Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


950 raspunsuri la acest subiect

#21
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 02:22

Lore 3 felicitări pentru inspecție.
Clemence super beta! Sa ajungi la termen cu sarcina!
Motisor sa fie lipicioși puiutii!
Mia să fie lipicioși puiuții!
Soțul are super spermograma. 160 mil.
Da este Terato, că nu a ieșit 4%, dar mai fluctuează.
Luna viitoare poate să iasă 10% chiar, i- a ieșit soțului meu așa o data .
Cum ți-au zis și fetele din 160 mil 1% e mult mai bine decât 4% din 20 mil. Spermograma proasta înseamnă  10 mil în total, și motilitate 15% maxim, forme 2%
Aura nu trebuie să știm noi nimic despre ale fiv-ului. Dar de disperare....
Îți țin pumnii în continuare! [flo2]
Daca reușeam nu mai citeam atât, citeam și eu o carte, mai vedeam un film.
Parca am fost blestemați. As fi putut rămâne natural după cum spun medicii, ba chiar cu gemeni in unele luni, dar nu aveam spermograma buna. Iar la fiv, nu prea aveam ovo. 
Velvet poti lua orice melatonina, de obicei mă întreabă fetele de care am luat și de- aia am scris.
Dea am ajuns băbuță cu atâtea incercari. Nu credeam când am venit aici. Și și la propriu. Am o gramada de par alb și mă abțin să mă vopsesc deocamdată.
Știam că se vor bucura și fetele vechi de pe forum și că or sa apară sa mă felicite. În primul rând speram sa mai intre pe forum. Suntem cumva ca niste vechi camarade care au fost în aceeași lupta. Unele s- au întors acasă demult, altele sunt inca pe câmpul de lupta. Tot cam in lupta sunt, un pic altfel, dar intrezăresc limanul acum. Până acum nu de vedea.
Mia mersi pt drepturile de autor. [:-)))]
Alia și eu am citit la fel, deci nu sunt singura. De- aia am zis că e ok sa se ia după ovulație până la menstra. Iar în timpul Fiv, doar daca e medicul de acord.
Mă bucur că ai mai intrat pe forum că știu că te bucuri. Și eu mă bucur și de- asta dar și ca te - am mai " auzit vorbind" [flo2]
Ce îți fac baiețeii? Sunt sănătoși, voioși și cuminți?
Cum e sa fii mămică de doi băieți?

 



#22
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 07:24

Neatza fetelor  [flo2]

Multumim Dea pentru casuta, fete sa o umpleti de bebei.

Va pup pe toate.



#23
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 07:26

Neatza fete cochete  [flo2]

 

Mia apropo de spermograma sotului ... la ultima analiza a avut 1,6 mil cu 1% viabili dar n mobili ... eu zic ca sotul tau a avut super productie .

 

Multumesc tuturor pentru urarile si gandurile bune... 



#24
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 07:40

   Ligiuta,te mai vede omul si pe tine...daca tot ai intrat turuie putin ce mai faci.

   Mia,nu caut mesajul anterior,dar scriai ca ai 2 XB si am presupus ca i-ai pus pe ambii.Drum bun si sa ajungi fara peripetii la destinatie!

   Alia,tot nu mi-ai raspuns la intrebare:))

   Dana,era o gluma ca isi face efectul melatonina,eu nu iau...eu dorm ca pruncii si dorm minim 7h.Rar se intampla sa am un somn agitat,poate o data la 3-4sapt.

   O zi faina tuturor!



#25
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 08:11

Deutza   [flor]



#26
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.615 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 08:15

neata  [flo2]

 

Maru multumesc  [pup]

 

Ligia  [flo2] 

 

va pup.



#27
clemence

clemence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 09:23

Fete dragi, va multumesc din suflet pentru gandurile bune transmise  [flor]

 

Motisor, Aura, Mia sa fie lipiciosi puiutii, sa se cuibareasca bine si sa stea cu voi pana la termen.

 

 

Va pup pe toate! [pup]


Editat de clemence, 10 mai 2017 - 09:27 .


#28
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 09:35

Despre mine mai nimic, mi-am mai revenit din depresie dar tot nu am o directie, va citesc zilnic, ma bucur enorm pentru reusitele fetelor, dar ma si sperii cand vin cu vesti urate cum a fost la Dana0...si iar ajung la concluzia ca decat sa trec prin asa ceva mai bine negativ de la inceput...Poate sunt o fricoasa, doar ca nu stiu cat as reusi sa imi mai revin dupa asa soc.

Imi e foarte greu la serviciu...am o colega gravida care a ramas exact in perioada in care am facut eu transfer si o vad zilnic cum ii creste burtica....ma bucur pentru ea dar....stiu sunt egoista ma gandesc ca eu trebuia sa fiu in locul ei ca eu am facut atatea injectii si m-am chinuit...si atunci iar cad in depresie...bine ca nu ma tine mult...doar ca ii fac rau sotului...cand ma vede asa de amarata.

Si mai e si chestia ca nu am cu cine vorbi nu ma intelege nimeni si de sot ma feresc...ca stiu ca ii face rau. Prietena cu care vb cel mai mult e acum graviduta...si e destul de aiurea situatia.

In rest incerc sa ma obisnuiesc cu gandul ca nu am alta sansa  decat prin FIV (pe care nu vreau sa il mai fac...)

Dea sau fetele care au mai multe la activ, intrebare: Conteaza atat de mult dc vezica e plina sau nu la transfer? Eu am avut -o plina dar am uter retrovers....si ma gandesc ca poate de acolo nereusita mea...

Hai ca am zis ca scriu un pic sa ii raspund Deei si uite am ajuns sa scriu romane.

Velvet [alcool]  [flo2]



#29
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.615 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 09:45

Ligia  [alcool] eu am avut-o mereu aproape goala.la ultimul FET,cel mai recent,sa zic,ca poate n-o fi ultimul,cine stie?,dr n-a fost prea multumit ca nu era mai plina.dar cu gandul sa stau cat mai mult in pat dupa transfer,n-am baut niciodata apa.maxim jumate de kg.la uter retrovers nu stiu care-i treaba.



#30
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 09:51

Maruselu,multumesc [flo2] ,Ligiutza,eu daca aveam colega gravi,eram in depresie clar,oricum sunt,sigur influenteaza si vremea asta naspa,abia ma tarasc la job si inapoi,si acasa abia fac din greu,aş zace asa zile in sir fara sa ma ridic.La fel si eu incerc sa ma ascund sa nu supar soata ,ca nu vreau sa.l deprim si pe el.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -