Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


1084 raspunsuri la acest subiect

#21
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 21:33

Azi ne am făcut curaj și am plecat la mall fără arucior, cu dumneaei de mana, a fost destul de bine, doar puțin scandal între o scara rulanta și cealaltă, plus tentativa de devastare un magazin. La dm și a luat o perie din raft și a început să frece podelele, apoi și a luat un cos și s-a apucat de cumpărături serioase, orice îi pică în mână, dar una peste alta am reușit măcar eu sa o țin de mână toată aventura, că de la tati s-a smuls mai ușor....



#22
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 21:36

Am menționat că ne-am plimbat cu scara rulanta de foooarte multe ori, practic cam asta am făcut.  :)



#23
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 21:38

Și apoi am fost la mama, unde i-am refuzat ceva, și s-a trântit pe burtă, că asta e noua forma de protest, și dacă a văzut că nu o baga nimeni in seama, și-a scos șosetele și aia suflecat pantalonii peste genunchi, că știe că la asta cedez și mă duc la ea, din cauza că e încă frig și nu o pot lăsa așa... Dar vine ea căldură :)))



#24
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 22:47

Dar vine ea căldură :)))[/quote]

 

Cea mai tare amenintare [:-)))]



#25
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 22:53

Sa stii ca si Iulia traverseaza etapa cu aruncatul si trantitul. Sper doar sa treaca repede [fri]

In rest la cumparaturi si noi mergem fara carucior de mult timp tocmai ca nu mai vroia sa stea.

Si la plimbare cand mai mergeam din cauza frigului scurtam traseul..... ei si se punea pe urlat ca ea vroia plimbare ca vara.



#26
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 13 februarie 2017 - 19:37

Pai noi am mai incercat dar nu a fost chip să meargă de mână, la plimbare, așa că nu aveam încotro. In rest, la supermarket sta in cos și e foarte fericita să facă inventarul produselor, să se așeze cu fundul pe fiecare :)) trebuie să avem o sacoșă separata cu fragile :)) 



#27
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 13 februarie 2017 - 19:40

Am cumpărat la jucării!! Nu știu cu ce să o atrag. E incantata de pictat, și în rest de obiecte mici de mutat și numărat și vărsat din castron in altul. Degeaba am luat papusele, cuburi, puzzle, cărți, minge, mașinuțe, toate.... Plictisitoare :))



#28
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 14 februarie 2017 - 11:24

Raportez succes din prima zi de scoala.

Ioana e incantata de noua ei clasa, ba chiar se duce cu placere. Azi de dim s-a dus singura in clasa si nu l-a mai pupat pe tati la plecare. Ii venea lui tati sa se duca dupa ea sa o pupe [:-)))] .

Doamnele de la after au zis ca si-ar dori copii ca ea [il]  cra-cra.

Iulica i-a simtit lipsa ieri si tot intreba de ea mai ales ca s-au vazut seara(dupa after am dus-o direct la cursurile de engleza). Cand s-au intalnit un masina, s-au tinut de mana pana acasa.

 



#29
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 14 februarie 2017 - 11:32

Acum despre Iuli:

-ii place mult noua formula de lapte, ba chiar  plange cand se termina biberonul

-ieri a stat la tusi dupa ce a plecat doamna iar cand am vrut sa o iau acasa nu vroia sa mai plece -tot incerc sa-i explic ca e mare si sa folosim olita dar fara succes ..... momentan

- i-a luat tati din greseala chilotei in loc de pampersi normali si nu vroia sa-i puna [:-)))]

-se joaca mai frumos in deplasare decat acasa, unde nu are stare 1minut



#30
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 februarie 2017 - 11:45

Am avut și noi chilotei dar cred că sunt folositori pe căldură, că să-i pun trebuie să dau jos pantalonii, iar la ceilalți reușesc și fără operațiunea asta. Dar o să iau neapărat când o să începem la olița, că se dau jos și se trag înapoi, pe când ceilalți dați jos, acolo rămân :))

Ce drăguțe fetele tale, am bucur că a fost bine la școală! E important să stai liniștită că e pe mâini bune, altfel n-are rost... (Vorba cântecului). 

Tamara fuge prin casă și chicotește când sa o îmbrac, se pitește pe unde apucă și durează o veșnicie să o schimb de ceva :)) încă mai bocane cei de sus și ea își baga degetele in urechi, cu tot ce are pe mâini, azi avea urechile albastre că nu apucasem sa o spăl de creion și acuarele :(

In rest e mare pupacioasa, pupa și jucăriile când îi vine ei. 

Abia aștept căldură să ne îmbrăcăm mai repede și să ne plimbăm muuuult

Aseară am plimbat-o intr-o geanta mare prin casă :)) și și-a băgat acolo și pernă și jucăriile de dormit :)  

Fiindcă am fost daguta și am lăsat o să picteze, acum vrea sa tina singura tubul cu vopsea, și se mai muta și în partea opusă a mesei, nu cumva să o deranjez. Acum ce sa fac, că dacă i-l iau din mână sau macar țin și eu, tipa și se supără și plânge. Dacă o cert, își baga degetele in urechi ( că fac zgomot), dacă o las în pace murdărește .... Primele dați a fost ascultătoare și doar înmuia pensula in vopseaua din mana mea..... Mi-am facut-o cam cu mana mea....




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -