Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 130

fiv medlife albu stan

1648 raspunsuri la acest subiect

#1601
AndaA

AndaA
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 12 aprilie 2018 - 20:37

Felicitari Amalia! Ma bucur mult sa aud vesti bune, imi da curaj sa merg mai departe! Sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri de fiecare moment din sarcina! 



#1602
Erica16

Erica16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 12 aprilie 2018 - 22:23

Feeelicitati Amalia!!! [fiesta]  [artif]​ 

 



#1603
Erica16

Erica16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 12 aprilie 2018 - 22:23

Feeelicitati Amalia!!! [fiesta]  [artif]​ 

 



#1604
AndreeaV2018

AndreeaV2018
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 aprilie 2018 - 21:09

Buna, 

Am facut primul fiv in grecia pt ca eram convinsa ca testele genetice ma vor scuti de un avort, aveam risc de anomalii cromozomiale sau cel putin asa credeam. Am obtinut 6 embrioni si Doar 1 embrion ok in urma testelor genetice , embrion care nu s-a prins. Am pierdut o groaza de bani si credeam ca eu si sotul meu  nu puteam avea copii impreuna. Cei de la genesis au dat  vina pe sot ca ar avea un cariotip cu o mica problema. Intre timp am fost si la genetica si am inteles ca doar 2 embrioni ar fi fost din vina lui restul avand alte cauze. Tratamentul lor a fost oribil 300 gonal 75 menopur, am fost drogata timp de 10 zile, nu am putut sa mai merg la serv in acea perioada. Nu recomand nimanui Vythoulkas pt ca nu stie ce fAce, inventeaza preturile dupa fata omului, nu stie diferenta intre paracetamol si nurofen, nu stie diferenta intre pgd si pgs, nu stie ce este o insertie , o deletie sau o translocatie. Am platit la negru mai mult de jumatate din bani. 

Am facut fiv nr 2 cu dnul albu , pe timpul tratamnetului nu m-am simtit rau, dozele au fost mai mici, am avut doar usoare dureri de ovare, comunicarea a fost ok, domnul dr raspunde repede la sms, mail. Am facut histerocopie la sugestia dr A. Embrioni  am obtinut mai putini decat ma asteptam 1 , nu credeam ca e posibil sa reusesti cu 1 embrion. Iata ca se poate !  Sunt ins in 4 luni cu un baietel sanatos.



#1605
Amalia2084

Amalia2084

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 17 aprilie 2018 - 18:41

Felicitari!! Sa ai o sarcina si o nastere usoara.



#1606
AndaA

AndaA
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 18 aprilie 2018 - 06:59

Felicitari, inca o mămica fericita! Într-adevăr dl doctor e prompt cand e vb de mesaje, mailuri si încearcă sa nu forțeze pacientele cu tratamentele pe care le da. Histeroscopia ai facut-o tot cu dr.Albu? Cum a fost? Sarcina usoara si un bebe sanatos!



#1607
AndreeaV2018

AndreeaV2018
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 aprilie 2018 - 00:22

Multumesc! Pt cele care inca mai incearca nu va pierdeti speranta.

AndaA , da histeroscopia am facut-o tot la dr a, venisem cu sechele de la hsg facut la medsana, ma asteptam sa fiu pe culmile durerii din nou. Mi-a taiat niste sinechii nu am simtit mare lucru,mi s-a parut ca a durat mai mult fata de hsg ce-i drept nu m-am uitat la ceas, histeroscopia se face cu anestezie locala. O asistenta mai putin amabila am intalnit, per total a fost stresant si putin deranjant,  am mai simtit si cate o durere, dar nu memorabila ca la hsg, cel mai rau lucru a fost frica mea cat casa. Din cate inteleg, sinechiile sunt cauza de avort si de esec de implantare, nu sunt doctor dar e posibil sa ma fi ajutat.Succes!



#1608
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 09 iulie 2018 - 08:39

Buna fete d'albe.Ce liniste pe aici...nu mai scrie nimeni?

Eu astazi am facut beta hcg si astept rezultatul.

Sunt la al doilea fiv la dl dr.si se pare ca am reusit de data aceasta..de vineri testul de urina a iesit f f slab pozitiv.Azi de dimineata dupa ce am recoltat beta am mai facut unul care a iesit pozitiv.

Va pup!Nu va pierdeti speranta.



#1609
DanaKtoi

DanaKtoi
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 17:07

Buna, fetelor! Are cineva de vanzare Ovoenergen? Voi incepe in scurt timp tratamentul si mai am nevoie de o cutie, in principiu...

Multumesc anticipat!



#1610
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 07 decembrie 2018 - 20:51

Hei! Ce liniște este aici! Nu am mai intrat de foarte mult timp...2 ani cred? Ok! Am creat un grup pe facebook, se numeste FIV cu dr Dragos Albu Medlife Bucuresti.  Este grup închis, deci nimic nu va fi public. Va astept și acolo, poate va este mai ușor. V-am pupat pe toate! 





Etichetat si cu fiv, medlife, albu, stan

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -