Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


776 raspunsuri la acest subiect

#21
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 12:40

Ligiutza, sa fie lipicios puiuțul tău! 



#22
itador

itador

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 12:41

Sa fie numai zile bune pentru toate fetele!

DA - TREBUIE sa credem  ca exista MINUNI !!!

Atunci cand este greu, sa ne amintim ca se poate si mai rau ... 

 

Donez:

 

- Diphereline 0,1 mg          3 bc – expira 04/2017

- Menopur 75 UI                6 bc – expira 11/2017 (pastrat in frigider)

- Utrogestan 200 mg       14 cps – expira 10/2017

- Women’s prenatal formula – cam 90-100 tb – expira 07/2017

- Seringa+ac (0,45)          30 bc – expira 04/2017

- Seringa+ac (2 ml)          10 bc – expira 12/2018

 

Vand  Clexane 0,4 ml       20 bc – expira 04/2018

 

Medicamentele le pot trimite prin cineva pe la finele lunii martie – in Bucuresti



#23
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 12:44

deuta da,as fi vrut sa scrie si ea.multumesc c-ai scris  [flo2]

 

eu n-am partener si nici nu mai sper la sarcina spontana.eu mai am pinguinii si-atat.apoi...inchei orice subcapitol care ar duce la Capitolul neimplinit al vietii mele-Copilul si Familia mea.pt care stiu ca am luptat din rasputeri,cu toate fortele,pe toate planurile,cu toate armele...dar cineva n-a vrut sa fie.



#24
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 12:59

Frumoasa povestea Dea si mai ales e frumoasa cand cunosti si persoana! Uneori simt ca am uitat sau nu stiu cum sa mai traiesc frumos in toata fuga dupa si in asteptarea unui copil, simt cum mi-a disparut naivitatea si bunatatea, in lumea asta cateodata "stramba". Stiu sigur ca un copil ne-ar fi implinit cu adevarat. Si totusi inca mai cred si sper ca este loc inca de minuni în viața noastra, chiar daca de ceva timp se pare ca nu. Eu, fetelor, va doresc sa vina momentul ca viata aceasta sa va surprinda atat de frumos, asa cum a mai facut-o si inainte, pe alte planuri, pe care timpul le-a indepartat de noi si am uitat si sa umple golul imens din inima voastra.



#25
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 13:31

   Nu de mult timp o prietena care trece prin aceeasi lupta cu infertilitatea spunea ca s-ar simti prost daca ar fii bombardata de gravidute(nu era chiar asta exprimarea,dar intelegeti voi ideea).La inceputul meu de forumista,da,ma simteam prost sa stau sa ascult o graviduta...nu din cauza invidiei ci din cauza ca nu as fii avut cu ce s-o ajut,sfaturile erau cam aiurea.Si cel mai teama in viata asta mi-a fost de sarcina,nu de un nenorocit de beta negativ si ascultand gravidute am invatat sa-mi depasesc teama,curiozitatea era mai mare decat frica care ma paraliza la vederea unui test pozitiv.Si asa am inceput si sa ma bucur ca-mi sunt impartasite si trairile lor si emotiile unui eco sau unor teste care ieseau bine.Sa ma bucur cand imi suna telefonul stiind ca azi cineva a fost la eco,sa ma bucur cand primesc imagini eco cu bebei in miniatura care in final ajung sa se nasca si sa-i vad cat de cat mai reali.Si chiar din burtica bebeii incep sa aiba trasaturile parintilor si e fara cuvinte.Ok,stiu ca eu ma bucur si dau din coada mai rau decat un catel...dar fiecare isi poate gasi bucuria in ceva.Cel putin asta e parerea mea.

    Va pupic dragelor,ma pun sa gatesc pt ca am stat destul azi pe net.



#26
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 13:45

Deutza,frumoasa povestea si ne face sa speram.Asta vara,la munte,am cunoscut o tipa(verisoara unui baiat din gasca noastra)cu amh ff mic,nu.mi amintesc cat si cu multi ani in spate de lupte incrancenate.I-si luase orice speranta,a zis asta e,nu e sa fie,nu e.S-a relaxat si confomat cu gandul ca nu o sa aiba copil.Luna urmatoare,i-a intarziat menstra ,ea crezand ca are idereglare.Dupa ceva timp vazand ca tot nu vine si.a facut test si a iesit pozitiv.Ii era frica sa se bucure ,s.a dus la dr.si i.a confirmat sarcina,care a decurs bine pana la capat Daca vedeati baietelul de un anisor ce haios era cand ii era foame si ce galagie facea daca nu primea papa,mai mare dragul Asa ca,sperante sunt.



#27
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 14:08

Am mai zis eu Dea ca esti o persoana pozitiva  [:)], cred ca ti-ai gasit un echilibru fiind aici pe forum si nu numai. Dea probabil ca un fel de meserie este pentru tine, in care pui foarte mult suflet, ca la un doctor dedicat.

Si eu am suferit de multe ori afland în stanga si in dreapta de persoane insarcinate, la putine nu am facut-o si acelea, au fost persoane dragi, dar ma tine doar cat primeam vestea, ca dupa, ma bucur pentru toata lumea. Nu stiu e probabil reamintirea propriului meu esec. In anii acestia fara copii mi-am acceptat conditia, daca pot sa zic asa ... dar au mai fost si altele care au venit din jur, probleme de viata, de la "prieteni", in care am crezut si nu au meritat si mi-am luat-o de multe ori pana sa zic, gata pana aici, sau asa am devenit eu in timp, dintr-o persoana vesela si foarte prietenoasa, o persoana mai retrasa incet, incet. Am observat caci cu cat esti mai deschis fata de anumite persoane, cu atat iti calca sentimentele in picioare sau se folosesc pentru a iesi mai bine in fata altora sau pur si simplu se folosesc ca asa le este felul. Ori am e ceva azi ori nu ...  [:)]



#28
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 14:20

Apropo de a suferi in anumite situatii, nu-mi amintesc sa ma mahnesc cand cineva avea masina si noi nu aveam, cand cineva avea casa si noi nu, cariera la fel, dar la aflare de vesti de sarcina, da  [:)], poate pentru ca asta mi-am dorit cel mai mult in viata aceasta, sa fiu mama. Toate celelalte au venit, poate mai putin cariera, care nu ma prea interseaza momentan, dar bebe inca nu.  



#29
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 14:31

Pfff mimi si eu de cate ori am ajutat mi am luat o peste bot....Ca sa zic asa pana cd am zis ca eu sunt cea mai importanta si ceilalti sa se descurce....Ca nu trebuie sa traiesc eu ai pt ei...eu trebuie sa traiesc pentru mine si prin mine....ii multumesc lui D_ zeu ca mi a dat un bărbat care ma iubeste si ma respectă pentru ceea ce sunt...Nu pt ceea ce am sau as putea sa am... Cunosc multe cazuri din astea...



#30
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 14:36

Eu de felul meu eram foarte sociabilă si vroiam sa ajut pe toata lumea..  Până mi am dat seama ca lumea nu poate fii ajutată...se folosește de fraieri ca mine si dupa le rade in nas.. Asa ca m am inchis in mine si nu stiu asta m a facut sa nu mai fiu rănită asa usor...eram naivă asta e cuvantul....credeam ca toata lumea e buna si frumoasă...




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -