Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Mamici de August 2017 (Pepenasi de August 2017)

sarcina august 2017

1032 raspunsuri la acest subiect

#21
Ruxandrra

Ruxandrra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 16:09

Bine ai venit Monica!

 

eu m-am jucat un pic cu ecograful și am prins bătăile inimii! Mâine ajung la medic, va țin la curent și va țin pumnii!



#22
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 19:16

Sa ne auzim cu vesti bune, Ruxandra!

Si eu merg manie la control. Am ceva emotii :D



#23
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 19:26

Succes maine ! :) Va astept cu vesti.



#24
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 13 decembrie 2016 - 10:48

Tocmai ce am primit rezultatul de la analiza sângelui - 106,4 la 4s și 4z. Intervalul de referință pentru 2-3 săptămâni este 100-5.000. 

Este foarte puțin, exact ca la sarcinile pierdute anterior. Am un nod în gât...



#25
Ruxandrra

Ruxandrra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 13 decembrie 2016 - 14:01

Buna Ciella,

 

presupun ca te referi la betaHcg... este mic dar este in grafic. Nu încerc sa-ți dau speranțe false dar nodul ăla din gât nu te ajuta la sarcina. Pe cât poți, trebuie sa vezi jumătatea plină.

 

la mine este o zona mică de dehiscienta a sacului, o sa iau tratament, evit efort și sper sa fie ok.

 

multa bafta

 

 

 



#26
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 13 decembrie 2016 - 14:47

Sper sa fii bine Ruxandra! Îți țin pumnii :) 

Mă refeream la beta HCG, da. Am fost și la control. Doamna doctor mi-a spus că valoarea e mică, să repet vineri testarea și m-a chemat luni dimineață la eco. 

Fetelor, vă doresc din tot sufletul numai bine, sarcini cât mai ușoare și copii sănătoși.

Vă pup :)



#27
Thea37

Thea37

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 13 decembrie 2016 - 19:02

Sper sa fii bine Ruxandra! Îți țin pumnii :) 

Mă refeream la beta HCG, da. Am fost și la control. Doamna doctor mi-a spus că valoarea e mică, să repet vineri testarea și m-a chemat luni dimineață la eco. 

Fetelor, vă doresc din tot sufletul numai bine, sarcini cât mai ușoare și copii sănătoși.

Vă pup :)

 

Iti tin pumnii, Ciella! Tine-ne la curent.



#28
Thea37

Thea37

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 13 decembrie 2016 - 19:10

Fetelor, ma alatur si eu voua. Am 32 de ani si dupa calculele mele as avea DPN-ul undeva pe 14-15 August.

 

O sa fiu cat se poate de scurta pentru ca imi place la nebunie sa vorbesc si sa povestesc implicit.  [:)]

 

Ne pregateam de FIV in ianuarie si o histeroscopie acum in decembrie dupa 6 ani in care nu am ramas nici macar o data. O operatie de fibrom soldata aproape cu pierderea uterului, diagnostice multe acumulate in ultimele doua luni, sanse minime de a ramane natural.

 

Daca inainte aveam speranta si am facut ceva teste negative la viata mea, acum singura speranta era acest FIV. Doar ca viata a avut alte planuri si azi inainte de a lua niste antibiotice am zis sa fac totusi in test pentru ca menstruatia nu aparuse.

 

Testul s-a pozitivat instant, fara sa astept. Am zis ca e o greseala, am mers si am cumparat o alta marca, la fel. Repede la beta si a iesit 3222, deci 5 saptamani.

 

Maine merg la doctora mea si desi e devreme, sper sa ma linisteasca si sa vad ca totul e ok. Ciella si eu am doua mutatii de trombofilie, nu stiu cat de grave sunt, deocamdata nu iau nimic, intentionez sa ajung la Uscatescu la Fundeni. Tu unde ai mers pentru tratament?

 

Ma rog ca totul sa fie bine nu numai cu trombofilia, dar in ultimele 10 zile m-am indopat cu vitamine pentru cresterea calitatii ovocitelor in asteptarea FIV. Sper sa nu fi facut mai mult rau decat bine.

 

Acestea fiind spuse, va imbratisez si imi doresc sa ramanem aici pana la capat, cu sarcini usoare si bebei minunati in brate!  [flo2]



#29
ciella

ciella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 13 decembrie 2016 - 20:18

Doamne, ce poveste Thea :) Iti doresc numai vesti bune si sarcina fara peripetii!

Ce frumos cu pozitivarea instant a testului de sarcina si cu valoarea asa buna la beta.

Eu inca nu am mers la doctor de specialitate pentru tombofilie. Doctorita mea nu mi-a recomandat acest lucru. Eu am o singura mutatie si cica e cea mai usoara. Doctorita ginecolog mi-a spus sa iau aspenter si acid folic doua luni, dupa care putem incerca. Daca raman sa nu intrerup tratamentul si cand e cazul facem analize sa vedem daca trebuie sa fac injectii.

Din pacate sarcina mea are putine sanse sa mearga bine. Doctorita a fost si ea rezervata azi.

Raman usor insarcinata. Acum am reusit din prima....La mine problema e ca nu se dezvolta. Am mai pierdut doua sarcini, la 5 si 6 saptamani. Acelasi lucruri...test de sarcina stab pozitiv, beta mica...

La tine totul pare foarte bine :)



#30
Thea37

Thea37

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 13 decembrie 2016 - 20:53

Doamne, ce poveste Thea :) Iti doresc numai vesti bune si sarcina fara peripetii!

Ce frumos cu pozitivarea instant a testului de sarcina si cu valoarea asa buna la beta.

Eu inca nu am mers la doctor de specialitate pentru tombofilie. Doctorita mea nu mi-a recomandat acest lucru. Eu am o singura mutatie si cica e cea mai usoara. Doctorita ginecolog mi-a spus sa iau aspenter si acid folic doua luni, dupa care putem incerca. Daca raman sa nu intrerup tratamentul si cand e cazul facem analize sa vedem daca trebuie sa fac injectii.

Din pacate sarcina mea are putine sanse sa mearga bine. Doctorita a fost si ea rezervata azi.

Raman usor insarcinata. Acum am reusit din prima....La mine problema e ca nu se dezvolta. Am mai pierdut doua sarcini, la 5 si 6 saptamani. Acelasi lucruri...test de sarcina stab pozitiv, beta mica...

La tine totul pare foarte bine :)

 

Eu nu mai credeam in minuni, dar se pare ca acestea exista. S-au rugat altii pentru mine in tot timpul asta. Asa ca nu renunta inainte ca razboiul sa fie pierdut. Ceva ceva e acolo si iti doresc ca de data asta sa fie altfel.

 

Sunt departe de a fi experta, dar indraznesc sa ma bag fara ca tu sa imi fi cerut asta. Imi cer scuze daca sunt deplasata. Ai facut progesteronul? Ti s-a dat vreun tratament de sustinere? 

 

Iti tin pumnii!!!


Editat de Thea37, 13 decembrie 2016 - 21:03 .




Etichetat si cu sarcina, august 2017

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -