Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


950 raspunsuri la acest subiect

#31
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 09:54

O sa caut si foaia pe care scria pregatirea pt ET dar asa.mi amintesc ca mentiona sa fie vezica plina iar pt retrovers goala.



#32
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 10:08

Laurita asa scrie in foaie iti spun eu, doar ca eu nu am stiut cum e uterul meu....pana la transfer (nu am dat importanta la asta) si m-am prezentat cu vezica plina....cd a zis ca e retrovers deja era prea tarziu ca sa mai fac ceva...adica sa ma duc la baie sa o golesc...si na ma gandesc ca poate de aici esecul...

Problema nu e ca e gravida pb mea e ca a ramas cd am facut eu transferul si mereu ma gandesc ca asa ar fii trebuit sa fiu eu...



#33
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 10:27

Eu din cate stiu vezica se doreste a fi plina pentru a putea intra lejer prin col catre uter cu cateterul ... Mie luni la transfer mi.a cerut vezica plina si dupa transfer mi.a spus ca pot goli vezica... Daca era ceva beneficiu pt implantare ma punea sa stau mai mult... Zic si eu , nu?



#34
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 10:33

da,Moti,e exact cum ai scris tu  [:)] da'cum eu mereu am avut in cap sa stau mult in pat dupa,am fost cu vezica goala.desi nu cred ca ajuta niciuna nici alta la implantare.da,sa intre cateterul mai bine si sa plaseze embrionii unde trebuie.da'ei au ochiul format,fac proceduri de-astea ca bucatarii chefi preparate de vaza intr-un restaurant cu renume... [alcool]



#35
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 11:37

Si eu stiu asa ca vezica se cere plina pt a se ghida mai usor, dar chiar nu cred ca există vreun beneficiu la implantare, de exemplu eu la fiv o aveam asa plina ca aveam impresia ca imi voi da drumul pe dr si rezultatul a fost negativ, la fet am avut-o aproape goală chiar se agita dr la mine si implantare am avut.



#36
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 13:20

Ligiutza nu sh cum as putea sa te alin,viața e putin nedreapta,stiu ce simți,stiu foarte bine,verișoara mea de 19 ani trb sa nască din clipa in clipa si cu toate ca nu este ea vinovata de tragedia mea,tot sunt suparata pe Dumnezeu ca ea o sa își țină in brate fetița iar eu.....oare ea la 19 ani si prietenul ei o sa fie părinți mai buni decat mine si soțul meu?!Oare  ea care a facut copilul pt motive total greșite merita mai mult ca mine?!Nu am rasp la nici una din întrebări  si nici nu o învinovățesc pe ea de nimic dar e greu sa nu compari lucrurile.

Te imbratisez cu drag si sper din totul sufletul ca intr-o zi sa te răzgândești si sa mai încerci odata daca mai ai putere.

 



#37
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 13:26

Cat despre vezica sa va povestesc despre cele 2 transferuri ale mele,la primul am băut 3 paharele din alea de plastic cu apa înainte de transfer pt ca asa mi-a spus asistenta,dupa ce au facut transferul am stat pe masa aia cam 20min si pipi nu am facut decat dupa vreo 2h,la al doilea transfer la

clinica era un haos total si asistenta nu mi-a mai spus sa beau apa dar înainte de transfer a venit si ma intrebat daca am băut apa i-am zis ca nu si ma intrebat daca simt nevoia sa fac pipi i-am rasp ca da  si nu a mai fost nevoie aa beau apa,transferul a

fost facut de un alt doc care zc ca el nu are nevoie de eco sa faca transferul si ca e mai mult pt mn sa vad eu ce si cum,blah,blah,am mai stat pe masa aia vreo 20min si pipi am facut imediat dupa ce m-am îmbrăcat.

La ambele transferuri am avut beta pozitiv.



#38
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 15:10

Ok, deci a picat si asta cu....e vina mea ca aveam vezica plina si acolo scria sa fie goala....nu a fost sa fie....



#39
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 15:11

Offf Dana0 dar parca e prea nedreapta viata asta cu unii si prea darnica cu altii....si nu ma refer doar la copii



#40
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 15:26

Ligi nu e vina noastra ... si eu ma simteam vinovata ca am pierdut sarcina la 5 luni dupa ce m-am chinui ... acum as fii nascut pe ingeras ... Am ajuns la concluzia ca orice as face sau ce as fii facut nu eu sunt cea care decide ... 

 

Caz real ... inca am ramas in grupul mamicilor din luna iunie 2017 iar de vineri s-au rupt membranele unei mamici, au internat-o si au reusit s-o tina pana luni la ora 15:57 cand a nascut un baietel ... au vrut sa implineasca 35 saptamani... i-au facut si injectabil pt maturarea plamanilor... acum bebe e bine , in incubator dar destul de voinicel... A fost ora la care mi-am facut eu ET ... M-am gandit ca as fii putut eu sa nasc dar asa este viata ... Oluam de la capat pana reusim... 

 

Te pupacesc dulce si capu sus , cineva acolo mai ne si uimeste cateodata ... 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -