Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de decembrie 2016 - capitolul 8


1678 raspunsuri la acest subiect

#11
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 14:48

A crescut bine Andreea. Sa mai stea putin la caldurica sa se pufoseasca!  [flo2]



#12
Riri86

Riri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 404 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 14:48

Andreea, ma bucur foarte mult ca ai primit numai vesti bune. O asteptam si pe Anca cu vesti asemenea. 



#13
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 14:50

Mulțumim pentru noul capitol :).

 

 

Eu sunt îngrozită. Am văzut iar un chiriaș. De când am făcut dezinsecția, nu am mai văzut nici unul -nici adult, nici pui, crezusem c-am scăpat cu desăvârșire, eram chiar fericită și liniștită.  [batcap] Am fost șocată azi să văd un gândăcel pe blatul din bucătărie. Foarte ciudat că a ieșit la ora asta, totuși, de obicei ieșeau seara sau când nu era nimeni în bucătărie -iar acum, de fiecare dată când m-am trezit în timpul nopții sau când am ajuns pe întuneric în bucătărie, nu am găsit nici unul. Nu îmi vine să cred că încă mai sunt. Fir-ar să fie [sad]

Kaze, suferim impreuna! Cred ca numai cu bomba atomica nu am dat in casa. Si cu toate astea, la cateva zile-o saptamana mai vad cate unul. Deci clar mai sunt...



#14
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 14:54

Riri nu știu care e diferența.... am găsit pe net circumcizie

 

Andreea felicitări! ce grasunel! ma bucur pentru fiecare 100 de grame pe care bebeii le acumulează [fiesta]  [fiesta]



#15
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 14:55

Andreea, ce gogoasa grasuta ai tu acolo! Ma bucur pentru voi ca sunteti bine!

 

Anca, te asteptam cu vesti bune!

 

Maine sunt si eu la morfologia fetala. Abea astept. Vreau iar sa discut despre lichidul amniotic. Nu pot avea si eu liniste cu subiectul asta....



#16
nicoletafurdui22

nicoletafurdui22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 787 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 14:56

Felicitarii Andreea ...e grasut piticul tau ...peste cateva zile merg si eu la control am inima in gat

 



#17
Riri86

Riri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 404 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 15:06

Tigora, circumcizia este indepartarea chirurgicala a preputului adica il taie de tot. Iar decalotarea inseamna ca la fiecare baita sa tragi de pielicica respectiva ca sa descoperi capul si sa cureti bine zona. Nu stiu daca am reusit sa explic prea bine...

#18
kaze

kaze

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 831 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 15:15

Kaze, suferim impreuna! Cred ca numai cu bomba atomica nu am dat in casa. Si cu toate astea, la cateva zile-o saptamana mai vad cate unul. Deci clar mai sunt...

Îmi pare rău s-aud, anastasia!!! ,speram că măcar tu ai scăpat de nesuferiți  [batcap]  Le place prea mult la noi, nu vor să plece sub nici un chip.  [:-)))]

 

Pinuta, clar i s-a făcut foame de a ieșit la ora asta, mai ales că eu trebăluiam pe acolo și eu fac zgomot, nu-s deloc silențioasă. Am avut un moment din ăla prețios când ne-am uitat unul la altul, eu stupefiată, probabil și el la fel  [:-)))] sau ea, nu mă prea pricep eu la genul chiriașilor mei. Până să-l extermin, a și fugit. E drept că mi-a luat și mie ceva timp să-mi revin din șoc. 



#19
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 15:16

Ai explicat bine Riri, Tigora, evreii sunt circumcisi, nu mai au deloc preput. Eu am curatat bine zona la pitic, la fiecare baita putin fara sa fortez sa il doara. S-a decalotat de tot pana acum, chiar am fost felicitata de pediatra ptr rezultat. Am facut exact cum mi-a zis pediatra si bine am facut, am fina cu un baiat si nasa cu 2 baieti, ambii cu fimoza pe la 2 ani. La nasa i-a dus la pediatru si i-a decalotat manual de a sarit puroi pe pereti.ei aveau si preputul un pic mai lung din nastere din cate am inteles. Nu va zic ce suferinta...Baiatul finei a facut infectie serioasa de a fost operat cu anestezie locala. Ea niciodata nu l-a curatat la cuc sa il dezveleasca, ca nu i-a zis nimeni. Asa ca, eu mi-am curatat printul bine la cuc si acum nu sunt probleme.

#20
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 15:18

Salutare burtici! :* Acum am ieșit de la medic a crescut șoricelul, are 3075 gr la 36s+1z [fiesta] . Mi-a dat din nou sa fac o grămadă de analize, colul are 3 cm și se pare că nu îmi va mai face cezariana pe 07.11. dacă nu apare vreo complicație sau intru în travaliu. Mă bucur atât de mult că este bine [balo]
Yupiii! Ma bucur pentru ghemotocul pufos Ce a crescuuuut! Ti-am zis ca va fi bine si ca va sta la caldurica cat trebuie? Miercuri trebuie sa sarbatorim! Abia astept! Pupam mamica si puiul! [flo2]  [il]  [pk]  [fiesta]  [flor]  [artif]

Editat de LittleLulu, 24 octombrie 2016 - 15:20 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -