Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Wellborn clinica


15 raspunsuri la acest subiect

#11
daveheart

daveheart
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 10:31

Hello, hello fetelor....nu mai e nimeni care sa faca vreo inseminare/fertilizare la aceasta clinica?



#12
daveheart

daveheart
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 10:42

Pe 1 Iunie am facut si eu prima inseminare si sper ca si ultima....adica sa fie cu reusita. Stiu ca sansele nu sunt f mari, dar cine stie, poate vom fi in procentul de reusita.

 

Ma dor in continuare sanii, probabil de la hormoni si ieri am avut niste scurgeri apoase care ma gandesc ca sunt de la Crinone, nu mi l-oi fi aplicat corespunzator.



#13
daveheart

daveheart
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 10:49

Mi-am propus sa nu caut semen...bine, oricum inca este devreme pentru asa ceva ca sunt abia in a 6 zi de la inseminare.

 

Singurul lucru cu care nu sunt impacata este faptul ca nu mi s-a facut o ecografie in ziua inseminarii sau macar cu o zi inainte si habar n-am cum am stat.

 

Pe 29 Mai am facut ultima ecografie si pe ovarul drept aveam 3 foliculi: 15,13 si 12. Endometrul f buna. Mi-a mai dat sa fac in seara aia inca o injectie de Menopur.

Pe 30 Mai mi-a spus ca la ora 22 sa fac Pregnyl de 5000 si o injectie de Diphereline de 0,1 in concentratie dubla iar pe 01 Iunie la ora 10 dimineata s-a facut inseminarea.

 

Nu stiu daca este obligatoriu, dar nu am simtit nu stiu ce impunsaturi la ovare. habar n-am daca foliculii au ajuns la maturitate, daca nu s-au spart inainte sau daca au ramas nesparti....asta este singurul lucru care ma roade.

 

Clar, daca aceasta inseminare nu iese si hotaram cu Dr sa mai facem una, voi cere o ecografie inainte cu o zi de inseminare sau macar a doua zi.



#14
daveheart

daveheart
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 11:02

Si ca sa scap de moderare, mai bag un mesaj :)

 

Spermograma in ziua inseminarii a iesit bine. Mi-au fost introdusi 14,4 mil de spermatozoizi si daca am citit bine, dupa spalare mobilitatea a crescut la 80% fata de 40% cat era inainte...am impresia totusi ca toti sunt de tip B, nu din cei f rapizi...bine pana la urma trebuie unul bun si la mine un ovocit bun ca sa fie reusita.

 

Pe 15 Iunie ar trebuie sa fac analiza de sange dar sigur nu voi avea rabdare pana atunci si ma gandesc ca daca il fac la 12 zile de inseminare va fi OK...cu doua liniute...am zis :)



#15
enlina

enlina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 septembrie 2018 - 23:20

Buna !



#16
enlina

enlina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 septembrie 2018 - 23:27

Buna !Am facut trei inseminari la Wellborn cu spermograme bune17 mil de spermatozoizi si motilitate buna dar nereusite.Am schimbat clinica si am facut a patra inseminare  pe ciclu natural cu un singur folicul de 19 mm si cu o spermograma mult mai slaba (doar 7 mil de spermatozoizi cu motilitate lenta )care culmea a reusit desi medicul a spus ca avem sub 5 la suta sanse.La 10 zile post iui aveam test de sarcina pozitiv si la 14 zile un betahcg de 206 care a crescut repede in trei zile la 1250.Am obtinut o sarcina sanatoasa si fara probleme.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -