Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


1085 raspunsuri la acest subiect

#21
mia20

mia20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 11:58

Laurita, din pacate de tampitii astia avem parte zilnic.. Eu am trait sa ascult si urmatoarea fraza. Fiind la masa cu un cuplu care au un copil pe cale naturala obtinut f usor a venit vorba de un alt cuplu ( culmea..acestia fiind si nasii copilului lor) care s-a tot chinuit sa faca un copil si intr un final ea a mers pentru un Fiv din care a rezultat un copil mult dorit..la care ..atentie..ce spune sotul celei care a ramas insarcinata natural : ,,Da..mi se pare foarte ciudat sa te duci sa cumperi practic copilul.. ( se referea la faptul ca dai bani acolo si pt tratamente etc..) Deci mi -a  stat mancarea in gat efectiv..am zis ca asa ceva..( deci ei fiind cumva si rude..caci cuplul care a apelat la Fiv le-a mosit copilul) ..Cum sa spui asa ceva? Sincer...mi se invarte capul numai cand ma gandesc cum pot unii sa judece durerea altora..( nu stiau ca si noi suntem tot la ,,cumparat,,copii:))))))  Din pacate nivelul de educatie al unora este atat de jos incat atinge solul..si oricat ai avea momentele tale de liniste ..cand auzi astfel de idei iti vine sa  [batcap]


Editat de mia20, 14 martie 2017 - 12:01 .


#22
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 11:59

Fetelor, eu cand simt nevoia merg la biserica sau la manastire, ma rog, incerc sa fac ceea ce se cuvine, dar nu m-am spovedit si nici nu am discutat cu nimeni despre fiv, nu am vrut sa ma judece nimeni pt ca asa cum spuneati si voi, doar cineva care a trecut sau trece prin asa ceva stie ce înseamnă o astfel de luptă.



#23
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:03

Ana tu spui ca nu e nici o problema daca faci Fiv si ai un chist acolo aparut dintr o data? Se poate sa duci sarcina asa in caz ca raman? Nu m am gandit ca ar putea sa influenteze la implantarea ...doamne ce dusa sunt.

Ma gandesc ca doar sa imi fii aparut un chist imi poate provoca scuegerile. 



#24
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:11

Deutza,cred ca si vremea asta nasoala ne face sa avem stari depresive.Eu abia astept sa inverzeasca/infloreasca  natura si sa ies la plimbari.Si al meu e un rasfatat si..mi intinde nervii cateodata  exact cand nu e cazul dar de la el i.mi iau putere cand clachez.



#25
AlinaAlina22

AlinaAlina22

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:11

Fetelor, coenzima q10  de care luati? Si ce cantitate pe zi? Oare e bine sa iau si femibion, coenzima q 10 si magne b6 in acelasi timp? Sa iau si myo  sun? Sau e acelasi lucru cu femibion? Am si cateva mutatii( mthfr si pai)



#26
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:15

Si am citit tot acum ca un progesteron mic poate da scurgeri?! Eu nu stiam asta.

Mia si eu am o fetita obtinuta prin Fiv dar proasta si disperata ce am fost la momentul respectiv am spus unor 2 prietene f bune  din oras cu mine  si familiei.

Acum imi pare f rau pt ca le am spus, pt ca in ziua de azi nici nu ne mai salutam ...sigur a spus la toata lumea. Nu imi place sa stie lumea pt ca sigur ar privi o altfel.

De altfel sotia fratelui meu stie si ea , na fiind chipurile tot din familie .Iar daca stie ea cred ca a zis la frati , parinti si tot asa. Acum cum v am zis regret ca am spus .Trebuia doar parintilor si atat. Dar asa e cand esti prost.

Vroiam sa va povestesc o faza cu sotia fratelui.Desi e tanara inca nu a ramas gravida si ce credeti cand a venit de curand pe la noi la masa nu stiu cum a venit vorba de un cuplu care a facut Fiv , si ea desi stia si noi ca am facut zice:

"Da a facut copii la eprubreta"

 A sunat atat de urat la urechile mele , si nu ma asteptam la asta din gura ei , eprubeta .

Pai eu am o fetita superba nu ca i a mea dar toata lumea spune asta, sexi , frumoasa, desteapta e perfecta.

Si daca as putea as tot face asa copii prin Fiv.



#27
mia20

mia20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:17

Alina, eu iau Coenzima Q de 300 mg, un complex de vitamine si minerale A-ZINC ( asta abia l am comandat , mai am din Elevit vreo 10 pastile, si cand le termin incep cu acest complex, inainte de Elevit am luat vreo 3 cutii de Femibion 1, am zis acum sa le mai schimb :))) , Omega 3, Vitamina D - 12 picaturi pe zi , sotul ia Profertil - doua pe zi- si ma gandeam sa-i mai comand si lui ceva ..niste Omega 3..nu avem nicio mutatie - am facut profilul de baza..sper sa te ajute informatiile!



#28
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:17

Fetelor m-a sunat de la clinica ... am ramas cu 2 blasto de z5... cei 2 in z6 s-au oprit din evolutie... asta este... se pare ca am decat o sansa ... 



#29
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:20

Alina eu iau ubiquinol ,ori 3 pe zi de 200 ,ori 6 pe zi de 100,depinde cum gasesc.Magne B6 iau pt ca sunt ff stresata la job si chiar ma ajuta,acid folic si de ieri iau si inositol.Plus ce mi.a dat medicul vit.gnc prenatal si seleniu(pt tiroida)a si tot de ieri iau dimineata pe stomacul gol ulei de cocos(am TSH 2.82 si vreau sa.l scad).Pana la urmatorul fiv ma indop ca pe curcan cu toate astea sper sa dea rezultate bune.



#30
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 12:20

Alina nu are nimic ca iei pastlile astea.

Eu de ex iau aspacardio care contine omega3 si conzimaq10 (100mg) , calciu magneziu zinc seleniu , elevit iau de data aceasta , ca le am primits de la o fata care a renuntat la ele ca nu a reusit, mai iau fier cand si cand si oleovit d3

Si mai sunt o gramada de luat am tot citit ls fete pe aici.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -