Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2018

martie 2018 sarcina gravida

393 raspunsuri la acest subiect

#371
CrissaYsc

CrissaYsc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 13 noiembrie 2017 - 19:34

Salutare! Laura, ma bucur ca sunteti bine si ai mai scapat de stres, nici nu aveați cum sa fiti altfel  [:)]

Mie nu mi-a spus dr nimic de analiza aia, posibil asa cum spunea si ella sa o recomande doar daca iese ceva in neregulă la glicemie, mie mi-a iesit buna. Nu mai am răbdare până pe 21 sa vad bebelina  [:-)))]

Bun venit noilor membre in grup, sarcina usoara si la termen sa aveti. 

Seara buna 



#372
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 14 noiembrie 2017 - 06:44

Poi mie nu mi-a dat-o pentru ca mi-a gasit ceva la analize ... nici nu am facut inca analize de sange pe trimestrul 2 ... de abia mi-a dat in aceeasi zi trimiterea pentru analize ... deci nu stiu ce sa zic .. oare or fii ceva probleme si nu a vrut sa imi spuna? foarte ciudat ... :(

Ce face bebelina ta? E activa tare? Cum te mai simti?Pupici



#373
diana.16

diana.16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 14 noiembrie 2017 - 17:45

Laura, acum sa nu stai cu gandul ca daca ti-a zis sa o faci inseamna ca e o problema! Nu e nicio problemă. Bebe e bine. Cred ca depinde  de doctor. Si eu am o prietena careia i-a dat. Si mai am altele carora nu le-a dat nicio vitamina, acid folic sau no spa. Depinde de medic. Unii nu dau nimic, altii dau prea multe :))



#374
AndaStela

AndaStela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 14 noiembrie 2017 - 18:37

Buna fetelor...sunt doua grupuri pe fb...unul cu martie aprilie...si unul cu martie separat...probabil si unul cu aprilie separat. Am dat add la ambele.

Noi am fost la morfo si e totul in regula, e fetita! Fetelor...va mai intrebam eu, voi unde simtiti miscarile bebelului? Eu le simt numai pe jos...dar jos la linia chilotului...si ciudat ca la eco era cu capul in jos. Am vazut.o cum se mangaia pe fata si a si cascat. Iar cand doc a facut o manevra sa o miste ea, suparata, ne.a intors spatele. Va recomand un doc, Life before birth - In the womb. Mi se pare fascinant!



#375
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 15 noiembrie 2017 - 06:45

Buna Diana, da asa este ca depinde de fiecare doctor, dar in acelasi timp tu stii foarte bine ce panicoasa suntem noi acum de cand sunt mamici in devenire :)) Ce sa facem? Astea suntem ...Eu nu iau decat acid folic ... Tu? :*:*:*



#376
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 15 noiembrie 2017 - 06:50

Buna Anda, si eu sunt in ambele grupuri de pe Facebook deci ne vom vedem si acolo in curand inseamna. Cat despre miscarile lui bebe eu inca nu pot spune nimic pentru ca al meu cred si vreau sa cred ca e cam puturos ca nu vrea sa miste si sa o bage si pe mami in seama :(:(:( M-ai facut sa zambesc cand ai spus ca pitica ta casca acolo in burtica ... Cred ca ai obosito prea tare si ii era somnic la fata ... Normal ca v-a intros spatele daca voi o stresati si o mutati de unde sta ea bine :))) Unde gasesc acest documentar iubita? as vrea sa il vad si eu ... Multumesc si pupici :*:*:*



#377
rocsa

rocsa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 15 noiembrie 2017 - 08:09

Si eu m-am inscris in grupul de mamici de martie 2018. Pe celalalt nu l-am gasit. Saptamana viitoare avem morfologia. Abia astept. Ma inghionteste toata ziua, dar are si momente cand doarme (cred). Sta numai jos si loviturile mi le aplica in ovare si vezica. Eu iau de la 4 luni femobion 2. 



#378
CrissaYsc

CrissaYsc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 15 noiembrie 2017 - 18:52

Cand am fost la ultima eco era cu capul pe la buric asa si picioarele in pelvis. Numai acolo fff jos o simt cum mă bumbaceste. E fff activă toata ziua  [:)]



#379
rocsa

rocsa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 15 noiembrie 2017 - 20:34

Fetelor v-ati gandit la nume? Eu nu am nicio idee. Sigur o sa o cheme Ioana.



#380
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 16 noiembrie 2017 - 06:54

Neata dragele mele. Ce faceti voi azi? Cum va simtiti? Burticile ce va fac? Piticii ce zic? Ceva noutati? Pupici :*





Etichetat si cu martie 2018, sarcina, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -