Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Mamici de August 2017 (Pepenasi de August 2017)

sarcina august 2017

1032 raspunsuri la acest subiect

#41
Ruxandrra

Ruxandrra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 15 decembrie 2016 - 18:11

Michela

 

sunt in aceeași oala cu tine.

Și eu sunt f obosita. Înainte sa știu ca am rămas însărcinată eram la fel de obosita ca atunci când am avut hepatita asa ca am crezut ca am iar probleme și mi-am recoltat analize!

cat am fost in concediu dormeam prin mașina și pe unde apucam la prânz, dar de când m-am întors la munca nu mai apuc sa dorm plus nopțile in care muncesc și nu dorm acasă. 



#42
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 15 decembrie 2016 - 19:08

Ruxandrra multumesc pentru gandurile bune :)

Maine deja o sa stiu mai multe. Fizic sunt bine, nu ma doare nimic si nici nu am stari de gravida. Sufleteste sunt destul de linistita. Sotul meu e alaturi mine si este foarte protector. Ma ajuta :)

Iti doresc cat mai multa odihna!



#43
Thea37

Thea37

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 15 decembrie 2016 - 21:43

Ciella, noi facusem din copil un obiectiv si cand am lasat-o mai moale s-a intamplat minunea asta. Esti o norocoasa ca ai un sot minunat si asta este cel mai important lucru. Oricum, ii ziceam sotului meu ca la batranete cu sau fara copii tot noi doi ramanem.  [:)] si a fost pt mine o revelatie in toata agitatia sa imi dau seama ca mi-as petrece toata viata alaturi de el chiar si fara copii.

 

Sunt alaturi de tine maine si cum ai vesti, te rog sa ne scrii.

 

Eu azi m-am trezit ca si cand m-ar fi lovit ceva. Cum am fost atat de oarba de fericire si nu m-am gandit ca se pot intampla atatea lucruri? Si la 6 dimineata citeam despre sarcini cu ou clar, puneam paie pe foc si ma panicam singura.

 

Ieri erau 5 sapt si 2 zile de la ult menstruatie, sac gestational da, embrion ba. M-a chemat peste o saptamana si desi m-am mai calmat in timpul zilei, tot stau ca pe ghimpi. Beta nu am refacut cu a zis doctora ca peste 3.000 nu mai respecta tiparul de dublare. Am citit acum seara si povestea ta Ciella si nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletul tau.

 

Michella, Ruxandrra, voi ati vazut embrionii din prima? Cand ati facut prima ecografie?



#44
Ruxandrra

Ruxandrra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 15 decembrie 2016 - 22:25

Thea

 

la mine s-a văzut ca un punct de 1-2 mm de la 5 sapt, iar azi de dim avea 2.1cm ( recunosc ca îmi fac singura zilnic ca sa verific dacă ii mai bate inimioara)



#45
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 07:04

Ciella, draga mea, e greu sa treci prin astfel de incercari. Sper sa fie totul bine pentru tine. Iti trimit toate gandurile bune.

 

Thea, da, aveam 5 s si 4 zile la prima eco, s-a vazut embrionul, a prins chiar si pentru scurt timp bataile inimii. Sambata ma duc din nou, sa auzim mai bine cum bate inimioara. 



#46
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 12:20

Mulțumesc încă o dată fetelor pentru gândurile voastre!

Mi-am făcut acest cont să împărtășesc cu voi aceste trăiri. Mă ajută să mă descarc aici. Spre deosebire de primele sarcini, acum sunt mai liniștită și răbdătoare. Faptul că scriu aici ce simt mă ajută. Știu că nu pot face altceva decât să aștept să văd cum evoluează lucrurile. 

Tocmai ce am primit rezultatul de azi de la beta HCG. În sfârșit vești mai bune [:)] Rezultatul este de 382. Marți, pe 13, valoarea a fost 106. Speram să am un rezultat măcar de de 300, dar e chiar mai bine. Voi ce spuneți? Încă nu am stări de gravidă. Dar mă bucur că nu am sângerări sau scurgeri. 

Luni la ora 10 am programare le eco. Sper să am un răspuns optimist [:)]

Thea, în cazul meu, la prima sarcină a fost doar o posibilitate sa fie sarcina cu ou clar. Nu mai țin minte exact, dar eco am făcut-o când aveam 6 săptămâni și câteva zile (4, cred). S-a văzut sacul (fără embrion) care arăta de 5 săptămâni și 2 sau 3 zile. Așa că am fost suspectă de sarcină oprită în evoluție. După două zile mi s-a declanșat avortul. Deci nu știu dacă a fost sau nu sarcină cu ou clar. Asta nu înseamnă că acesta este și cazul tău. Singurul lucru pe care îl poți face este să ai răbdare și să fii liniștită :) Îți trimit gânduri bune!

 

Vă pup pe toate  [:)]


Editat de ciella, 16 decembrie 2016 - 12:21 .


#47
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 17:52

Michella, îți țin pumnii pentru eco, să auzi inimioara  [:)]

Ruxandrra, tu îți faci eco în fiecare zi?



#48
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 19:27

Ciella, cred ca e foarte bine. Nu am facut niciodata testele astea, dar daca valorile sunt in crestere, e super. Cate saptamani ai de la ultimul ciclu ? Nu e musai sa ai simptome de gravida.



#49
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 16 decembrie 2016 - 20:39

Michella, după prima zi a ultimei menstruații (10.11.2016), la un ciclu de 28-29 zile, ar trebui să am 5 săptămâni.

Rezultatul la beta HCG ar fi cam pentru 4 săptămâni. Dar e important că a crescut. Valoarea ar trebui să se dubleze la două-trei zile, ce s-a și întâmplat. Aștept luni rezultatul la eco. Încă nu vreau să mă bucur prea mult, dar e un rezultat optimist  [:)]


Editat de ciella, 17 decembrie 2016 - 09:01 .


#50
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 17 decembrie 2016 - 15:48

Buna, mamici :)

 

Am venit si noi de la control. Mormolocul e foarte bine, i-am auzit si inimioara foarte clar si foarte tare. Acum mergem peste o luna... 

 

Ciella, ma bucur ca rezultatele sunt bune.  Iti tin pumnii pentru luni, sa ne spui ce ai facut.





Etichetat si cu sarcina, august 2017

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -