Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

O fata de 14 ani, cu rujeola a murit. Adolescenta nu era vaccinata

vaccinare vaccinuri imunizare

277 raspunsuri la acest subiect

#241
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 18:33

Mama a trait cu virusul asta peste 20 de ani, si a murit in final din alta cauza.

 

L-a facut logic in epoca comunista unde nu existau siringi de unica folosinta. Instrumentele medicale nu se sterilizau bine. Dentistii erau cum erau cu sterilizarea la fel de proasta. 

Nu mai vorbim de acest lucru azi. Dentistii au cuptoare moderne mici unde ard instrumentele medicale la maxim 250 de grade. 

 

Si atunci de unde iei virusul B ?

din relatii sexuale neprotejate, tatuaje peasing si alte dracii.

Cei care fac in ziua de azi aceste lucruri se expun voluntar.

 

Eu sunt pro vaccinare atat timp cat se elimina din ele adjuvantii toxici, aluminiu, mercur.

 

E usor sa te amagesti ca daca esti atent nu ti se va intampla. Ei bine a fost un caz aici in US cu un medic stomatolog care si-a imbolnavit pacientii cu HepB, si numai acum 6 luni am primit scrisoare de la clinica care imi trateaza copii ca au descoperit ca procesul de sterilizare a instrumentarului era facut defectuos si ca toti cei care au avut interventii chirurgicale intre anumite date sa vina sa-si faca analizele. 

Sa mai spun ca nu cunosc nici o persoana care sa fii cerut un buletin de analize partenerului inainte de actul sexual? Ca exista indivizi care mint si cu buna stiinta infecteaza partenerii? 

Sora mea a fost infectata de ambulanta care i-a administrat un tratament injectabil, avea 3 ani. Eu am fost infectata de asistenta de la scoala care folosea acelasi ac la vaccinare pentru mine si sora mea, aveam 7 ani. La 10 ani am avut primele simtome si am fost internata. Pana la 18 ani am luat tratament.

Parintii mei stiau cum sa gestioneze situatia ca sa nu se infecteze, s-au testat in fiecare an sa vada daca sunt infectati. Dupa ce am plecat la facultate nu s-au mai testat, si au descoperit acum ca au si ei virusul. Singura sursa, dentistul.

Continuati sa visati, viata are propriile modalitate de a ne trezii la realitate. Eu sunt recunoascatoare ca a fost HepB si nu altceva mai grav, dar pana una alta e un chin sa fii bolnav, mai bine previi.



#242
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 18:58

Tu esti deasupra celor 3 medici care afirma asta inclusiv Gherardi vezi atasat

 

altii din america au publicat studiul

 

 

 

http://library.iaomt...ospective-study

 

 

"Comment: 

This study explores the potential link between the hepatitis B vaccine and multiple sclerosis, and it notes, "We estimated that immunization against hepatitis B was associated with a threefold increase in the incidence of MS within the 3 years following vaccination. Other common immunizations were not associated with an increased risk of MS."

Abstract/Excerpt: 

"BACKGROUND:

A potential link between the recombinant hepatitis B vaccine and an increased risk of multiple sclerosis (MS) has been evaluated in several studies, but some of them have substantial methodologic limitations.

METHODS:

The authors conducted a nested case-control study within the General Practice Research Database (GPRD) in the United Kingdom. The authors identified patients who had a first MS diagnosis recorded in the GPRD between January 1993 and December 2000. Cases were patients with a diagnosis of MS confirmed through examination of medical records, and with at least 3 years of continuous recording in the GPRD before their date of first symptoms (index date). Up to 10 controls per case were randomly selected, matched on age, sex, practice, and date of joining the practice. Information on receipt of immunizations was obtained from the computer records.

RESULTS:

The analyses include 163 cases of MS and 1,604 controls. The OR of MS for vaccination within 3 years before the index date compared to no vaccination was 3.1 (95% CI 1.5, 6.3). No increased risk of MS was associated with tetanus and influenza vaccinations.

CONCLUSIONS:

These findings are consistent with the hypothesis that immunization with the recombinant hepatitis B vaccine is associated with an increased risk of MS, and challenge the idea that the relation between hepatitis B vaccination and risk of MS is well understood."

Citation: 

Hernan MA, Jick SS, Olek MJ, Jick H.  Recombinant hepatitis B vaccine and the risk of multiple sclerosis: a prospective study. Neurology. 2004; 63(5):838-42.

Country of origin: 
United States

"

 

Eu inteleg ca riscurile va sperie, si nu sunteti singurul, dar ceea ce faceti acum englezii o numesc "fear mongering", creeare de panica in legatura cu acest subiect. 

Hai sa o luam logic. Avem milioane de inoculari cu vaccine in fiecare an, milioane.

Luat pe numar de cazuri sunt milioane de vaccinati si undeva la 400k de cazuri de MS (in US). Din care numai in parte infima pot fi relationate cu vaccinul de HepB, iar relationate nu inseamna ca s-a demonstrat ca vaccinul este cauza. 

Pot sa va ofer un numar la fel de mare de studii stiintifice care sa demonstreze lipsa cazualitatii.

https://www.ncbi.nlm...pubmed/11172163

https://www.ncbi.nlm...pubmed/11172162

 

In cazul acesta diferenta de numere dintre numarul de inoculari si numarul de suferinzi de MS arata ca nu vaccinul declanseaza boala, ci cel mult o poate ajuta acolo unde deja exista factorii declansanti.

 

E, daca vreti pus mai simplu, ca si cum dumneavoastra ati avea o afectiune grava care  va da simtome deranjante cand mancati, a carei cauza nu o cunoasteti exact si in loc sa va preocupati sa ii gasiti sursa, va ocupati sa convingeti restul lumii sa numai manance ca nu cumva sa pateasca ca dumneavoastra.

 

Apropo legea romaneasca in forma ei finala NU introduce obligativitatea vaccinarii asa ca ramane la alegerea dumneavoastra si retineti sunteti responsabil de mai mult decat propria persoana sau sanatatea copiilor dumneavoastra. 

http://www.hotnews.r...zat-10-zile.htm


Editat de Madanic, 20 decembrie 2016 - 19:58 .


#243
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 19:08

Marius, ce te motiveaza sa dai dovada de asa exprimari vizavi de membri DC? Cu Deava ai fost abundent. Desi la subiect recunosti, nu esti expert. 

 

"Brădăţan a spus că fetiţa fusese vaccinată antirujeolic, el precizând că acest vaccin asigură o imunitate în 95 la sută din cazuri, existând astfel posibilitatea ca în 5 la sută din cazuri cei imunizaţi să contracteze boala."

http://www.mediafax....ernati-10185953

 

ma limitez la aceasta sursa.

 

Bun si acuma ca exista posibilitatea ca 5% din cei imunizati sa nu dezvolte imunitate inseamna ca nu mai trebuie sa ne vaccinam? Asta e argument? Orice virus are niste posibilitati de transmitere si un timp de viata, cu cat numarul de posibile gazde scade (adica daca ii scoti pe aia 95% de vaccinati care chiar dezvolta imunitate) cu atat de mult scad sansele ca virusul sa se transmita mai departe. Chestia asta nu e "mumbo-jumbo" exista formule clare de verificare a extinderii si modele deja cunoscute. Nu poti sa zici "A dar ia uite a murit si era vaccinata pentru asta, gata acu nu ma mai vaccinez". Fata aia a avut ghinion de doua ori. O data pentru ca desi a vrut sa se vaccineze, vaccinul nu a prins la ea, si a doua oara pentru ca a existat cineva care nefiind imunizat la randul lui i-a transmis boala.

 

Nimeni de aici nu-si face iluzii ca toti vom fii 100% protejati, dar sincer cu atatea avansuri medicale sa mori de o boala perfect prevenibila doar pentru ca o mana de oameni se panicheaza si refuza sa se imunizeze e ridicol.



#244
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 19:25

Eu sunt pro vaccinare atat timp cat se elimina din ele adjuvantii toxici, aluminiu, mercur.

 

Cu alte cuvinte, nu cunoasteti rolul adjuvantilor in vaccin. Adjuvantii nu sunt pusi acolo precum conservantii in mancare. Ei au un rol specific, acela de a stimula raspunsul imun. In alte cuvinte, fara ei vaccinul isi pierde din eficacitate.

https://en.wikipedia...ologic_adjuvant

 

Exista si adjuvanti experimentali dar dupa raspunsul de pana acum ma indoiesc ca veti dorii sa va vaccinati daca pe ambalaj scrie sqalene sau phosphate.  



#245
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 20:23

Cu alte cuvinte, nu cunoasteti rolul adjuvantilor in vaccin. Adjuvantii nu sunt pusi acolo precum conservantii in mancare. Ei au un rol specific, acela de a stimula raspunsul imun. In alte cuvinte, fara ei vaccinul isi pierde din eficacitate.

https://en.wikipedia...ologic_adjuvant

 

Exista si adjuvanti experimentali dar dupa raspunsul de pana acum ma indoiesc ca veti dorii sa va vaccinati daca pe ambalaj scrie sqalene sau phosphate.  

 

 

Hai sa nu comparam sarea de bucatarie cu  hidroxid de aluminiu, sau timersal.

Sunt otravuri si in mancare dar cine dracu le mai cumpara? Cine cumpara mancare cu glutamat monosodic? Persoanele care habar nu au ce e aia? Cine cumpara sare cu anticonglomeranti nestiind ce baga in corpul lor etc...

 

Probabil nu intelegeti un lucru. Una este sa te intoxici la o scara mica cu aluminiu din cutiile de bere, si alta e sa ti se introduca direct in muschi, in sange.

Este o diferenta enorma, acei adjuvanti nu mai sunt filtrati de rinichi, si ajung direct la creier sau alte organe unde se acumuleaza ingrijorator...dand in timp boli neurologice grave, cum am si postat studiile din tratatul medical.

 

Eu nu cunosc rolul adjuvantilor? Scrie in prospect. Thimersalu (e conservant) sau cum ii zice sare cu continut 49% de mercur a fost scos din vaccinuri dupa 2000 si ceva...- nu din toate , in cele gripale inca se afla (A fost scos tocmai pentru periculozitatea lui).

 

Cele cu ...micina la urma sunt antibiotice. Si tot asa. 

 

Faptul ca doctorul Gherardi a descoperit o noua boala neorologica, care nu a mai existat pana acum si care e asociata cu vaccinul antihepatita b, nu e o gluma.

 

Uitati-va doar la capitolele din carte sa vedeti diversele afectiuni asociate cu vaccinarile diverse.

 

Acum vreo 2-3 ani am avut nevoie de un medicament anume. Nu stiu cum de m-am interesat de el, cred ca am vrut sa vad pret sau ceva de genul online inainte sa-l cumpar, sa citesc prospect. Intamplator am dat de o stire cred ca din franta sau alta tara UE, care a scos acest medicament de pe piata lor, datorita efectelor adverse mult mai grave si mai mari decat beneficiul. In romania inca se afla la vanzare, nu l-am mai cumparat, evident.

 

Ceea ce trebuie sa intelegem este ca vaccinurile sunt medicamente, un mixt bio+chimic. 

 

Cat timp in ele exista o substanta care imi poate periclita sanatatea pe termen lung, pot sa uit de toate beneficiile promise pe prospect.

Miniaturi atasate

  • IMG_6085.jpg
  • IMG_6086.jpg


#246
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 20:39

Eu inteleg ca riscurile va sperie, si nu sunteti singurul, dar ceea ce faceti acum englezii o numesc "fear mongering", creeare de panica in legatura cu acest subiect. 

Hai sa o luam logic. Avem milioane de inoculari cu vaccine in fiecare an, milioane.

Luat pe numar de cazuri sunt milioane de vaccinati si undeva la 400k de cazuri de MS (in US). Din care numai in parte infima pot fi relationate cu vaccinul de HepB, iar relationate nu inseamna ca s-a demonstrat ca vaccinul este cauza. 

Pot sa va ofer un numar la fel de mare de studii stiintifice care sa demonstreze lipsa cazualitatii.

https://www.ncbi.nlm...pubmed/11172163

https://www.ncbi.nlm...pubmed/11172162

 

In cazul acesta diferenta de numere dintre numarul de inoculari si numarul de suferinzi de MS arata ca nu vaccinul declanseaza boala, ci cel mult o poate ajuta acolo unde deja exista factorii declansanti.

 

E, daca vreti pus mai simplu, ca si cum dumneavoastra ati avea o afectiune grava care  va da simtome deranjante cand mancati, a carei cauza nu o cunoasteti exact si in loc sa va preocupati sa ii gasiti sursa, va ocupati sa convingeti restul lumii sa numai manance ca nu cumva sa pateasca ca dumneavoastra.

 

Apropo legea romaneasca in forma ei finala NU introduce obligativitatea vaccinarii asa ca ramane la alegerea dumneavoastra si retineti sunteti responsabil de mai mult decat propria persoana sau sanatatea copiilor dumneavoastra. 

http://www.hotnews.r...zat-10-zile.htm

 

 

Neaga orice fel de asociere cu vaccinul este strategia corporatiilor. Nu recunosc absolut nimic, dar absolut nimic. Normal culmea. Daunele ar fi de ordinul la miliarde de $.

 

http://www.ziaristio...nal-al-statelo/

 

 

In cazul bebelusilor din Arges toata vina s-a mutat pe o firma saraca care producea lactate, i-au nenorocit pe aia i-au dus aproape in faliment. NENOROCITII. 

Incercand sa mascheze un fapt evident http://www.ziaristio...ul-bebelusilor/

Vina ? Un vaccin anti hepatic b.  Normal ca e greu sa demonstrezi, ca doar nu face copilul sindromul hemolitic pe loc la 1 minut dupa ce il injectezi. Te duci acasa ii faci un lapte, un pure de fructe, mai trece o zi mai ii dai un iaurt si hop ajungi la urgente.

Dar mi-a venit sa rad cand au zis ca de la un ecoli...draci lati. 

Cand eram copil bunica imi dadea lapte direct muls de la vaca, ne fiert, ne pasteriuzat ne nimic, direct acolo in grajd. Toata copilaria asa am consumat laptele. Nu am avut absolut nici o problema. Ani de zile. Ca sa vina un minister al sanatatii sa ingroape GUNOIUL. Oamenii care au un pic de minte nu o sa mai aiba incredere in cainii astia in veci, pentru ca sunt niste caini in haita, se acopera unii pe altii. Iar lumea moare pe capete.


Editat de deava, 20 decembrie 2016 - 20:43 .


#247
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 20:45

Hai sa nu comparam sarea de bucatarie cu  hidroxid de aluminiu, sau timersal.

Sunt otravuri si in mancare dar cine dracu le mai cumpara? Cine cumpara mancare cu glutamat monosodic? Persoanele care habar nu au ce e aia? Cine cumpara sare cu anticonglomeranti nestiind ce baga in corpul lor etc...

 

 

Comparatia nu am facut-o eu, ati facut-o dumneavoastra. Eu am incercat sa va arat ce anume fac acei adjuvanti in vaccin, mai ales ca va prezentati ca o persoana interesata de informatie. 

Articolul citat de mine va arata care a fost scopul introducerii adjuvantilor in vaccin:

"Vaccines were first introduced more than 200 years ago and have since played a key role in the reduction of morbidity and mortality caused by infectious diseases. Many of the safest and most effective vaccines in use today are based on attenuated live viruses, as they mimic a live infection without causing disease. However, it is not always practical to take this approach, such as when it may not be safe to do so (e.g., for viruses that cause chronic infections such as HIV) or may not be feasible to manufacture (e.g., for viruses that do not grow well in cell culture such as HCV). In addition, it may preferable in some cases to target immune responses toward specific antigens from the pathogen, rather than the entirety of the genome. In these cases, subunit vaccines consisting of antigens purified from the pathogen or produced by recombinant DNA technology are being developed. However, highly purified proteins are typically not inherently immunogenic, as they usually lack the means to directly stimulate the innate immune system, and often require the addition of adjuvants to enhance vaccine potency. Despite more than a century of human use, only a few adjuvants are licensed today. However many adjuvants have been tested in humans and are in advanced stages of development. Much of the early work on adjuvants discovery and development was empirical producing safe and effective products, but without a clear understanding of how they worked. Recent insight into the functioning of the innate immune system has demonstrated its important role in triggering and shaping the adaptive immune response to vaccines.

"

https://www.ncbi.nlm...les/PMC3728558/

 

thimerosal-ul pe care il tot aduceti in discutie e scos din vaccinurile pentru copii de ani buni deci nu are rost sa-l discutam. 



#248
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 20:51

 

Probabil nu intelegeti un lucru. Una este sa te intoxici la o scara mica cu aluminiu din cutiile de bere, si alta e sa ti se introduca direct in muschi, in sange.

Este o diferenta enorma, acei adjuvanti nu mai sunt filtrati de rinichi, si ajung direct la creier sau alte organe unde se acumuleaza ingrijorator...dand in timp boli neurologice grave, cum am si postat studiile din tratatul medical.

 

E uite ca aici as dorii o lamurire. Conform cunostintelor mele de anatomie rinichii filtreaza sangele de toxine nu alimentele ingerate. Dar conform a ceea ce spuneti aici aluminiul din alimentatie e filtrat de rinichi  inainte de a ajunge in sange si deci de aceea nu ne cauzeaza probleme, pe cand vaccinele merg direct in sange si deci ne otravesc. 

 

Poate ne lamureste un medic care e treaba? Ca google deja a zis:

"The kidneys are two bean-shaped organs, each about the size of a fist. They are located just below the rib cage, one on each side of the spine. Every day, the two kidneys filter about 120 to 150 quarts of blood to produce about 1 to 2 quarts of urine, composed of wastes and extra fluid.

"



#249
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 21:00

Neaga orice fel de asociere cu vaccinul este strategia corporatiilor. Nu recunosc absolut nimic, dar absolut nimic. Normal culmea. Daunele ar fi de ordinul la miliarde de $.

 

http://www.ziaristio...nal-al-statelo/

 

 

In cazul bebelusilor din Arges toata vina s-a mutat pe o firma saraca care producea lactate, i-au nenorocit pe aia i-au dus aproape in faliment. NENOROCITII. 

Incercand sa mascheze un fapt evident http://www.ziaristio...ul-bebelusilor/

Vina ? Un vaccin anti hepatic b.  Normal ca e greu sa demonstrezi, ca doar nu face copilul sindromul hemolitic pe loc la 1 minut dupa ce il injectezi. Te duci acasa ii faci un lapte, un pure de fructe, mai trece o zi mai ii dai un iaurt si hop ajungi la urgente.

Dar mi-a venit sa rad cand au zis ca de la un ecoli...draci lati. 

Cand eram copil bunica imi dadea lapte direct muls de la vaca, ne fiert, ne pasteriuzat ne nimic, direct acolo in grajd. Toata copilaria asa am consumat laptele. Nu am avut absolut nici o problema. Ani de zile. Ca sa vina un minister al sanatatii sa ingroape GUNOIUL. Oamenii care au un pic de minte nu o sa mai aiba incredere in cainii astia in veci, pentru ca sunt niste caini in haita, se acopera unii pe altii. Iar lumea moare pe capete.

 

Interesant ca folositi tocmai dumneavoastra argumentul acesta. 

Conform argumentatiei sustinute de dumneavoastra pana acum daca macar cateva persoane au reactie la vaccin ar trebui sa eliminam definitiv vaccinurile pentru ca fiecare viata conteaza si mai mult ca sigur toti vom suferii efectele adverse.

Pe de alta parte sustineti ca fabrica aia nu putea fii cauza imbolnavirii copiilor ca ati consumat dumneavoastra lapte nepasteurizat direct de la sursa cand erati copil si n-ati patit nimic.



#250
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 21:28

Interesant ca folositi tocmai dumneavoastra argumentul acesta. 

Conform argumentatiei sustinute de dumneavoastra pana acum daca macar cateva persoane au reactie la vaccin ar trebui sa eliminam definitiv vaccinurile pentru ca fiecare viata conteaza si mai mult ca sigur toti vom suferii efectele adverse.

Pe de alta parte sustineti ca fabrica aia nu putea fii cauza imbolnavirii copiilor ca ati consumat dumneavoastra lapte nepasteurizat direct de la sursa cand erati copil si n-ati patit nimic.

 

 

Nu de asta nu putea fabrica de lactate fi cauza,

 

pentru ca au fost copii care nu au consumat nici un produs de acolo.

 

Exemplul meu, si nu numai eu, frati surori, toti verisorii mei zeci de verisori, parinti unchi etc.. asa au crescut, cu exemplu dat de mine.

De asta mi se pare o insulta la inteligenta noastra ce au facut cei de la ministerul sanatatii, s-au balbait de nenumarate ori. 





Etichetat si cu vaccinare, vaccinuri, imunizare

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -