Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rezultate alegeri 2016

alegeri

24 raspunsuri la acest subiect

#11
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 08:47

La ce prestație a avut PNL-ul, pe mine mă surprinde totuși procentul mare atins. (Dar asta înseamnă doar că oamenii votează din inerție, cum zice și Rox, nu contează ce face sau zice partidul respectiv).

 

L-am văzut aseară pe Ponta la televizor pe nu știu ce post (că nu m-am uitat prea mult), avea un rânjet pe care nu și-l putea șterge de pe față. O să mă bântuie imaginea aia de aseară.



#12
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 09:24

Exista e expresie care cred ca se potriveste nu Romaniei cat romanilor:

 

"Pute, pute da-i caldut". Cu regret. Dar peste 4 ani va fi invers.



#13
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 10:36

... parca am avut o noapte de buimacie.

 

SUnt socata de slaba prezenta la vot. Intr-o lume a social media - unde toata lumea are gura mare pe FB... ai fi spus ca va fi puhoi la vot. Si cand colo ... aceeasti morala: lumea virtuala e alta, lumea reala e alta. 

 

Intr-adevar, PNLul nu a oferit nici o alternativa morala. Adevaratii liberali au ales USRul. 

Intr-un PNL a carei imagine ar putea fi acel primar ales din puscarie, votantii liberali nu ami puteau sa se regasasca. Alina Gorghiu - vorbe goale si pline de suficienta.

 

SUnt trista. Mafia baronilor corupti, a gogosilor alectorale, a promisiunilor fara acoperire a castigat.  Olguta Vasilescu ranjeste iar la teve. Cu tot cu dosarele ei.

Dragnea cu dosarul lui... va fi prim ministru in timp ce in Romania, nu te angajeaza ca sofer sau casier daca ai dosar penal.  [:-)))]



#14
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 10:43

acum ca au puterea totala - pot face ce vor ei. O pot da jos pe Codruta, pot desfiinta DNAul sau sa il transforme in club de yoga. Va fi Zen total in casele celor care vor fura mai departe, ce mai este de furat din tara asta.



#15
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 10:54

... parca am avut o noapte de buimacie.

 

SUnt socata de slaba prezenta la vot. Intr-o lume a social media - unde toata lumea are gura mare pe FB... ai fi spus ca va fi puhoi la vot. Si cand colo ... aceeasti morala: lumea virtuala e alta, lumea reala e alta. 

 

Intr-adevar, PNLul nu a oferit nici o alternativa morala. Adevaratii liberali au ales USRul. 

Intr-un PNL a carei imagine ar putea fi acel primar ales din puscarie, votantii liberali nu ami puteau sa se regasasca. Alina Gorghiu - vorbe goale si pline de suficienta.

 

SUnt trista. Mafia baronilor corupti, a gogosilor alectorale, a promisiunilor fara acoperire a castigat.  Olguta Vasilescu ranjeste iar la teve. Cu tot cu dosarele ei.

Dragnea cu dosarul lui... va fi prim ministru in timp ce in Romania, nu te angajeaza ca sofer sau casier daca ai dosar penal.  [:-)))]

Asta ma intreb si eu: de ce un om cu dosar penal nu se poate angaja ca functionar public de executie (adica pe romaneste spus, un simplu angajat intr-un birou, nu functie de raspundere) sau in alte functii/ joburi mici, insa un prim-ministru este acceptat cu dosar penal??

 

Adica de ce pt unele joburi este admis sa ai probleme penale, iar la altele nu? Unde este stipulat? In ce lege? In Constitutie??

 

Functia de priim ministru nu este o functie de inalt functionar public?? Adica tot un functionar public?? Nu intra tot in legea 188/1999 cu modificari?



#16
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 10:58

Nu s-ar aplica Art. 54 punctul h)?

Sau sunt portite de scapare? Nu-s jurist si nu stiu sa interpretez legile asa in detaliu.

 

Ce stiu eu, acum ceva ani de zile, am dat concurs pt un post de expert intr-o directie a unui minister (functie de executie) si a fost obligatoriu sa aduc cazier. Care cazier, daca nu era curat, nu as fi putut candida. Eu, pt o functie destul de joasa... dar pt o functie mult mai inalta cum este permis???



#17
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 11:00

e permis pentru ca ei fac ce vrea muschiul lor.  [zirea]



#18
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 11:01

Vor modifica legile si le vor aplica legal asa cum vor dori ei.



#19
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 12:08

Acum intrebarea logica ar fi: daca Dl Dragnea ajunge prim-ministru al ROmaniei si cineva ii zice infractor" poate pati ceva? Are sau nu acest drept?

 

va rog sa va dati cu parerea.



#20
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 17:30

Dar chiar este Dragnea propunerea PSD-ului pt functie de prim ministru?!

Poate totusi scapam...





Etichetat si cu alegeri

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -