Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2017 (Trandafirasi de Iulie 2017)

sarcina gravida iulie 2017

635 raspunsuri la acest subiect

#621
OanaRooxy

OanaRooxy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 18:33

Buna seara, fetelor am si eu o intrebare, mai sunt printre voi care aveti contractii false? Eu am de miercuri, joi am fost la dr, m'a linistit, dar seara iarasi am facut..am tras cateva portii de plans si ieri am fost iarasi sa ma vada..mi'a masurat colul vaginal si a zis ca e bine, nu e f lung, dar e bine..mi'a dat concediu medical de ieri si toata saptamana viitoare..si repaus total la pat..ma sperie tare burtica atunci cand simt ca se intareste..e adevarat ca misca si bebelusa..am si ceva dureri pe sub burtica..dr mi'a dat sa iau 6 No Spa de 40mg si 2 supozitoare de Uscosin si 2 Arefam pe zi..a zis ca daca am dureri, luni ma interneaza si imi face perfuzii..mi'e asa fricuta...nu imi doresc decat sa stea bebelusa acolo cat mai mult si sa fie bine! Uff, ce greu e [fri] [zid] [umbrel]


Editat de OanaRooxy, 01 aprilie 2017 - 18:34 .


#622
Nikoletysys

Nikoletysys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 18:46

Multumesc,Nico.la fel eram cu gemenele.e o diferenta de volum si greutate. Dupa nastere,ma simteam atat de usoara ca mi-am recapatat mobilitatea imediat. Imi dau seama cum e la cele cu 3 sau chiar 4. Tu nu esti si in clubul de gemeni pe forum? Am gasit f multe sfaturi bune la mamicile de atunci. Si mai este si unul pe fb.

Nu bubu nu mai sunt in nici un grup doar aici cu voi .



#623
Nikoletysys

Nikoletysys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 02 aprilie 2017 - 10:07

Buna seara, fetelor am si eu o intrebare, mai sunt printre voi care aveti contractii false? Eu am de miercuri, joi am fost la dr, m'a linistit, dar seara iarasi am facut..am tras cateva portii de plans si ieri am fost iarasi sa ma vada..mi'a masurat colul vaginal si a zis ca e bine, nu e f lung, dar e bine..mi'a dat concediu medical de ieri si toata saptamana viitoare..si repaus total la pat..ma sperie tare burtica atunci cand simt ca se intareste..e adevarat ca misca si bebelusa..am si ceva dureri pe sub burtica..dr mi'a dat sa iau 6 No Spa de 40mg si 2 supozitoare de Uscosin si 2 Arefam pe zi..a zis ca daca am dureri, luni ma interneaza si imi face perfuzii..mi'e asa fricuta...nu imi doresc decat sa stea bebelusa acolo cat mai mult si sa fie bine! Uff, ce greu e [fri] [zid] [umbrel]

Buna!si eu am contract ii false de o lună si ceva dar acum au inceput sa fie mai dese cu toate ca iau n ospa de 2 ori pe zi.La urmatorul control o voi întreba si eu pe dr despre ele.Nu ma dor dar  sunt foarte enervante parca îmi sucește tot in mine.Doamne ajuta sa fie totul bine.Relaxeazate si tu vezi ca daca plangi sau te stresezi parca sunt mai intensă.cel putin asa e la mine .sau dupa o tură de joaca in burtica  am la fel. 



#624
Nikoletysys

Nikoletysys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 02 aprilie 2017 - 10:08

Buna seara, fetelor am si eu o intrebare, mai sunt printre voi care aveti contractii false? Eu am de miercuri, joi am fost la dr, m'a linistit, dar seara iarasi am facut..am tras cateva portii de plans si ieri am fost iarasi sa ma vada..mi'a masurat colul vaginal si a zis ca e bine, nu e f lung, dar e bine..mi'a dat concediu medical de ieri si toata saptamana viitoare..si repaus total la pat..ma sperie tare burtica atunci cand simt ca se intareste..e adevarat ca misca si bebelusa..am si ceva dureri pe sub burtica..dr mi'a dat sa iau 6 No Spa de 40mg si 2 supozitoare de Uscosin si 2 Arefam pe zi..a zis ca daca am dureri, luni ma interneaza si imi face perfuzii..mi'e asa fricuta...nu imi doresc decat sa stea bebelusa acolo cat mai mult si sa fie bine! Uff, ce greu e [fri] [zid] [umbrel]


#625
OanaRooxy

OanaRooxy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 02 aprilie 2017 - 10:15

Buna!si eu am contract ii false de o lună si ceva dar acum au inceput sa fie mai dese cu toate ca iau n ospa de 2 ori pe zi.La urmatorul control o voi întreba si eu pe dr despre ele.Nu ma dor dar sunt foarte enervante parca îmi sucește tot in mine.Doamne ajuta sa fie totul bine.Relaxeazate si tu vezi ca daca plangi sau te stresezi parca sunt mai intensă.cel putin asa e la mine .sau dupa o tură de joaca in burtica am la fel.

Asa e, daca ma supar si plang parca e mai rau...

M'am mai linistit, iau tratament cu am zis dr..si ma rog sa fie bine, sa stea bebelusa mea jucausa bine si sa nu o deranjeze contractiile astea, la ultima eco, la morfo de 22s, ii venea pana in nasuc peretele uterin din cauza contractiei

Am citit si varianta ca aceste contractii sunt semn ca sarcina evolueaza normal..dar dr m'a speriat cand mi'a spus f serioasa sa am grija cu ele..

O duminica frumoasa tuturor!!


#626
robertino

robertino
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 04 aprilie 2017 - 13:46

Burticute dragute, sughite bebe in burtica? Eu simt deja...e o super senzatie.



#627
simonam88

simonam88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 04 aprilie 2017 - 14:08

Burticute dragute, sughite bebe in burtica? Eu simt deja...e o super senzatie.

 

Si eu o simt :) La inceput am crezut ca ii simt inima cum bate,dar nu avea cum sa fie asta.

 

In legatura cu grupul de facebook, exista deja unul facut chiar de comunitatea despre copii. Eu sunt deja acolo. Sau daca vreti sa facem separat altul, pot sa il fac eu. 

https://www.facebook...6807064456735/�

 

Va pup, sarcina usoara la toate burticile!!



#628
bubu5

bubu5

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 04 aprilie 2017 - 18:43

Simona,fa-l tu grupul.vreau ptr ca imi este mai usor de intrat si urmarit noutatile tuturor burticilor.



#629
simonam88

simonam88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 04 aprilie 2017 - 19:15

Am creat grupul https://www.facebook...81900295272018/

 

Va astept !



#630
Criff

Criff

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 04 aprilie 2017 - 19:18

Am creat grupul https://www.facebook...81900295272018/ Va astept !

 

Si mie mi-a fost greu sa urmaresc discutiile de aici, pana citeam era trecut subiectul si nu mai raspundeam. Si mie mi se pare o idee tare buna grupul de pe facebook, sigur ajungem sa ne cunoastem mai bine si sa ne imprietenim. Am dat join.





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2017

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -