Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Trump - Make America Great Again sau Bring America 200yrs Back Again?


1340 raspunsuri la acest subiect

#21
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 13:29

Da, si eu sper sa vad putina diplomatie.

 

Acuma urmaresc sa vad daca chiar a reusit  sa pastreze cele 1000-2000 de joburi promise muncitorilor din Indiana, cand compania Carrier a zis ca se muta in Mexic.



#22
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 14:04

Da, si eu sper sa vad putina diplomatie.

 

Acuma urmaresc sa vad daca chiar a reusit  sa pastreze cele 1000-2000 de joburi promise muncitorilor din Indiana, cand compania Carrier a zis ca se muta in Mexic.

 

Pai au facut acordul din decembrie sa nu mute 1000joburi in schimbul a scutirii de taxe de $7mil, iar Carrier a confirmat de atunci ca nu muta joburile in Mexic. Banuiesc ca asa a ramas. 

Eu cred ca multe firme au teama sa mute joburi acum, pt ca Trump vrea sa arate ca el se tine de cuvant. Cred ca majoritatea asteapta sa se mai calmeze situatia un pic inainte de a lua decizii mari.



#23
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 20:53

Darkbendis, sper ca e ok ca am dat copy-paste la mesajul tau  [flo2]

 

 

 

Au trecut primele 5 zile.

Sumarul "maretelor realizari",  compilatie care circula pe retelele de socializare. Vorba lor, "read and weep"

 

 

sigur aveti timpul neccesar si suficient sa listati si ce fac/nu fac guvernantii din tarile voastre ...inainte de a arata cu degetul america si a-i denigra presedintele ales.

vreau sa vad lista din tarile voaste.

 

nu de altceva, dar vreau sa vad ...cat de bine o duc cetatenii in tarile astea din Europa si Canada daca au ajuns sa vorbeasca de ce  se intimpla in america iar in tarile lor o duc asa bine ...toata lumea agreeaza cu toata lumea, e numai liniste si pace, guvernantii dau legi perfecte...etc...mai stii...poate ma mut si vin la voi.

 

peste 60 de milioane de cetateni americani au votat pt trump, si peste 1000 de democrati au fost inlocuiti cu republicani...tocmai pt aceste realizari.

 

cred ca fiecare ar trebui sa-si vada de treburile din ograda proprie inainte de arata cu degetul ograda vecinilor.

 

 

ps.

ai uitat sa pui pe lista ca trump  a "inghetat " plata lui Obama de 221 de milioane catre palestinieni, facuta cu doar citeva ore pana la plecare (sursele spun ca fara aprobarea congresului)...


Editat de michelle-usa, 27 ianuarie 2017 - 20:55 .


#24
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 21:11

Eu nu inteleg un lucru.

Trump a dat unda verde sa se construiasca zidul de la granita cu Mexic. Dar costurile vor fi suportate de mexicani.

Pai cum vine asta?! Tu iti doresti zidul ala si ii pui pe altii la cheltuieli?

Nu inteleg...

 

e f logic...

-zidul asta nu e ideea lui trump ...e de acum 20 de ani cind a fost aprobat un gard cu mexicul, dar nu a  fost finalizat.

-din mexic ne vin criminali(specific ca nu toti mexicanii care vin sunt criminali, multi sunt oameni muncitori si la locul lor), dar e suficient sa faca rau cind printre ei sunt si criminali , se incearca deportarea lor dar nu se reuseste...si continua sa fie liberi pe strazi, sa faca crime, sa omore lumea sau stau cu anii in puscarii pe banii publici

-din mexic vin droguri...sunt orase pline de droguri chiar la madanic in ograda..heroina din mexic e in floare.

-mexicul refuza sa isi primeasca criminalii inapoi

mexicul nu face nimic, ca sa isi intareasca granitele si nici sa ridice bunastarea in tara lor, e plin de coruptie si crime.

-bunurile primite din mexic nu se taxeaza la vama, de aia trump a spus ca daca nu platesc pt zid, o sa le puna taxe vamale.

-ca se va aproba sau  nu cheltuiala cu zidul...vom vedea.



#25
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 21:22

e f logic...

-zidul asta nu e ideea lui trump ...e de acum 20 de ani cind a fost aprobat un gard cu mexicul, dar nu a  fost finalizat.

-din mexic ne vin criminali(specific ca nu toti mexicanii care vin sunt criminali, multi sunt oameni muncitori si la locul lor), dar e suficient sa faca rau cind printre ei sunt si criminali , se incearca deportarea lor dar nu se reuseste...si continua sa fie liberi pe strazi, sa faca crime, sa omore lumea sau stau cu anii in puscarii pe banii publici

-din mexic vin droguri...sunt orase pline de droguri chiar la madanic in ograda..heroina din mexic e in floare.

-mexicul refuza sa isi primeasca criminalii inapoi

mexicul nu face nimic, ca sa isi intareasca granitele si nici sa ridice bunastarea in tara lor, e plin de coruptie si crime.

-bunurile primite din mexic nu se taxeaza la vama, de aia trump a spus ca daca nu platesc pt zid, o sa le puna taxe vamale.

-ca se va aproba sau  nu cheltuiala cu zidul...vom vedea.

 

Cand o sa taxeze vamal tot ce vine din Mexic o sa plateasca americanul cu 20% mai mult la guacamole, rosii, ardei, tequila, masini, televizoare si tot asa si atunci o sa zica cu satisfactie "Mexico payed for the wall, we showed them"

 

Si stim cu totii cat de important e un bargain in ziua de azi. Yup le-am aratat noi Mexicanilor, dar the joke is not on them is on us.

 

Si ca sa ne lamurim, criminalitatea nu vine din Mexic sau alte tari, criminalitatea o ai de aici de la americani, doar ca n-o sa-ti spuna asta ca ar insemna sa-ti spulbere iluziile. Retele de distributie de droguri sunt pe teritoriul US cat cuprind, si doar un procent infim sunt necetateni. 



#26
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 21:31

Cand o sa taxeze vamal tot ce vine din Mexic o sa plateasca americanul cu 20% mai mult la guacamole, rosii, ardei, tequila, masini, televizoare si tot asa si atunci o sa zica cu satisfactie "Mexico payed for the wall, we showed them"

toate astea nu se pot face in america?



#27
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 21:41

toate astea nu se pot face in america?

Oh, ba da, le poți face! Dar plătești pentru ele salarii americane, nu mexicane. Deci vor fi mai scumpe (unele cu mult mai scumpe).



#28
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 21:42

toate astea nu se pot face in america?

 

Ai zice ca da, dar realitatea e ca americanul vrea sa cumpere la cel mai bun pret si facut in US (si evident fara mexicanii care de ani buni lucrau fermele californiene pe nimica toata) o sa sesizezi ca pretul pentru Made in America e mai mare decat pretul pentru Made in Mexico +20% tax. Si Americanul care cumpara la whole sale de la Costco o sa cumpere ce-i mai ieftin. 

Just wait for it. 

 

PS. N-am auzit nici o vorbulita de readucerea in US a productiei produselor Trump. 



#29
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 21:48

Oh, ba da, le poți face! Dar plătești pentru ele salarii americane, nu mexicane. Deci vor fi mai scumpe (unele cu mult mai scumpe).

 

platim destul prin crime, droguri  si cu  puscariile pline...pt un detinut se plateste mai mult decit pt un elev.


Editat de michelle-usa, 27 ianuarie 2017 - 21:48 .


#30
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 21:50

March for life...este marsul meu!

 

I stand for the unwanted. Our lives matter.

 

http://marchforlife.org/

 

Fisier atasat  M4L_POSTER2017_KV2-041.jpg   143,65K   0 descarcari

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -