Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

O fata de 14 ani, cu rujeola a murit. Adolescenta nu era vaccinata

vaccinare vaccinuri imunizare

277 raspunsuri la acest subiect

#251
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 21:38

Poate ca au existat balbe in investigatia ministerului dar dumneavoastra insistati tot fara nici o dovada pertinenta ca mortile acelor copii au fost cauzate de vaccinuri. 

Vaccinurile respective au fost administrate unui numar mult mai mare de copii fara nici o problema. La fel cum nu toti copii care au murit sau au fost afectati au fost injectati cu vaccinul respectiv. 

In astfel de cazuri e bine sa lasam emotiile deoparte si sa gandim la rece, mai ales ca subiectul nu are o rezolvare emotionala.

 

Puteti extinde cat doriti numarul de persoane care au consumat lapte direct de la sursa nepasteurizat, realitatea este ca produsele care ajung in magazin sunt procesate intr-o fabrica, in niste conditii de igiena care trebuie sa fie perfecte altfel bacteriile pot corupe produsele. E-coli este o realitate, exista si face victime fie ca ati dat nas in nas cu ea sau nu. Este motivul pentru care autoritatile din toata lumea verifica atent produsele alimentare comercializate. 



#252
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 21:49

E uite ca aici as dorii o lamurire. Conform cunostintelor mele de anatomie rinichii filtreaza sangele de toxine nu alimentele ingerate. Dar conform a ceea ce spuneti aici aluminiul din alimentatie e filtrat de rinichi  inainte de a ajunge in sange si deci de aceea nu ne cauzeaza probleme, pe cand vaccinele merg direct in sange si deci ne otravesc. 

 

Poate ne lamureste un medic care e treaba? Ca google deja a zis:

"The kidneys are two bean-shaped organs, each about the size of a fist. They are located just below the rib cage, one on each side of the spine. Every day, the two kidneys filter about 120 to 150 quarts of blood to produce about 1 to 2 quarts of urine, composed of wastes and extra fluid.

"

Am citit destule carti de nutritie una chiar acum recent de Hiromi Shinyia un gastroenterolog pionier in colonoscopie si alte minuni. 

Pot sa spun ca inteleg in parte ce se intampla cu ce mancam. Chiar in cartea asta explica cum sunt absorbiti in intestinul subtire nutrientii etc.. cum putrezeste carnea, cum face consumul de carne intestinul rigid etc... etc..

 

Lasand asta la o parte, continutul digerat al unei beri pe care dumneavoastra o consumati nu ajunge la rinichi? Logic ca nu curge bere direct in rinichi. 

 

Ceea ce am spus eu este ca o substanta ingerata trece printr-un intreg proces absorbtie si filtrare.



#253
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 21:53

Poate ca au existat balbe in investigatia ministerului dar dumneavoastra insistati tot fara nici o dovada pertinenta ca mortile acelor copii au fost cauzate de vaccinuri. 

Vaccinurile respective au fost administrate unui numar mult mai mare de copii fara nici o problema. La fel cum nu toti copii care au murit sau au fost afectati au fost injectati cu vaccinul respectiv. 

In astfel de cazuri e bine sa lasam emotiile deoparte si sa gandim la rece, mai ales ca subiectul nu are o rezolvare emotionala.

 

Puteti extinde cat doriti numarul de persoane care au consumat lapte direct de la sursa nepasteurizat, realitatea este ca produsele care ajung in magazin sunt procesate intr-o fabrica, in niste conditii de igiena care trebuie sa fie perfecte altfel bacteriile pot corupe produsele. E-coli este o realitate, exista si face victime fie ca ati dat nas in nas cu ea sau nu. Este motivul pentru care autoritatile din toata lumea verifica atent produsele alimentare comercializate. 

 

Eu nu am negat problema cu E-coli din alimentatie etc..

Ci pur si simplu ridicoli au fost la ministerul sanatatii, si grav ca au incercat sa acopere un adevar. Vaccinul a provocat ca efect advers Sindromul hemolitic, si vreo 2-3 copii au murit.

Cand vii cu minciuni de astea si manipulare de masa, poti sa-mi fluturi zeci de campanii de cat de benefic este vaccinul ca nu te mai cred.  Si multi parinti nu mai pot fi prostiti asa usor.



#254
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 21:55

Comparatia nu am facut-o eu, ati facut-o dumneavoastra. Eu am incercat sa va arat ce anume fac acei adjuvanti in vaccin, mai ales ca va prezentati ca o persoana interesata de informatie. 

Articolul citat de mine va arata care a fost scopul introducerii adjuvantilor in vaccin:

"Vaccines were first introduced more than 200 years ago and have since played a key role in the reduction of morbidity and mortality caused by infectious diseases. Many of the safest and most effective vaccines in use today are based on attenuated live viruses, as they mimic a live infection without causing disease. However, it is not always practical to take this approach, such as when it may not be safe to do so (e.g., for viruses that cause chronic infections such as HIV) or may not be feasible to manufacture (e.g., for viruses that do not grow well in cell culture such as HCV). In addition, it may preferable in some cases to target immune responses toward specific antigens from the pathogen, rather than the entirety of the genome. In these cases, subunit vaccines consisting of antigens purified from the pathogen or produced by recombinant DNA technology are being developed. However, highly purified proteins are typically not inherently immunogenic, as they usually lack the means to directly stimulate the innate immune system, and often require the addition of adjuvants to enhance vaccine potency. Despite more than a century of human use, only a few adjuvants are licensed today. However many adjuvants have been tested in humans and are in advanced stages of development. Much of the early work on adjuvants discovery and development was empirical producing safe and effective products, but without a clear understanding of how they worked. Recent insight into the functioning of the innate immune system has demonstrated its important role in triggering and shaping the adaptive immune response to vaccines.

"

https://www.ncbi.nlm...les/PMC3728558/

 

thimerosal-ul pe care il tot aduceti in discutie e scos din vaccinurile pentru copii de ani buni deci nu are rost sa-l discutam. 

 

 

 

dar pe mine nu ma intereseaza ca adjuvantii au un rol, cat timp ucid sau imbolnavesc grav.

 

 

Sunt si stiri wikileaks https://leviquackenb...hillarys-email/

Email-urile lui tovarasa Clinton https://wikileaks.or...ls/emailid/8443

 

Aici putem sa credem sau putem sa nu credem sa le luam ca niste "conspiratii".

Wikileaks are o mare credibilitate, au aratat mult prea multe marsavii.


Editat de deava, 20 decembrie 2016 - 21:56 .


#255
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 22:12

priviti acest video

 

in care se vede clar cum o mama se lupta de zeci de ani sa demonstreze ca vaccinul ROR i-au neorocit copilul si nu poate.

Pana si unul din expertii care trebuia sa fie martor prezent in proces a murit intre timp, 22 de ani de proces nu e 2 luni.

Dumneavoastra ce intelegeti? Ca vaccinurile sunt 100% perfecte?

Tocmai de aia oamenii aleg sa nu se mai vaccineze. Nici un om inteligent nu mai are incredere in corporatiile astea, tocmai pentru ca nu isi asuma nici un esec, nici o catastrafa care o scot pe piata. Cate medicamente de inima nu au scos de piata in america tocmai ca provocau infarctul?

Firma romaneasca de lactate a pierdut poate milioane de euro, si ajuns la faliment pe o acuzatie falsa. Sunt zeci sute de video cu asemenea marturii in tari vestice, cu parinti care s-au constituit in asociatii impotriva corporatiilor si a lobby-urilor care i-au nenorocit fara sa-i despagubeasca, "FOR THE GREATER GOOD"... al lor al zecilor poate sutelor de miliarde pe care le fac anual. 


Editat de deava, 20 decembrie 2016 - 22:14 .


#256
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 22:15

Am citit destule carti de nutritie una chiar acum recent de Hiromi Shinyia un gastroenterolog pionier in colonoscopie si alte minuni. 

Pot sa spun ca inteleg in parte ce se intampla cu ce mancam. Chiar in cartea asta explica cum sunt absorbiti in intestinul subtire nutrientii etc.. cum putrezeste carnea, cum face consumul de carne intestinul rigid etc... etc..

 

Lasand asta la o parte, continutul digerat al unei beri pe care dumneavoastra o consumati nu ajunge la rinichi? Logic ca nu curge bere direct in rinichi. 

 

Ceea ce am spus eu este ca o substanta ingerata trece printr-un intreg proces absorbtie si filtrare.

 

Pai ceea ce spuneti e menit sa acopere faptul ca toxinele din alimentatie au acelasi drum ca si toxinele introduse in sange. Deci la nivelul tractului digestiv produsul ingerat e spart in molecule mici care se absorb prin mucoasa intestinala si sunt transferate in sange. O parte din toxine sunt blocate de mucoasa intestinala si retinute in intestin spre a forma materia fecala, dar nu ati demonstrat ca tocmai moleculele de aluminiu sunt blocate de mucoasa intestinala deci mergem mai departe. De acolo sunt trimise spre procesare prin sange (adica exact mediul in care dumneavoastra sustineti ca ajunge vaccinul) si transportate la rinichi si ficat, ambele organe avand rolul de a elimina toxinele.  

Prin urmare singura chestie pe care o ocoleste vaccinul este mucoasa intestinala si arata-mi cum reusesti tu sa demonstrezi ca aluminiul din mancare nu trece de mucoasa intestinala.



#257
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 22:29

priviti acest video

 

in care se vede clar cum o mama se lupta de zeci de ani sa demonstreze ca vaccinul ROR i-au neorocit copilul si nu poate.

Pana si unul din expertii care trebuia sa fie martor prezent in proces a murit intre timp, 22 de ani de proces nu e 2 luni.

Dumneavoastra ce intelegeti? Ca vaccinurile sunt 100% perfecte?

Tocmai de aia oamenii aleg sa nu se mai vaccineze. Nici un om inteligent nu mai are incredere in corporatiile astea, tocmai pentru ca nu isi asuma nici un esec, nici o catastrafa care o scot pe piata. Cate medicamente de inima nu au scos de piata in america tocmai ca provocau infarctul?

Firma romaneasca de lactate a pierdut poate milioane de euro, si ajuns la faliment pe o acuzatie falsa. Sunt zeci sute de video cu asemenea marturii in tari vestice, cu parinti care s-au constituit in asociatii impotriva corporatiilor si a lobby-urilor care i-au nenorocit fara sa-i despagubeasca, "FOR THE GREATER GOOD"... al lor al zecilor poate sutelor de miliarde pe care le fac anual. 

 

Si uite de aceea prinde campania asta la cei care stiu de formaldehida doar din ce au auzit prin filme la TV sau prin blog-urile gen piersicuta.

 

"What many people may not know is that our own bodies produce and use formaldehyde as a part of our normal metabolism (Final Report on Carcinogens Background Document for Formaldehyde [PDF], 2010). When we are exposed to methanol (e.g., via inhalation or ingestion of foods like citric fruits and juices, vegetables or fermented beverages), our bodies break it down into formaldehyde and other byproducts. Our bodies produce formaldehyde as a result of DNA demethylation (an important process for controlling gene expression, e.g., in developing embryos) and other biological processes. It is such a regular part of human metabolism, that our normal, naturally produced blood concentrations are generally about 2-3μg of formaldehyde per gram of blood (or about 2.12-3.18μg/mL)*. And it is actually a pretty important chemical; our bodies use formaldehyde to form DNA and amino acids (Toxicological Profile for Formaldehyde [PDF], ATSDR, 1999).

"

"Formaldehyde plays an essential role in our metabolism. As part of the metabolic process, formaldehyde, whether from an external source or produced by our bodies, is converted into formate (PDF) by the enzyme formaldehyde dehydrogenase. The resulting formate can then be eliminated in the urine, further broken down into CO2 and exhaled, or used by our cell machinery to synthesize nucleotides and nucleobases, such as purines and thymidine.

"

http://www.harpocrat...ngredients.html

 

As zice ca merita citit.



#258
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 22:29

Pai ceea ce spuneti e menit sa acopere faptul ca toxinele din alimentatie au acelasi drum ca si toxinele introduse in sange. Deci la nivelul tractului digestiv produsul ingerat e spart in molecule mici care se absorb prin mucoasa intestinala si sunt transferate in sange. O parte din toxine sunt blocate de mucoasa intestinala si retinute in intestin spre a forma materia fecala, dar nu ati demonstrat ca tocmai moleculele de aluminiu sunt blocate de mucoasa intestinala deci mergem mai departe. De acolo sunt trimise spre procesare prin sange (adica exact mediul in care dumneavoastra sustineti ca ajunge vaccinul) si transportate la rinichi si ficat, ambele organe avand rolul de a elimina toxinele.  

Prin urmare singura chestie pe care o ocoleste vaccinul este mucoasa intestinala si arata-mi cum reusesti tu sa demonstrezi ca aluminiul din mancare nu trece de mucoasa intestinala.

 

 

bun haideti ca va iau altfel,

 

de ce medicamentele injectate au efect imediat si mai puternic decat cele ingerate?

 

pentru ca nu trec de nici un filtru, logic.

Oricum va atasez clarificarea extrasa din tratatul medical, aveti sageti unde sa cititi.

Ca sa terminam polemica pe cat de toxic e acest adjuvant numit aluminiu.

Miniaturi atasate

  • IMG_6110.jpg

Editat de deava, 20 decembrie 2016 - 22:30 .


#259
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 22:49

Craciun fericit la toata lumea!

Fiecare parinte  cand va lua o decizia pentru copilul lui va fi una cu o intentie buna evident. 

Eu am decis in baza informatiilor care le am sa  nu-mi mai vaccinez copilul si copiii daca vor mai fi altii.



#260
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 23:42

de ce medicamentele injectate au efect imediat si mai puternic decat cele ingerate?

 

pentru ca nu trec de nici un filtru, logic.

 

 Pentru ca ajung in tesuturi mai repede si timpul pana la intrarea in efect e mai scurt.

Dar asta nu explica de ce credeti ca aluminiul ajuns in organism via tractul digestiv (garantat in cantitate mai mare decat cel prezent in vaccin) este eliminat mai repede si fara efecte secundare decat aluminiul introdus in cantitati micronice direct in fluxul sanguin. 





Etichetat si cu vaccinare, vaccinuri, imunizare

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -