Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cadouri de Craciun - idei pentru toata familia

cadouri craciun

41 raspunsuri la acest subiect

#21
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 21:15

Fini, nasi, rude: vouchere de cosmetice sau seturi coametice (ele), o sticla de bautura mai deosebita (ei).



#22
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 22:13

Poti sa te duci la Concertul de Anul Nou de la Vienna, de 1 ianuarie.

 

N-ar fi o idee rea. Problema noastra e ca un an stam de sarbatori in DK, unul in RO. Ca ambele familii sa aiba copiii de sarbatori. 

 

Dar mi-ati dat o idee de viitor  [:)]



#23
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 22:21

N-ar fi o idee rea. Problema noastra e ca un an stam de sarbatori in DK, unul in RO. Ca ambele familii sa aiba copiii de sarbatori. 

 

Dar mi-ati dat o idee de viitor  [:)]

Concertul asta la care mergem noi, e ca si concertul de la Vienna. Sincer, biletele sunt cam scumpe (peste $300 pentru 2 bilete, bine ca sotului meu nu-i place :) ), dar isi merita fiecare cent. Primul an cand am fost, Victoria avea 5 ani jumate si cand am ajuns acasa, a intrebat-o Daddy cum a fost si raspunsul ei a fost "Waaaaaaaay better than I expected!" ("Cu mult mai frumos decat m-am asteptat"). Abia asteapta Concertul in fiecare an. ANul trecut tot in Ianuarie, am fost tot amandoua la alt concert, "A night at the Opera", cu arii din opere celebre. |Si ala a fost extraordinar concertul. APoi, acum vreo 2 luni am fost la "Spanish fire"... asta a fost o mare dezamagire... 



#24
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 22:37

Concertul asta la care mergem noi, e ca si concertul de la Vienna. Sincer, biletele sunt cam scumpe (peste $300 pentru 2 bilete, bine ca sotului meu nu-i place :) ), dar isi merita fiecare cent. Primul an cand am fost, Victoria avea 5 ani jumate si cand am ajuns acasa, a intrebat-o Daddy cum a fost si raspunsul ei a fost "Waaaaaaaay better than I expected!" ("Cu mult mai frumos decat m-am asteptat"). Abia asteapta Concertul in fiecare an. ANul trecut tot in Ianuarie, am fost tot amandoua la alt concert, "A night at the Opera", cu arii din opere celebre. |Si ala a fost extraordinar concertul. APoi, acum vreo 2 luni am fost la "Spanish fire"... asta a fost o mare dezamagire...
am citit acum despre ambele concerte, despre cel original din Viena si cel din Canada. Concertul e in mai multe tari. Ar fi o minivacanta pt mine si sotul meu, iar copiii pot ramane la socrii. As alege Viena pt ca e mai aproape. Nici sotul meu nu se omoara cu asa spectacole ( el prefera Rammstein) dar cand il fortez uneori sa mergem la balet si e orchestra live, ii place.

Editat de stefaniya, 14 decembrie 2016 - 22:38 .


#25
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 22:38

Sot: ceas si 2 tricouri plus ce mai gasesc

mama: portmoneu verde (feng shui), o forma de portelan pt prajituri pictata manual (are colectie de Gugelhuppf) si un desert din Germania care ii place

Soacra: o bluza misto

socru: un set de burghie

Soacra si socru: o rama mare cu 12 fotoografii de-ale noastre

Matusa: sper sa ii gasesc o fusta plisata cum s epoarta acum

Nepot: o trusa de scule imitatie de Bosch si ceva motocicleta

Cumnat: un set de sosete faine de la Tom Tailor

Cumnata: o trusa de sprancene, ca se plange ca nu are si un strugurel de la CK

Verisoara: un set de la Gerovital, ca e fana mare si isi cumpara sute de produse din Ro

Verisor: un tricou sport de la Under Armour

Copilul lor: un tricou

Copila lor : un set de machiaj cu blushuri si farduri

Bunica: sosete calduroase si un bibelo(are colectie) sau vad eu ce gasesc

Bunic: condimente de bucatarie si ceva ustensile



#26
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 decembrie 2016 - 23:22

am citit acum despre ambele concerte, despre cel original din Viena si cel din Canada. Concertul e in mai multe tari. Ar fi o minivacanta pt mine si sotul meu, iar copiii pot ramane la socrii. As alege Viena pt ca e mai aproape. Nici sotul meu nu se omoara cu asa spectacole ( el prefera Rammstein) dar cand il fortez uneori sa mergem la balet si e orchestra live, ii place.

 

Pentru Concertul de la Viena se organizeaza tragere la sorti ca sa poti cumpara biletele, pentru ca cererea este cu mult mai mare decat numarul de locuri din sala. Este o experienta in sine: in afara de muzica si interpretare, in pauza se serveste sampanie si deserturi si atmosfera este de neegalat. In ianuarie 2017 se vor face inscrierile pentru concertul din 2018, asa ca veti sti din timp cum sa va organizati.



#27
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 15 decembrie 2016 - 23:32

Pentru Concertul de la Viena se organizeaza tragere la sorti ca sa poti cumpara biletele, pentru ca cererea este cu mult mai mare decat numarul de locuri din sala. Este o experienta in sine: in afara de muzica si interpretare, in pauza se serveste sampanie si deserturi si atmosfera este de neegalat. In ianuarie 2017 se vor face inscrierile pentru concertul din 2018, asa ca veti sti din timp cum sa va organizati.

La noi se serveste Apffel Strudel :) (Nu sunt sigura ca am scris corect, daca nu, sa ma corecteze cine stie).



#28
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 09:30

Copilul meu vrea set de DJ si nu mai crede in MOs ... dar parca tot i-ar place sa existe ...



#29
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 16:13

La noi, anul asta mosu' vine cu ceva absolut special. Dupa ce masina veche de o mie de an si-a dat obstescul sfarsit, mosu' n-are de ales si ne aduce o masina nou-nouta. Sper ca nu trasa de reni, ci de cai putere. Bine, pe chestia asta ne-am lins pe bot de cadouri de la mosu' multi ani de-acum incolo :)

Si lu' ala micu', mosul ii aduce... tadaaaaam.... un puiut de Labrador. 

Cred ca am fost usor inconstienti.. asta e asa, o cugetare personala. Om trai si-om vedea. 



#30
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 19:14

La noi, anul asta mosu' vine cu ceva absolut special. Dupa ce masina veche de o mie de an si-a dat obstescul sfarsit, mosu' n-are de ales si ne aduce o masina nou-nouta. Sper ca nu trasa de reni, ci de cai putere. Bine, pe chestia asta ne-am lins pe bot de cadouri de la mosu' multi ani de-acum incolo :) Si lu' ala micu', mosul ii aduce... tadaaaaam.... un puiut de Labrador. Cred ca am fost usor inconstienti.. asta e asa, o cugetare personala. Om trai si-om vedea.

 

Cred ca voi veti primi cele mai frumoase cadouri

Masina...ce sa mai zic, sunt verde de invidie.

Catelul...wow, ce copil norocos!

 

Si al meu baiat a primit un pui de motanel acum inainte de Craciun si e foarte incantat.





Etichetat si cu cadouri, craciun

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -