Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 143


628 raspunsuri la acest subiect

#41
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:05

Eu in Bucuresti eram ca si tine Laurita ...stres avand 27 firme ce le faceam conta ... Plecam la 7 dimineata de acasa si nu stiam cand ajung seara ... Stres enorm ... Acum ca sunt plecata fin Bucuresti sunt mult mai linistita ... Ca bugetar nu mai sunt stresata dar si salariu e cel mai mic posibil :)))  Pentru mine la 37 ani important este fericirea si sanatatea fata de partea financiara ... Asa ca am renuntat la conta in privat datorita stresului ...



#42
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:34

Va multumesc fetelor  [flor] !



#43
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:34

Multumim de casuta Dea! [flo2] Sper din suflet sa fie o primavara minunata  [flor] 

 Mimi felicitari pt inimioara!!! Sa o ajute Dumnezeu sa bata cu putere! [il]

 

Eu nu prea am ce sa povestesc pt ca sunt tot dezumflata...poate si pt ca inca tot sufar cu maselele...mai ales cea de minte...plus si analizele astea.....si appoi sa nu va zic ca azi am avut o zi de plangacioasa....am plans la scoala asa rau m-am enervat pe copii, am plans azi la stoma ca efectiv nu mai suport atat am umblat si cu dureri de regula....azi injectia nu si-a facut efectul ca bausem cafea inainte...hm...eu habar  u aveam ca nu e voie.....si in plus tot azi mi-am dat seama ca vineri endocrinologul nu va lua in seama analiza de TSH pt ca nu am si FT4... iar eu nu m-am gandit sa testez si aia deoarece nu a cerut dl Barza....apropo Piscotel, asa ii zic lui PK acum de o luna ...e o gluma cu sotul si asa a ramas....sau Barzoiul....si se potriveste :)))



#44
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:37

Apropo ce ziceti? as putea sa iau eu asa de capul meu eutyrox de 75mg?...acum am de 50mg ....dar ca sa scad un pic....defapt sa ajut sa isi faca efectul mai repede, cu cat iau mai din timp cu atat mai bine, nu?



#45
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:43

Lore, nu lua medicamente de capul tau, te rog! Daca nu mergi la medic, scrie-i macar un email si intreaba. Cu hormonii nu e de joaca!



#46
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:48

Motisor,wow 27 firme,eu lucrez la o firma care are depozitul mare si birourile unde si lucrez,un punct de lucru intr.un oras in tara si inca un magazin in Buc.Vanzari se fac din toate 3 .Conta tin pt toate.Salariul nu e chiar ok comparativ cu volumul de munca ff mare.La un moment dat mi.au adus o fatuca sa ma degreveze macar de facturare.Da de unde...cand a vazut cat e de munca a stat cam 2 luni max si a plecat.Oferte am avut sa plec ,cam tot pe aceiasi bani dar am refuzat tot in ideea ca fac bebe si o sa stau 2 ani acasa si ca mutarea la alt loc de munca automat implica alt mare stres pana te acomodezi si m.am gandit si la faptul ca nou venita si hop prenatal(din nou vrabia malai viseaza)uite asa au trecut min.2 ani de la oferte de alt job unde intr.adevar erau aceiasi bani dar nu mai era volumul atat de mare pt ca nu le faceam singura pe toate si mai ales acum ca ma pregatesc de fiv 2 ,unde sa.mi mai caut.La un nou loc de munca nu.ti da libere ,gata te.ai angajat,hop si eu cu medicalul.Am un coleg care mereu i.mi zice ca de ce ma agit si ma stresez atat ,sa le iau mai usor.Poate omu are dreptate si eu sunt de vina ca nu stiu sa stau relax si sa nu.mi pese,da cum naibii sa stai relax cand vezi ca nu ai timp sa le faci pe toate.Nici fara munca nu merge ca abia ce am facut rata la banca pt fiv 1.Hai ca am chef de scris azi,dar chiar simt ca m.am nimerit bine aici cu voi si stiu ca nu sunt singura in situatia asta.Am observat cand scriu si impartasesc cu voi ca ma simt mai bine.



#47
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:48

Apropo ce ziceti? as putea sa iau eu asa de capul meu eutyrox de 75mg?...acum am de 50mg ....dar ca sa scad un pic....defapt sa ajut sa isi faca efectul mai repede, cu cat iau mai din timp cu atat mai bine, nu?

Lore daca esti din București te trimit la endocrinologul meu o doamna foarte drăguța si daca ii explici ca in trecut FT4 era ok si toată trb cu fiv sigur o sa iti accepte doar TSH si prolactina,e foarte de treaba.Nu am Nr ei de telef personal,lucrează la Medas dar accepta si bilet de trimitere 



#48
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:57

Vorbiti cumva de dr.endocrinolog Laura Florea de la Medas?daca da e suuuuper doctorita.Pe mine m.a linistit cand eram intr.o mare panica cu Atpo marit ff mult si la ce citisem pe net...de fapt nu era nimic grav.Dar felul ei de a fi si e si ca o buna psiholoaga.Merge si cu trimitere de la medicul de familie ca sa nu mai platesti consultul(150 parca).



#49
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 20:57

Dana dar au legatura Tsh cu Prolactina? 



#50
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 21:02

Corinka,  Dana aveti dreptate....nu am sa iau!!! [ups] Nu sunt din Buc dar mi-ai dat o idee f buna...asa am sa fac....am sa ii reamintesc ca doar TSH facea probleme si in trecut si sa imi dea ceva....ideea e ca si acum sunt inca in limite dar la plafonul superior...si se cere limita inferioara....deci sub 2.5 .....mersi mult de sfat! Ce bine e ca existati! [il]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -