Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Pinguini lesinati de fericire


895 raspunsuri la acest subiect

#21
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 28 mai 2017 - 12:27

Pe mine m-a așteptat Silvia dimineața cu mic dejun pregătit de ea, inclusiv cafea :). Aranjat estetic, gustos, sănătos (ou ochi, pâine prăjită, morcovi și roșii plus o piersica in care a făcut o steluță, a decupat pielea :)). 

 

Am pus pe foc un gulaș unguresc, Silvia a salvat din ghearele lui M o păsărica, un sticlete, e pui. A citit pe net ce sa facă și a plecat in pădure sa ii caute un cuib unde sa îl lase. Asta după ce ii aranjase unul in camera ei :). 

 

E soare, e cald, stau pe terasa și W aleargă prin curte. La ora 14 o duc pe Silvia la grajd și eu cu prietena mea mergem sa huiduim pe insula, luam fika la restaurantul hotel unde lucrează diana peste vara, e unul din cele mai luxoase și scumpe de pe insula. E in partea estica a ei, traversam insula oana acolo. 

 

Zile cu soare va doresc! 



#22
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 28 mai 2017 - 13:46

Mihaela, cred ca mergeti sa haladuiti pe insula, asta daca nu cumva e vreum meci si mergeti sa I huiduiti pe cei din echipa adversa:-)

Si la noi e o vreme superba zilele astea. Ce placut e sa mi beau cafeaua in balcon printre flori.
Azi avem program de karate si parc.
Sunt si in pregatiri pt ziua lui Eric, ieri am rezervat la locul de joaca la trambuline,cu greu am gasit si e cu aproape o Luna inainte.

#23
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 28 mai 2017 - 15:38

Si aici e soare si frumos.

 

Sunt la Romexpo - am fost la Bookfest, am iesit cu o sacosa plina cu carti si cu un zambet pe buze, dupa prezentarea cartii lui Andrei Craciun facuta de Andrei Gheorghe (da, acel Andrei Gheorghe  [:)] )

 

Am mancat apoi un bors de peste si midii in sos de vin la Victorita pescarita, iar acum stau la o cafea la soare.



#24
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 28 mai 2017 - 20:18

Mihaela, cred ca mergeti sa haladuiti pe insula, asta daca nu cumva e vreum meci si mergeti sa I huiduiti pe cei din echipa adversa:-) Si la noi e o vreme superba zilele astea. Ce placut e sa mi beau cafeaua in balcon printre flori. Azi avem program de karate si parc. Sunt si in pregatiri pt ziua lui Eric, ieri am rezervat la locul de joaca la trambuline,cu greu am gasit si e cu aproape o Luna inainte.

 

hahaha, n-am văzut corectarea mobilului, desigur ca am hălăduit :) și n-am huiduit pe nimeni :). 



#25
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 28 mai 2017 - 20:40

Bună seara și de la mine!

 

Nu mă laud cu prea multe (ieri am dormit la prânz, chestie care mi se întâmplă cam de două ori pe an :)).

 

Anja, îmi pare rău că juniorul nu a ajuns în finală. Poate data viitoare... Întrebai de zugrăvit: nu zugrăvesc deocamdată (poate în toamnă). Acum doar mut mașina de spălat lângă baie (e în bucătărie) și am dat găuri în pereți și am schimbat ușile la o nișă unde stă mașina (că ușile vechi nu se deschideau aiurea pentru mașina de spălat).

 

Vă pun o poză cu familia Garfield de la mama :). Poza nu e clară, că nu aveam lumină.

 

Familia Garfield.jpg



#26
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 28 mai 2017 - 20:54

Si aici e soare si frumos.

 

Sunt la Romexpo - am fost la Bookfest, am iesit cu o sacosa plina cu carti si cu un zambet pe buze, dupa prezentarea cartii lui Andrei Craciun facuta de Andrei Gheorghe (da, acel Andrei Gheorghe  [:)] )

 

Am mancat apoi un bors de peste si midii in sos de vin la Victorita pescarita, iar acum stau la o cafea la soare.

Da, sigur! Cand am fost noi la expozitia de pisici, Victorita pescarita nu avea deschis.

Ei, bine ca ai fost tu! Mie imi spusese CCS de victorita asta inca de cand era plecat.



#27
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 28 mai 2017 - 22:29

Poate facem o intalnire pinguineasca la sus-pomenita Victorita



#28
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 00:31

Da, sigur! Cand am fost noi la expozitia de pisici, Victorita pescarita nu avea deschis. Ei, bine ca ai fost tu! Mie imi spusese CCS de victorita asta inca de cand era plecat.

 

Si cand am fost eu la matze era inchis - no, m-am sacrificat si am mancat mici  [:-)))]



#29
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 00:42

Iar apropos de matze, azi am avut o experienta traumatizanta rau: 

 

Vazusem pe FB un anunt al unei tipe care a salvat 17 pisici adulte si 32 de pui dintr-o casa din Baneasa care a doua zi urma sa fie demolata. Bun, ale mele au trecut in ultimul an prin n diete, si acum suntem pe diabet management cu Mianna si pe fibre cu Max. Imi ramasesera cateva kilograme bune de alte tipuri, pe care voiam sa le donez. 

 

Iau legatura cu tipa, imi da adresa si ma duc. Ok, adresa era intr-un apartament de bloc. Initial am presupus ca acolo locuieste ea, si ca pisicile-s in alta parte.

 

Nope. Pisicile erau in apartament! Toate intr-o camera! In restul apartamentului erau alte pisici. Per total estimez ca are vreo 40 (a mai apucat sa dea din astea noi). Intr-un apartament! 

 

Nu, oricat de mult iubesc pisicile, nu-s de acord cu asa ceva. Nu vreti sa stiti cum mirosea in casa aia... ok, facem gesturi nobile, dar ar trebui sa aiba o limita. 

 

Am reusit sa plec fara vreun pui mic - desi vreo 3 se catarasera pe mine... Nu ma pot decide insa sa-mi traumatizez pisoii din dotare, aducandu-le un colocatar strain mic si agitat. 

 

A fost pentru prima data in viata mea cand am simtit nevoia sa beau ceva cand am iesit de acolo. Aveam un nod in stomac.



#30
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 02:44

Am studiat si eu legea si,intr adevar, cetatenia Romana o are orice copil cu cel Putin unul din parinti cetatean Roman.
In practica trebuie Inscris certificatul de nastere la starea civila iar pt asta certificatul Canadian trebuie supralegalizat. Asta pt a putea obtine pasaport romanesc pt copil. Victoria_ Mami, daca te Mai intereseaza, taxa consulara pt inscrierea certificatului de nastere s a desfiintat, ramane doar costul pasaportului, cred.

Editat de Fleurdelise, 29 mai 2017 - 02:48 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -