Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Sex dupa divort....


33 raspunsuri la acest subiect

#11
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:09

Tu ce vrei?  Ea vrea sex. Cu tine e mai comod, te cunoaste.



#12
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:19

Eu nu cred ca vrea numai sex. Poate vrea sa te recastige, iar sexul e doar un pretext.



#13
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:37

Daca nu ar fi copii asi face-o in toate felurile ca sa stie ce am simtiti pentru ea si nici nu asi mai vorbi cu ea. Dar pentru ca sunt astia mici atunci nu am de ales.

 

@andaghe - chestia cu copii a fost programata dupa o relatie destul de lunga, nu imi este teama de treaba asta. Mai mult moralitatea situatie: o sa las sa mearga la altul si cine stie ce se mai intampla... sau eu.... grrr

 

@CorinaDani - de acord cu cei ii trebuie. Eu ii zic ca ea traieste intr-o realitate distorsionata... 

 

@marius - Eu sunt cam 90% NU si restul este confuzie DA. Eu am fost ala care a iesit din relatie cu sentimele la maxim (adice ea a plecat), deci mi-a fost greu sa tin la ea si apoi sa imi impun sa nu mai tin la ea. Fizic insa nu ma atrage deloc. Batalia este in capul meu. 

 

@mianda - Considerand ca se intampla ce se intampla, nu ma indoiesc ca este si altceva. Cine stie ce ma mai asteapta.


Editat de Toni2015, 11 ianuarie 2017 - 12:40 .


#14
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.250 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:39

Eu nu cred ca vrea numai sex. Poate vrea sa te recastige, iar sexul e doar un pretext.

Asa cred si eu. Nu zic ca nu sint, dar putine femei rivnesc asa la sex incit in disperare de cauza se duc la usa fostului. Ori e bolnava psihic.



#15
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:48

eu nici nu am auzit de femei care fac "urat" daca nu au parte de sex perioade indelungate.

or exista, nu zic nu, dar probabil tine de anumite afectiuni (fizice sau psihice) nevoia asta cumplita de sex cu orice pret, trecand peste self-esteem, ratiune si constiinta.

 

exista filmele pentru adulti, magazine sex-shop, pana la urma si autosatisfacerea e tot o forma de sex sau metoda de a rezolva pe moment aceasta nevoie imperioasa.

 

la naiba, suntem oameni, nu animale, ne putem controla impulsurile de orice fel, atunci cand situatia o impune.



#16
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:51

Toni unu cu unu fac doi.

1. Ea nu are parte de sex cum ar dori 

2. Ca orice om are nevoie si rezista atata cat poate dar cauta rezolvarea problemei ei. E normal si natural.

3. Nu doreste se zboare de la X la Y apoi la Z incearca ce stie ca ar putea fi mai usor mai convenabil si mai de acceptat.

4. Asta daca accepti si tu desigur.

5. Dragule ai o problema. Tu ai inca investit suflet si desi negi nu e deloc asa. Ai vrea sa uiti e greu si un sex (re)aprinde dincolo de dorintele carnale si sentimente. Personal cred ca de asta tie ti-e cel mai teama. Ca tu nu joci doar cu sexul. Ea insa da. De aceea te-am intrebat direct : Tu ce vrei?

 

Daca ai puterea sa detasezi sexul de sentimente va fi Ok pt tine. Daca nu, mai bine las-o balta nu te baga ca joci cu alte perechi de carti si te vei arde garantat.

Pt ea e Ok daca faci sex cu ea atata vrea. Masculul.

Daca nu face cu tine nu o sa moara si nici nu cred ca trebuie sa iti bati capul prea mult. Nu mai este treaba ta.

Daca reusesti totusi sa detasezi sexul de sentimente e totul Ok. Baga mare, sexul e grozav.

Ideal ar fi asa dupa mine. Dar poti?



#17
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 14:25

Eu nu cred ca vrea numai sex. Poate vrea sa te recastige, iar sexul e doar un pretext.

Pai daca voia sa se intoarca cred ca o spunea direct.

 

Cum nu s-a jenat sa-i spuna ca vrea sa faca sex cu el(si daca el nu vrea gaseste ea pe altul),de ce s-ar fi jenat s-ai spuna ca vrea sa intoarca?



#18
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 14:30

@marius - Asta este dilema mea. Am fost crescut cu credinta si cu bun simt, respect fata de femei si un mod de gandire sanatos. Am o mare retinere morala! Nu am sentimente pentru ea si chiar daca asi face ceva nu asi mai avea sentimente fata de ea sau altceva. Eu nu mai vreau inapoi ce a fost sau pe ea. Insa problema este in legatura cu mine.

 

@CorinaDani - nici eu nu am auzit, insa cred ca inteleg treaba cu hormonii, chestile chimice, etc... Am mentionat sa mearga sa isi rezolve situatia singura, insa ea nu a facut treaba singura niciodata  [batcap]

 

Ma chinuie intrebarea simpla: sa fiu barbat "din acela" care sa profite de situatie "sa o ajut" sau raman cu morala mea si move on. 

 

Sunt super convins de ceea ce simt eu fata de ea si nu mai este nimic si nici nu va mai fi. Nu mai am nici un interes aici, insa imi pasa ce se intampla cu ea pentru ca automat astia mici au de tras si ei dupa.

 

De asemena atata timp cat este cu celalat, NU ma ating de ea si asta a fost si unul din motive pentru care am refuzat. Eu nu ma bag in relatiile altora, simplu. Insa nu vreau sa iese ca "daca il lasi, te rezolv", ca nu vreau sa fiu responsabil ca ea sa se desparta de persona cealalta numai ca sa isi rezolve nevoia fizica.


Editat de Toni2015, 11 ianuarie 2017 - 14:39 .


#19
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 14:37

No way, pa si la revedere. 

Ce, s-au terminat barbatii/femeile pe lumea asta ?! 



#20
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 14:49

si eu sunt de parere sa nu te complici...




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -