul care ne-a facut instalatia electrica si pe cea sanitara a fost super profi, usile le-am comandat la Pinum si asteptam sa fim sunati cand sunt gata (tot ei le vor monta). In camere nu facem modificari mari, doar reimprospatam lavabilul pe pereti si schimbam plintele. 

 

Partea cea mai mare a fost schimbat gresie si faianta pe hol, in baie si bucatarie. Evident, cu lucrarile de reparatii aferente.



#4
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 04 august 2017 - 15:42

Iti las nr de telefon al cuiva de care eu am fost multumita. 0724856916 



#5
astridhappy

astridhappy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 20 decembrie 2017 - 20:53

Noi am renovat cu o firma de design interior, pentru ca vroiam si o improspatare de decor nu doar de zugraveala. Este adevarat ca ni i-a recomandat o prietena, dar, desi greu de crezut, am iesit mai ieftin decat facusem noi socoteala (pentru ca ei aveau furnizori cu preturi preferentiale - probabil pentru ca ii stiau ca iau cantitati mai mari) plus c au supravegheat ei muncitorii nu a trebuit sa stea cineva de-ai casei dupa ei si cand a fost gataau facut si curat. Si a durat si mai putin decat am fi facut noi printre picaturi -. Au aici site si puteti vedea la proiecte si cateva poze de la noi :) de acasa, atat de mandri am fost de um a iesit :)...ii cheama inova design, ca sa nu pun aici chiar link la site ..


Editat de astridhappy, 20 decembrie 2017 - 20:55 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -