Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Octombrie 2017 (bobocei de Octombrie)

octombrie 2017 sarcina

861 raspunsuri la acest subiect

#41
andraizab3la

andraizab3la
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 10 februarie 2017 - 09:43

Atunci treaba e buna. Am programare pe data de 14 februarie. Sper sa fie bine. Durerile sunt suportabile, difuze. Va pup si va urez tuturor sarcini usoare. Mai vorbim aici  [flo2]



#42
andraizab3la

andraizab3la
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 10 februarie 2017 - 09:43

Atunci treaba e buna. Am programare pe data de 14 februarie. Sper sa fie bine. Durerile sunt suportabile, difuze. Va pup si va urez tuturor sarcini usoare. Mai vorbim aici  [flo2]



#43
cccrissa

cccrissa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 10 februarie 2017 - 17:51

[flo2]Buna ,

 

Nici eu nu am avut sangerare nidatie.

 

Daca ai un rezultat pozitiv , atunci e pozitiv


#44
Teo22

Teo22
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 februarie 2017 - 09:10

Bună dimineața! Mă alătur vouă! Eu încă nu am ajuns la consult, dar pentru prima oară au ieșit testele pozitive. DPN 18.10. Calculatorul arata 4 săptămâni și 4 zile. Este prea devreme pentru control? Se vede oare ceva? 



#45
ancabo2

ancabo2
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 februarie 2017 - 11:39

Sunt Anca,  si ma alatur si eu voua. Am dpn pe 1 Octombrie. La mine de o saptamana au inceput starile de greata si lipsa poftei de mancare.  Va doresc o sarcina cat mai usoara tuturor.

 

 

 



#46
ancabo2

ancabo2
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 februarie 2017 - 11:41

Nici eu nu am avut sangerare de nidatie


#47
aganic1

aganic1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 11 februarie 2017 - 23:44

Buna seara,

In seara aceasta am ajuns la camera de garda pentru ca am avut o sangerare si un cheag cam cat unghia.M am speriat foarte tare,in urma consultului dr. mi a spus ca saculetul este unde trebuie,i am auzit si inima si ca sangerarile ar fi minime si col inchis.Inca am o teama din cauza acelui cheag. Bebe are 6 sapt si 3 zile(mi e imi iesise la calcul 6 sapt si 5 zile).Nu credeam ca asa va fi primul meu control.Miercuri il voi suna pe dr. si il voi pune in tema(momentan este plecat).Am si o intrebare pentru cele care stiu,am o durere(presupun contractii) in partea dreapta unde este bebe,sunt un pericol?Am inteles ca trebuie luat nospa.



#48
cccrissa

cccrissa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 11:08

[flo2]Buna Aganic,

 

Si eu am simtit acele contractii in partea dreapta jos.Erau ca niste intepaturi sau zvacnituri iar doctorul mi a dat sa iau no spa dimineata si seara.

 

Doctorul meu nu m a vazut pt confirmarea sarcinii. Marti ma duc.Abia astept ☺



#49
Adriaho

Adriaho

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 15:07

Buna Aganic,

 

ma bucur ca totul s-a sfarsit ok si bebe e bine. E super sa auzi primele batai ale inimii :) De abea astept si eu miercuri.

 

Nu cred ca e nici o problema cu durerea pe care o simti. Toate aceste dureri, contractii, crampe, intepaturi ocazionale sunt normale in aceasta perioada. Embrionul isi dubleaza volumul de la o saptamana la alta si uterul creste si el puternic facand ca ligamentele care il tin in loc sa se intinda la maximum si sa dea aceste senzatii.

Problema e atunci cand durerea aste tot timpul si se accentueaza fiind de nesuportat. 

Poate fi indicatie de sarcina care s-a fixat pe trompa sau extrauterina dar la tine nu mai e cazul daca  au vazut deja ca bebele s-a atasat unde trebuie:)

 

Si eu simt tot felul de "dureri"in zona. Eu ma bucur de ele pentru ca indica ca totule e ok. Nici data trecuta si nici acum nu am luat nimic. Aici nis nu am auzit de nospa, banuiesc ca este ok in sarcina, dar personal prefer sa nu iau nimic chimical, pilule sau altele, daca nu este absolut necesar :) Din pacare mancam noi destule porcarii si chimicale chiar si in legumele si fructele proaspete... 



#50
aganic1

aganic1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 15:20

Multumesc frumos pentru raspuns.Da,durerile nu sunt atat de mari dar sunt precum o apasare.Ceea ce m a speriat si inca sunt putin pana nu ajung si la dr care probabil imi va monitoriza sarcina este acel cheag.Sper din toata inima sa fie bine.Sangerari nu au mai fost,probabil si de la acele ovule pe care mi le a recomandat dr.Bebeii sa fie sanatosi!





Etichetat si cu octombrie 2017, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -