Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Dilema.V-ati confruntat cu asa ceva?


200 raspunsuri la acest subiect

#11
Hope3

Hope3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 18:39

Letitia,nu imi fac griji ca o sa fiu judecata,dar nu vreau sa ajung de rasul lumii,eu,asa cum ma stiu,m-as rusina,nu m-as simti bine deloc.

Inca nu mi-a propus ea sa vina la serbare,dar ma gandesc ca atunci cand l-oi anunta pe el,mai bine zis pe ea(cu el e interzis vorbitul)ca trebuie sa vina el la serbare,automat problema se deschide in fata mea si trebuie sa fiu pregatita.



#12
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 19:37

De ce trebuie ca el sa vina la serbare? Poate ca nu vrea. Nu inteleg de ce ti-e teama ca "o sa ajungi de risul lumii" daca vine si actuala prietena a tatalui copilului la serbare. De ce crezi ca ar vorbi lumea de voi, n-au mai vazut familii divortate si recompuse? Prietena asta a exului este excentrica, are parul verde? Sau poate ca vecinii vostri si lumea care te cunoste nu e la curent ca voi v-ati despartit si tu continui sa joci comedia familiei unite si fericite? Atunci, da, inteleg ca te afli intr-o situatie jenanta...



#13
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 20:09

Pentru binele copiilor tai accepta ca ai divortat de tatal lor, accepta ca el poate avea orice alta relatie isi doreste si accepta ca actuala sau viitoarea lui partenera nu are cum sa nu faca parte din viata copiilor.

Tu alegi in ce mod vrei sa-ti consumi energia, dar asa cum o faci acum nu e sanatos pentru nimeni.

 

PS.

Ai specificat ca actuala nu are servici si ca o intretine el. Are vre-o relevanta in discutia actuala? Daca avea servici putea participa si ea la serbare? 

Fiii sincera cu tine si cauta adevaratele motive pentru care nu o vrei, nu ca te vorbeste lumea si ca acest lucru ii afecteaza pe copii


Editat de mianda, 17 noiembrie 2016 - 20:09 .


#14
Hope3

Hope3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 21:14

Marox,l-am anuntat intotdeauna cand a fost o serbare,nu am vrut si nu vreau sa sufere copiii,pentru ca ele il iubesc foarte mult pe el. Ea nu e excentrica,e o femeie normala. Pai tocmai asta e,ca aici in satul asta toti stiu situatia mea,chiar daca ne vedeau impreuna la serbare stiau ca suntem despartiti. Mianda,din ce am scris reiese ca eu nu am acceptat totul? Oho,as avea multe de zis si atunci mi-ati da cu totii dreptate,nu ptr.ca vreau sa am dreptate neaparat,ci ptr.ca sunt o femeie prea sincera,prea corecta si prea increzatoare in oameni. De serviciu daca are respectiva m-a intrebat cineva aici,oricum nu are nicio relevanta,bineinteles. Motivul ptr.care nu pot sa o iubesc este ca nu pot sa uit ceea ce mi-a facut.Atata tot,iar el imi este indiferent,mi-e si mila de el prin ce trece. Saptamana trecuta respectiva a dat in ex a lui(cea dinainte de mine),ii blocheaza lui contactele pe mobil(cum vede ca e o femeie),asa ca il compatimesc.I-a zis ca nu o mai suporta si sa plece,dar degeaba. Am hotarat chiar de azi sa ia copiii de sambata dupa-amiaza pana duminica. O s-o fac si pe asta:o invit la serbare!

#15
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 21:33

. Am hotarat chiar de azi sa ia copiii de sambata dupa-amiaza pana duminica. O s-o fac si pe asta:o invit la serbare!

Eu nu pricep...de ce s-o inviti la serbare?

 

Eu am inteles ca el-tatal fetitelor te-a anuntat ca vine si ea la serbare,daca nu e asa,de ce s-o inviti tu la serbare?Ea nu e problema ta,ca vine sau vine...



#16
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 21:50

Mianda,din ce am scris reiese ca eu nu am acceptat totul?

Asa pare. Si asta pentru ca prea te intereseaza si de el si de actuala si de exa, cea dinaintea actualei.

Ba o compatimesti pe ea, ba-ti este mila de el...

Eu zic mai bine sa te gandesti la tine si la copiii tai. Atat!

La serbare nu trebuie sa inviti pe nimeni. Il anunti doar pe tatal copiilor data si ora serbarii si gata. Nu trebuie sa te gandesti daca vine si cu cine vine. Astea nu mai sunt problemele tale.



#17
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 22:07

Hope, eu iti spun sa-ti tii gura. Nu-ti fa probleme cu mina ta : e serbarea fetelor tale. Daca intreaba cineva cind e serbarea sau daca tatal lor afla pentru ca fetitele ii spun, foarte bine, cere detalii,atunci le spui si tu, le dai informatii de ora si loc, si apoi vine daca poate cu cine poate. 

Daca nuu afla, nu stie, nu-l inviti caci linistea ta e mai importanta ca orice. 

Daca-l inviti (ca te maninca pielea) si el lucreaza, te poti trezi cu madam si iar joci comedia cu doua fetze. 



#18
Hope3

Hope3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 22:59

Andacos,nu m-a informat el ca ea va veni la serbarile viitoare,cred ca s-a inteles gresit. E teama mea ca va veni,o va lua si pe ea cu el. M-am gandit sa o invit,caci vad ca parerile sunt mai mult pro decat contra. Mianda,pe mine nu ma intereseaza de nimic,este tocmai ea cea care ma pune la zi cu noutatile,iar eu nu stiu cum sa procedez,cum sa ii explic ca pe mine ma doare fix un cot de problemele lor,de gelozia ei,etc. Mik,ai zis bine de tot: comedie cu 2 fete,cred ca e ceea ce mi se intampla mie acum. De aflat afla oricum,caci serbarile se tin ori vineri dupa ora 16,ori sambata,exact zilele cand ar trebui sa le ia la el.Iar eu cum nu stiu sa mint sau sa fiu smechera ii voi spune adevarul.

#19
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 18 noiembrie 2016 - 00:12

El oricum va afla de serbare de la fete .

Ce situatie . Ai grija de tine , Hope.

#20
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 18 noiembrie 2016 - 02:26

Letitia,nu imi fac griji ca o sa fiu judecata,dar nu vreau sa ajung de rasul lumii,eu,asa cum ma stiu,m-as rusina,nu m-as simti bine deloc.

Inca nu mi-a propus ea sa vina la serbare,dar ma gandesc ca atunci cand l-oi anunta pe el,mai bine zis pe ea(cu el e interzis vorbitul)ca trebuie sa vina el la serbare,automat problema se deschide in fata mea si trebuie sa fiu pregatita.

Nu ride nimeni de tine, tu nu ai gresit cu nimic, n-ai facut nimic ca sa stirnesti risul. Nu o invita daca nu vrei. Daca o veni, o veni, dar nu o invita daca nu vrei. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -