Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce facem cu firele de par alb?

par alb vopsea de par par

111 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 19:29

Intrebare? Va vopsiti? Eu da si m-am saturat de aceasta lupta cu firele de par alb.  [batcap]

 

Ce vopsele folositi si cat de des?

 

 



#2
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 19:43

Am inceput sa merg la coafor la 1luna 1/2, max 2luni. Eu am o aglomeratie de fire albe pe tample. As fi vrut sa ma vopsesc gri, macar sa stiu o treaba; dar pt mom coafeza ma descurajeaza, cica nuanta trece repede intr-un fel de verde... M-am resemnat pt moment

#3
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 19:55

Eu am început să albesc de pe la 27 de ani, acum am jumătate din păr alb. Dacă nu l-aș vopsi cred că aș arăta groaznic. Mă vopsesc blond deschis ca să nu se vadă prea rău rădăcinile când cresc. 

 

Ultimele dăți m-am vopsit cu L'Oreal, n-am mai găsit Garnier-ul pe care îl foloseam. Mă vopsesc cam la 1 lună și jumătate, max 2.



#4
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 19:58

Recent a aparut la noi in magazine un corector cu care poti colora radacinile crescute, se curata la prima spalare pe cap. Este de la l'oreal, sunt 4 sau 5 nuante, dar din pacate nu au si pentru parul vopsit roscat, ci mai degraba ptr nuantele naturale de par..

#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 20:03

Da și eu trebuie sa merg la coafor la Max 2 luni - unde îmi fac doar rădăcinile însă chiar dacă folosesc doar vopsea fara amoniac -am avut luna ăsta un fel de aergie ciudata -câteva zile după vopsire aveam impresia ca îmi umbla cineva prin par noaptea și ziua uneori. Offff



#6
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 20:52

Folosesc vopsea profesionala pe care o cumpar de pe net sau salon, ma fac acasa - nu suport sa merg la coafor (problema mare), cam la o luna si jumatate maxim.

Am inceput sa albesc foarte devreme, inainte de 20 de ani.



#7
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 20:59

Si deci ce vopseluri acopera firul alb?

 

Eu ani si ani de zile am fost blonda (parul meu natural e brunet insa am tenul suficient de alb sa imi stea bine blonda)...mi-am pierdut coafeza mea ecuadoriana (imi intelegea parul perfect ca e mult, lung si cedeaza greu la decolorant - fix ca femeile ecuadoriene [:)]  [:)]  [:)] ) care imi ingrijea parul exceptional de bine si nu am reusit sa gasesc pe cineva care sa imi dea nuanta dorita plus sa nu imi omoare parul. 

 

Asa ca de citiva ani am revenit la brunet...insa firele albe ma seaca!!! Ma vopsesc la salon cu vopseluri considerate bune (de calitate), insa la nici doua saptamini, firele albe "stralucesc" imediat si se vede din avion ca sint vopsita cu toata atentia sa fie exact culoarea mea naturala. Nu mai stiu ce sa le fac!


Editat de antmil, 16 noiembrie 2016 - 20:59 .


#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 21:07

Am inceput sa albesc devreme, devreme.

 

Ma vopsesc de ani si ani de zile.

Trebuie sa ma vopsesc la 3 saptamani. M-am saturat, dar nu am nicio solutie.

Din nefericire (pentru mine) imi creste parul cu o rapiditate uimitoare, dupa 3 saptamani de la vopsit am 1,5 - 2 cm de radacini albe.

 

Din cauza vopsitului mi s-a rarit parul in varful capului. Nu ca s-ar vedea prea tare la pogonul meu de par.

 

M-as face blonda, cenusie ca sa nu se mai vada atat de tare dar nu imi sta bine.

 

Am rugat-o pe mama mea sa imi aduca din America un spray colorant pentru radacinile albe. Mi-a spus ca e unul de ultima generatie, moda, caruia tot ii face reclama la TV.

 

Mai am de asteptat 3 sptamani si apoi va pot spune cum si ce, cat de bun e.



#9
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 21:08

Eu merg la vopsit la 4-5 saptamani, imi vopseste doar radacinile si o data la cateva luni bune, tot parul. Eu ma vopsesc saten in nuanta mea naturala. Parerea mea e ca m-ar imbatrani firele albe, chit ca inca nu sunt chiar asa multe. Poate dupa o varsta voi renunta la vopsit, dar inca nu stiu care va fi varsta asta.

#10
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 16 noiembrie 2016 - 21:11

Recent a aparut la noi in magazine un corector cu care poti colora radacinile crescute, se curata la prima spalare pe cap. Este de la l'oreal, sunt 4 sau 5 nuante, dar din pacate nu au si pentru parul vopsit roscat, ci mai degraba ptr nuantele naturale de par..

 

Cu asta ma dau eu ... este absolut fantastic. Se da pe parul proaspat spalat si uscat deja ... doar spreiezi zona si se coloreaza si usuca imediat.

 

Eu ma dau numai pe radacini si numai in zona care se vede - adica carare si pe la tample. Un tub ma tine cam 5 saptamani ...deci practic aman vopsirea cu 5 saptamani ...au toate nunatele.

 

 

Il recomand foarte tare ...

Miniaturi atasate

  • Loreal.jpg

Editat de buflea, 16 noiembrie 2016 - 21:14 .




Etichetat si cu par alb, vopsea de par, par

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -