Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 4 voturi

Mami - eu sunt gay

identitate sexuala homosexuali lesbiene lbgt

37 raspunsuri la acest subiect

#11
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:09

roxana, am precizat si asta.



#12
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:11

Eu m-am gindit. 

As fi trista intii pentru el/ea ca lumea e strimba si judeca. Sunt multi cu D-zeu pe buze si dracu' in inima.

 

Si mi-as dori ca pentru toti ceilalti copii sa-si gaseasca  pe cineva care sa-l iubeasca, sa se inteleaga si sa se sprijine. Sa fie un cuplu trainic.



#13
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:12

al meu e mic, doar 3 ani are,deci mi-e foarte greu sa ma pun in asemenea postura. nu ca nu ar fi posibil (orice e posibil), insa e prea mic sa gandesc asa departe.

 

stau in birou cu 3 colege intre 40 si 50 de ani toate si toate au si baieti maricei, adolescenti, iar cand au spus la stiri despre schimbarea constitutiei si manifestatiile ref. la homosexuali spuneau ca slava Domnului ca au copii normali din acest punct de vedere, pt. ca deja unii au iubite sau simpatii printre fete....

 

ce as face? ce ar face orice mama. ar suferi in sinea ei, insa nu si-ar indeparta copilul, e copilul meu, indiferent ce face.

insa probabil mai greu i-ar fi unei mame care nu e de acord cu homosexualitatea sa digere o asemenea veste decat unei care e mai deschisa vizavi de acest subiect.

eu nu reusesc sa vad homosexualitatea altfel decat o dereglare (poate e prea mult spus boala) asa ca orice deviere de orice gen (sau dizabilitate) nu poate fi un lucru cu care te poti obisnui asa usor...

 

No comment.



#14
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:19

Fiica-mea mi-a marturisit anul trecut (12 ani) ca ea e bi-sexuala: 80% ii plac baietii, 20% fetele...i-am spus ca e libera sa iubeasca pe cine vrea, ea sa fie fericita...de-atunci nu a mai pomenit nimic, o perioada i-a placut de un youtuber, apoi de un actor, iar mai nou s-a "indragostit" de un cantaret coreean (dintr-o formatie pop).



#15
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:24

No comment.

tocmai ce ziceam la prima interventie la acest subiect....

cine e contra e judecat pentru opinia sa, cine e pentru sa nu fie judecat pentru opinia sa...



#16
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:34

Nu cred ca toleranta se invata cu comentarii de genul 'no commnent'

 

Cred ca o mama ca Ramonika are si ea dreptul la opinia ei fara sa fie judecata.  Eu as merge insa pe firul discutiei si as intreba-o pe Ramonika daca stie ca - copiii sunt programati genetic sa aiba orientarea sexuala. 

Nu e o chestiune de educatie deloc.

Daca un copil are o astfel de orientare sexuala, de ce sa nu acceptam aceasta situatie. E ca si cum nu ti-ai iubi un copil cu Sindrom Down pentru ca are acea modificare genetica. Desi e al tau ...si e din genele tale...



#17
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:43

Toleranta se invata invatind intii sa asculti si sa incerci sa nu emiti judecati. ceea ce visibil si manifest nu e cazul. Din pacate. 



#18
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:46

Nu cred ca toleranta se invata cu comentarii de genul 'no commnent'

 

Cred ca o mama ca Ramonika are si ea dreptul la opinia ei fara sa fie judecata.  Eu as merge insa pe firul discutiei si as intreba-o pe Ramonika daca stie ca - copiii sunt programati genetic sa aiba orientarea sexuala. 

Nu e o chestiune de educatie deloc.

Daca un copil are o astfel de orientare sexuala, de ce sa nu acceptam aceasta situatie. E ca si cum nu ti-ai iubi un copil cu Sindrom Down pentru ca are acea modificare genetica. Desi e al tau ...si e din genele tale...

 

pai nu asta ziceam si eu??, ca mi-ar fi f. greu, dar l-as sustine pt. ca e copilul meu.

si ca as considera ca are o deviatie, dereglare sau cum vreti sa-i spuneti.

nu am spus ca e o chestiune de educatie, nici gand.


Editat de Ramonika, 26 octombrie 2016 - 14:47 .


#19
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:47

Toleranta se invata invatind intii sa asculti si sa incerci sa nu emiti judecati. ceea ce visibil si manifest nu e cazul. Din pacate. 

si invers nu e valabil?



#20
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 14:49

Eu am lucrat multi ani in Amsterdam si am fost incojurata de colegi si prieteni gay. De multe ori eram dezamagita cand aflam ca sunt gay pentru ca eram chiar 'amorezata' in secret. Vorbesc de niste tineri/barbati extrem de atragatori, calmi, prietenosi, blanzi, foarte ingrijit imbracati si ... un lcuru care mi se parea mie ciudat - foarte parfumati  - insa cu un parfum super misto.

 

Eram asadar infatuata cu un astfel de coleg - si intr-o zi am remarcat ca iesea din toaleta femeilor  - adica tocmai iesea si intram eu.  Am crezut ca avuse o aventura cu o colega in toaleta ... insa nu era nimeni.

In fine, dupa o vreme am inteles ca era gay desi nu puteam sa cred ca asta e adevarat - si - in mod clar avea preferinta de a folosi toaleta femeilor. Unde lasa o dara din acel parfum Versace.

 

Apoi, acum, copilul meu are colegi gay - foarte inteligenti si respectati. De fapt unul e rintre cei mai buni prieteni ai lui. Este extrem de talentat  - eu cred ca in viitor va lua Oscarul pentru regie pentru ca va studia arte vizuale in Los Angeles si scrie deja scenarii de film dementiale,

 

Eu am un mare respect pentru acei gay care nu vor sa bata la ochi, Pentru acei gay care sunt privati si nu isi expun viata si preferintele in public. Stiu ca sunt oameni foarte sensibili si de multe ori geniali si talentati.





Etichetat si cu identitate sexuala, homosexuali, lesbiene, lbgt

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -