Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cartelul conduce Romania

cartel mafie psd

187 raspunsuri la acest subiect

#51
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 14:45

Lucialu - cred ca cea mai buna definitie a postarilor tale sunt intr-o imagine cu mentiunea ca nu ai nici un subiect ci esti un Jedi contra nu se stie cui, nu conteaza nici subiectul nici apartenenta oricare ar fi aceea pe principiul:

 

"Sunt pentru contra"

 

[:)]

 

 

Jedi? [:D] si in filmul ala al tau, eu am voie sa fac ce vreau cu laserul?  [:-)))] daca ma inspir de la Zoro, incalc vreo regula? [:-)))]

 

Redactor, desigur. [flo2]

 

Unde dai si unde caprā. Ce e Ponta amu? Dar Grindi, interimar la ce?

 

”Intrebare pentru noua conducere a Secretariatului General al Guvernului (SGG) privind arhiva SIPA

Ce se intampla in aceste zile pe scena politica confirma, o data in plus, justetea motivelor pentru care UNJR si AMR s-au impotrivit MODULUI in care ministrul justitiei Tudorel Toader a initiat și elaborat hotararea de guvern, asumata de Guvernul Grindeanu, prin care arhiva SIPA va fi inventariata din nou.

 

"Pe scurt, actiunea ministrului justitiei Tudorel Toader nu doar ca nu ofera nici o garantie privind lamurirea problemelor legate de actiunile si raspunderea comisiilor de inventariere ale arhivei SIPA, dar prin modul sau de actiune, lipsit de transparenta, a renascut suspiciunile ca Guvernul si majoritatea parlamentara care il sustine doresc sa foloseasca arhiva pentru santajarea magistratilor”, am spus intr-o scrisoare comuna adresata premierului Grindeanu pe data de 1 iunie 2017.

Am sustinut ca, prin neincluderea unor magistrati din comisia de (re)inventariere a arhivei SIPA, ministrul justitiei Tudorel Toader a ales “o solutie ce pare focusata pe preluarea controlului politic asupra continutului acestei arhive”.

HG 410/2017 prevede ca acea comisie de inventariere va fi compusa din 5 membri: doi de la Secretariatul General al Guvernului, doi de la Ministerul Justitiei si unul de la ANP.

Toate aceste persoane care vor reinventaria arhiva SIPA sunt, asadar, numite politic si sub autoritate politica.

Conducerea Secretariatului General al Guvernului tocmai a fost schimbata, fapt ce se va reflecta implicit si asupra comisiei de inventariere.

Este legitim, asadar, sa intrebam noua conducere a SGG cine din cadrul acestei institutii, dupa publicarea HG 410/2017, a intrat in arhiva SIPA si pe cine noua conducere va delega sa intre mai departe in arhiva.

Toate aceste incertitudini confirma inca o data cat de lipsit de incredere este procesul de reinventariere al arhivei SIPA, initiat intr-un mod atat de netransparent de ministrul justitiei Tudorel Toader.

Pe scurt, in aceste momente de nebuloasa politica, o comisie formata numai din oameni numiti politic si sub autoritate politica, intra in arhiva SIPA si au, implicit, acces necontrolat la informatiile de acolo.

Cat timp HG 410/2017 este in vigoare va exista mereu suspiciunea ca decidentii politici vor sa foloseasca arhiva SIPA in interese proprii.”

Dana Gârbovan

https://www.dcnews.r...nea_546519.html


Editat de lucialu, 17 iunie 2017 - 14:46 .


#52
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 15:03

Lucialu - uneori ma gandesc ca esti Dana Grecu. Daca nu esti ea, cred ca ar fi fain sa va urmarim discutand politica. 

 

Esti documentata si clara. [cupisi]



#53
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 15:37

 

Cei care se revolta acuma nu au mai putut suporta opinca lui pe gatul lor.

 

 

Dacă e chiar așa, pentru mine asta e o evoluție. Nu mai vreau un alt Boc. În condițiile astea nu îmi pasă nici cum se vede din afară totă tărășenia. Dacă un premier spune că el nu se supune orbește partidului indiferent de lege, e o evoluție, nu contează cine e premierul și partidul. Nu că m-ar amăgi niște pași mici, oricum evoluția nu e neapărat ca un grafic ce merge continuu în sus. Dar e altceva decât am văzut până acum.



#54
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 16:29

Cred ca Grindeanu cand a acceptat sa fie prim-ministru era hotarat sa faca cum ii spune Dragnea. Dar dupa ce a vazut ce a declansat el cu OUG 13 (la presiunea lui Dragnea si a propriului guvern) si si-a dat seama ce vor aia sa faca s-a situat de partea responsabilitatii politice. 

Asta s-a vazut in momentul in care l-a adus la justitie pe Tudorel Toader. Tudorel Toader a refuzat sa-i dea jos pe sefii DNA si ICCJ, ceea ce a starnit furia lui Dragnea.

 

A cerut ajutorul lui Ponta (asta nu imi place, dara daca ajutorul astuia e bun pentru indepartarea lui Dragnea...) pentru a se face frate cu dracul pana trece puntea.

 

Catalin Ivan, europarlamentar PSD, spune ca daca motiunea de cenzura trece si Grindeanu cade PSD-ul nu va mai fi la guvernare.

Motivul: Niciun Presedinte cu scaun la cap, care a obtinut o deschidere formidabila a Romaniei pe plan extern nu va mai numi un prim-ministru dintr-un partid care face motiuni de cenzura propriului guvern si care e dispus cu o usurinta uluitoare sa arunce tara in haos.

 

In ceea ce le priveste pe cele 3 doamne, trilingva Olguta,  Carmen fosta prefecta de Teleorman si Sevil cea cu sot adept a lui Bashar Al-Assad ma bucur ca a scapat de ele si sper din tot sufletul sa nu le mai vad mutrele in niciun guvern.

Prost pregatite, cu gura mare, si-au depasit cu mult conditia.



#55
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 17:16

Lucialu - uneori ma gandesc ca esti Dana Grecu. Daca nu esti ea, cred ca ar fi fain sa va urmarim discutand politica. 

 

Esti documentata si clara. [cupisi]

 

 

 

Daaaaa, la emisiunea aia cu Lidia si Vaporovici! Eventual sa il aduca si pe nenea Radu Tudor,  ca sa ne simptem bine si sa ne dam in bobi. Iiiiîuuuu! Redactor, cu ce ti-am gresit? Chiar asa parere " buna" ai despre mine?



#56
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 iunie 2017 - 09:49

Olguţa Vasilescu, ministrul demisionar al Muncii, anunţă că punctul de pensie va creşte de la 1 iulie la 1.000 lei, nefiind probleme în acest sens din cauza situaţiei politice. Vasilescu a precizat că nu este o fractură în PSD, fiind convinsă că moţiunea de miercuri va trece.

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#57
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 18 iunie 2017 - 10:35

Lucialu - sper ca nu te-ai suparat- nu asta e intentia mea  [flo2]



#58
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 18 iunie 2017 - 10:52

Barbata-miu ii zice Gica contra nu Jedi contra  [:-)))]



#59
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 iunie 2017 - 10:58

Toata porcaria asta e mai interesanta decat o finala de campionat mondial in fotbal.  [alcool]  [pk]

 

Spun astia niste aberatii.

 

Ce mai conteaza ca nu accesam fonduri europene, ca Putin ameninta cu razboiul daca Suedia intra in NATO. Noi o tinem langa cu scandalurile. 

Noi in Romania trebuie sa fim franti de unul si de altul pentru a fi  o prada mai usoara.

 

Ce mai conteaza ca Ilescu (tatucul PSD)  e acuzat de crime impotriva umanitatii?



#60
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 18 iunie 2017 - 11:30

Toata porcaria asta e mai interesanta decat o finala de campionat mondial in fotbal.  [alcool]  [pk]

 

Spun astia niste aberatii.

 

Ce mai conteaza ca nu accesam fonduri europene, ca Putin ameninta cu razboiul daca Suedia intra in NATO. Noi o tinem langa cu scandalurile. 

Noi in Romania trebuie sa fim franti de unul si de altul pentru a fi  o prada mai usoara.

 

Ce mai conteaza ca Ilescu (tatucul PSD)  e acuzat de crime impotriva umanitatii?

Corect!

Lupta pentru putere este "originala" in Romania!

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  azi.jpg   91,01K   0 descarcari




Etichetat si cu cartel, mafie, psd

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -