Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

O fata de 14 ani, cu rujeola a murit. Adolescenta nu era vaccinata

vaccinare vaccinuri imunizare

277 raspunsuri la acest subiect

#221
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 decembrie 2016 - 20:39

n vaccin ca orice alt tratament medical are o eficacitate. Adica din numarul de administrari un procent mic de persoane NU DEZVOLTA IMUNITATE. In consecinta, ei nu vor fii protejati desii au dorit sa se vaccineze. In plus exista cei care nu pot fii inca vaccinati din cauza varstei fragede, sau a problemelor medicale. Noi cei vaccinati le asiguram lor scutul, cand 90% din populatie e imuna sansa ca un virus sa circule prea departe e minima. Cand procentul scade distantele parcurse de virus devin mai mari si sansele ca cei care nu sunt protejati sa il contacteze cresc. 

 

Atat de banal de inteles... si acest aspect.....



#222
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 19 decembrie 2016 - 20:47

Vorbim strict de vaccinare si de autism de dupa vaccinare, de asta am si postat dictionarul medical care atesta faptul ca DA copii pot face autism post vaccinare. Ca ar fi altii cu autism din alte cauze, nu e subiectul de fata. 

Vorbiti de supozitii. Nu exista o legatura clara de cauzalitate vaccinurile sunt sigure pentru majoritatea celor inoculati. Daca ar exista o legatura clara toti cei inoculati sau macar un procent major ar dezvolta autism.

"The exact cause of autism spectrum disorder (ASD) is currently unknown. It's a complex condition and may occur as a result of genetic predisposition (a natural tendency), environmental or unknown factors"

 

"Autism has its roots in early brain development. However, the most obvious signs of autism and symptoms of autism tend to emerge between 12 and 18 months of age. Some infants and toddlers begin develop normally until the second year of life, when they lose skills and develop autism – a pattern called “regression.”

 

"Over the last two decades, extensive research has asked whether there is any link between childhood vaccinations and autism.  The results of this research are clear: Vaccines do not cause autism.  We urge that all children be fully vaccinated."

 

https://www.autismsp...CFc5bfgodtVwAXw

 

Autism Speaks a fost fondata in Februarie 2005 de Bob si Suzanne Wright, bunicii unui copil diagnosticat cu autism.



#223
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 decembrie 2016 - 20:54

Asta e la fel ca si afirmatia cu scleroza declansata de nanoparticulele de aluminiu din vaccin.

 

Dar...



#224
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 19 decembrie 2016 - 21:13

Eu tratez interlocutorii ca pe niste tampiti. Ai vazut ce raspuns am primit?

 

Este bine sa te informezi suplimentar sau sa ne ajute doamna de care ca are studii de specialitate. Si cei care sunt vaccinati FAC boala (forma usoara sau mai dificila, tine de fiecare organism in parte). Iar boala este transmisa mai departe de catre persoane vaccinate sau nevaccinate (care au boala). Boala nu apare din senin, este TRANSMISA. Si nu este relevant ca cel care a facut boala a fost vaccinat, POATE (desi de multe ori nu se intampla asa) face o forma mai usoara, pentru ca poate contamina un organism tarat cu o forma foarte grava, astfel incat sa se ajunga si la deces. Un copil/adolescent/adult cu probleme de sanatate serioasse va fi ucis si de o raceala care da complicatii. Asa ca poate fi populatia 100% vaccinata, boala tot o sa existe,  iar cei cu probleme de sanatate isi pot pierde viata in urma dezvoltarii bolii.

 

Boala nu este transimisa mai departe de persoanele vaccinate, sau mai bine zis enuntul asta nu e valabil pentru toate persoanele vaccinate. 

"On rare occasions, the virus trumps an individual's protection."

http://www.npr.org/s...were-vaccinated

 

Vaccinul antipojar de exmplu are o efectivitate destul de buna, si au fost putine cazuri in care o persoana vaccinata chair a facut boala si transmis mai departe. Dar vaccinul anti oreion de exmplu are o efectivitate mai scazuta si astfel de cazuri au fost mai ridicate ca incidenta. 

 

Uite aici un articol care explica foarte bine cum lucreaza virusii si de ce au ei nevoie ca sa traiasca si sa se mentina.

http://www.infection...isease-and.html



#225
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 19 decembrie 2016 - 21:24

Vreau sa pun o intrebare simpla.

Cati din parintii din discutia de aici, au facut vaccinul pentru hepatita B? De 2 ori cum se repeta la copii?

L-ati facut?

Daca sustineti vaccinarea copiilor vostri, va rog aceste vaccinuri care le aplicati lor, sa vi le faceti si voi, asta ca sa confirmari ceea ce sustineti. 

Si asta la 10 ani interval da? Pentru ca multe dupa 10 ani  isi pierd eficacitatea si trebuie repetate. 

 

Ambii mei copii au facut vaccinul asta. Fata a terminat toate rappelurile si are confirmata imunitatea. 

Eu as fi dat ORICE, absolut orice ca sa pot face vaccinul asta si nu boala. Dar nu-i bai macar copii mei or sa fie sanatosi. Eu inca port in sange virusul si fac analize frecvent ca sa verific ca nu s-a reactivat. 



#226
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 09:38

Asta e la fel ca si afirmatia cu scleroza declansata de nanoparticulele de aluminiu din vaccin.

 

Dar...

 

Tu esti deasupra celor 3 medici care afirma asta inclusiv Gherardi vezi atasat

 

altii din america au publicat studiul

 

 

 

http://library.iaomt...ospective-study

 

 

"Comment: 

This study explores the potential link between the hepatitis B vaccine and multiple sclerosis, and it notes, "We estimated that immunization against hepatitis B was associated with a threefold increase in the incidence of MS within the 3 years following vaccination. Other common immunizations were not associated with an increased risk of MS."

Abstract/Excerpt: 

"BACKGROUND:

A potential link between the recombinant hepatitis B vaccine and an increased risk of multiple sclerosis (MS) has been evaluated in several studies, but some of them have substantial methodologic limitations.

METHODS:

The authors conducted a nested case-control study within the General Practice Research Database (GPRD) in the United Kingdom. The authors identified patients who had a first MS diagnosis recorded in the GPRD between January 1993 and December 2000. Cases were patients with a diagnosis of MS confirmed through examination of medical records, and with at least 3 years of continuous recording in the GPRD before their date of first symptoms (index date). Up to 10 controls per case were randomly selected, matched on age, sex, practice, and date of joining the practice. Information on receipt of immunizations was obtained from the computer records.

RESULTS:

The analyses include 163 cases of MS and 1,604 controls. The OR of MS for vaccination within 3 years before the index date compared to no vaccination was 3.1 (95% CI 1.5, 6.3). No increased risk of MS was associated with tetanus and influenza vaccinations.

CONCLUSIONS:

These findings are consistent with the hypothesis that immunization with the recombinant hepatitis B vaccine is associated with an increased risk of MS, and challenge the idea that the relation between hepatitis B vaccination and risk of MS is well understood."

Citation: 

Hernan MA, Jick SS, Olek MJ, Jick H.  Recombinant hepatitis B vaccine and the risk of multiple sclerosis: a prospective study. Neurology. 2004; 63(5):838-42.

Country of origin: 
United States

"

 

Cred ca penibil devii tu 

eu prezint niste dovezi, nu opinii personale.

 

Engerixul http://www.anm.ro/_/...33_14.06.07.pdf

vezi prospectul contine hidroxid de aluminiu, mai jos vezi studiile care spun clar ca provoaca scleroza.

 

N-am venit cu opinii personale aici. Tu in schimb bagi opinii personale pe banda rulanta.

De aia am si intrebat daca e cineva vaccinat contra hepatita B? Nu cunosc un singur adult nascut inainte de 89 care sa-si fi facut vaccinul anti hepatic si e de multa vreme pe piata. Si cunosc destui. In schimb in copii au introdus aceste vaccinuri. Daca sustii un lucru ca vaccinarile salveaza vieti si sunt utile pentru imunizarea societatii sustii pana la capat si te vaccinezi. Engerixul costa undeva la 50 de ron nu e vreo avere.

Cine face acest vaccin? Cel mult cadrele medicale. ATAT. Ca se mai gaseste unul prin oamenii de rand sa-si faca e caz rar.

Miniaturi atasate

  • IMG_1794.jpg

Editat de deava, 20 decembrie 2016 - 09:40 .


#227
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 09:49

Da, Lucialu, aici vorbim numai de vaccinuri si mortalitatea din cauza anumitor boli ale copilariei ce puteau fi evitate.

 Atat.

 

 

 

Desigur. Si uite asa creste nr celor care refuza vaccinurile. Fix ca in politica, Trump, PSD etc. Si ne miram.

Ps: in 2012 a decedat o fetita de 11ani pt ca a facut rujeola. Era vaccinata si rapelata, ultima dimpreuna cu clasa.

 

 

....

 

Cum suna: obligarea natiei de a beneficia de dreptul...Geez...

 

Mie imi ajunge. Am vrut sa iti raspund Viviana, pt ca asa faci ac respecti anume persoane. Si daca nu cadem de acord in unele chestiuni, am motive sa iti citesc postarile, imi priesc. [:)]  Si uneori e bine sa le spui aceste lucruri oamenilor. [flo2]

 

Sa aveti sarbatori fericite cu totii, alaturi de cei dragi! [flo2]

Deava [flo2] Bine ai venit pe DC!



#228
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 10:09

Ps: in 2012 a decedat o fetita de 11ani pt ca a facut rujeola. Era vaccinata si rapelata, ultima dimpreuna cu clasa.

Aberezi.



#229
deava

deava

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 10:19

Ambii mei copii au facut vaccinul asta. Fata a terminat toate rappelurile si are confirmata imunitatea. 

Eu as fi dat ORICE, absolut orice ca sa pot face vaccinul asta si nu boala. Dar nu-i bai macar copii mei or sa fie sanatosi. Eu inca port in sange virusul si fac analize frecvent ca sa verific ca nu s-a reactivat. 

 

 

Mama a trait cu virusul asta peste 20 de ani, si a murit in final din alta cauza.

 

L-a facut logic in epoca comunista unde nu existau siringi de unica folosinta. Instrumentele medicale nu se sterilizau bine. Dentistii erau cum erau cu sterilizarea la fel de proasta. 

Nu mai vorbim de acest lucru azi. Dentistii au cuptoare moderne mici unde ard instrumentele medicale la maxim 250 de grade. 

 

Si atunci de unde iei virusul B ?

din relatii sexuale neprotejate, tatuaje peasing si alte dracii.

Cei care fac in ziua de azi aceste lucruri se expun voluntar.

 

Eu sunt pro vaccinare atat timp cat se elimina din ele adjuvantii toxici, aluminiu, mercur.



#230
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 decembrie 2016 - 10:20

E

 

Tu esti deasupra celor 3 medici care afirma asta inclusiv Gherardi vezi atasat

 

altii din america au publicat studiul

 

 

 

http://library.iaomt...ospective-study

 

 

"Comment: 

This study explores the potential link between the hepatitis B vaccine and multiple sclerosis, and it notes, "We estimated that immunization against hepatitis B was associated with a threefold increase in the incidence of MS within the 3 years following vaccination. Other common immunizations were not associated with an increased risk of MS."

Abstract/Excerpt: 

"BACKGROUND:

A potential link between the recombinant hepatitis B vaccine and an increased risk of multiple sclerosis (MS) has been evaluated in several studies, but some of them have substantial methodologic limitations.

METHODS:

The authors conducted a nested case-control study within the General Practice Research Database (GPRD) in the United Kingdom. The authors identified patients who had a first MS diagnosis recorded in the GPRD between January 1993 and December 2000. Cases were patients with a diagnosis of MS confirmed through examination of medical records, and with at least 3 years of continuous recording in the GPRD before their date of first symptoms (index date). Up to 10 controls per case were randomly selected, matched on age, sex, practice, and date of joining the practice. Information on receipt of immunizations was obtained from the computer records.

RESULTS:

The analyses include 163 cases of MS and 1,604 controls. The OR of MS for vaccination within 3 years before the index date compared to no vaccination was 3.1 (95% CI 1.5, 6.3). No increased risk of MS was associated with tetanus and influenza vaccinations.

CONCLUSIONS:

These findings are consistent with the hypothesis that immunization with the recombinant hepatitis B vaccine is associated with an increased risk of MS, and challenge the idea that the relation between hepatitis B vaccination and risk of MS is well understood."

Citation: 

Hernan MA, Jick SS, Olek MJ, Jick H.  Recombinant hepatitis B vaccine and the risk of multiple sclerosis: a prospective study. Neurology. 2004; 63(5):838-42.

Country of origin: 
United States

"

 

Cred ca penibil devii tu 

eu prezint niste dovezi, nu opinii personale.

 

Engerixul http://www.anm.ro/_/...33_14.06.07.pdf

vezi prospectul contine hidroxid de aluminiu, mai jos vezi studiile care spun clar ca provoaca scleroza.

 

N-am venit cu opinii personale aici. Tu in schimb bagi opinii personale pe banda rulanta.

De aia am si intrebat daca e cineva vaccinat contra hepatita B? Nu cunosc un singur adult nascut inainte de 89 care sa-si fi facut vaccinul anti hepatic si e de multa vreme pe piata. Si cunosc destui. In schimb in copii au introdus aceste vaccinuri. Daca sustii un lucru ca vaccinarile salveaza vieti si sunt utile pentru imunizarea societatii sustii pana la capat si te vaccinezi. Engerixul costa undeva la 50 de ron nu e vreo avere.

Cine face acest vaccin? Cel mult cadrele medicale. ATAT. Ca se mai gaseste unul prin oamenii de rand sa-si faca e caz rar.

Esti obositor... si daca tot te lauzi ca stii nu stiu cate limbi si engleza printre ele cum de iti scapa sensul exact al :

 

This study explores the potential link between the hepatitis B vaccine and multiple sclerosis, and it notes, "We estimated that immunization against hepatitis B was associated with a threefold increase in the incidence of MS within the 3 years following vaccination. Other common immunizations were not associated with an increased risk of MS"

 

 

Cred ca devii penibil pe masura ce tot scrii:

 

Cred ca penibil devii tu 

eu prezint niste dovezi, nu opinii personale.

 

Engerixul http://www.anm.ro/_/...33_14.06.07.pdf

vezi prospectul contine hidroxid de aluminiu, mai jos vezi studiile care spun clar ca provoaca scleroza.

 

Supraveghere după punerea pe piaţă

 

Tulburări ale sistemului nervos Encefalită, encefalopatie, convulsii, paralizie, nevrite (inclusiv sindrom Guillain-Barré, nevrită optică şi scleroză multiplă), neuropatii, hipoestezie

 

 

------------------------------------------------------

1. Scleroza multipla nu are nici in momentul de fata certitudini privind motvele declansarii... 

 

2. Tulburari la administrare  inseamna ca exista posibilitatea nu certitudinbea ca efect secundar pentru cei care au scleroza multipla sa aiba terte manifestari negative. Este cu titlu de informare 

 

Ca tu inventezi la greu ca provoaca scleroza nu mai este o noutate.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Ok categoric nu am sa iti mai raspund. Pierdere inutila a timpului meu cel putin.

 

 

Noroc!





Etichetat si cu vaccinare, vaccinuri, imunizare

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -